Моля за мнение - как да постъпя - деликатна ситуация...

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Моля за мнение - как да постъпя - деликатна ситуация...

Мнениеот dariq » 17 Мар 2016, 13:15

Здравейте на всички, нова съм във форума, но ще се радвам да споделяме мнението си заедно. А ето за какво и именно търся вашето....Имам един неуспешен брак зад гърба си и също така и прекрасна дъщеря. Преди две години се запознах с мъж, който прие и мен и нея с голяма обич. До скоро живеехме в едностаен апартамент, който беше собственост на майка му. Решихме, че ни е нужно по-голямо жилище и минахме през вариантите за кредит. В крайна сметка той не се съгласи на такъв риск, а предпочете да убеди майка си да го продадат. Последва игра на нерви. Тя ту се отказваше , ту се съгласяваше - общо взето кошмар, като ни натякваше, че я оставяме без дом. Тук е мястото да вметна, че тя има и къща преписана вече на омъжената й дъщеря. Принципно няма нищо лошо, но когато с моя мъж(нямаме брак) обсъдихме всичко стана ясно,че заради лошите си взаимоотношения с майка си и сестра си(допреди да се запознаем той е бил постоянно в командировки, а те са го търсели само за пари) трябва новият имот да бъде прехвърлен на нас по равни части. Парите, който са ни необходими за ремонт надхвърлят 30 000, бях готова да тегля кредит сама, да лиша и детето си от издъжка и др. да вложа целия си живот. Последното решение на майка му бе че ще направи прехвърлянето изцяло и само на него с довода да не би след време да го оставя на улицата, което тотално ме потресе. Не бих се сагласила да имам дете от него(в работен процес сме, но не се получава :cry: ) . А той като че ли взе да й вярва, като сам признава че е свидетел на това как самата му майка е сменила 5 мъже.
Моля за вашите мнения .
dariq
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Мар 2016, 12:34

Re: Моля за мнение....!

Мнениеот Rali_hr » 17 Мар 2016, 13:31

Струва ми се, че не е много сигурен какво иска! Иска ли да има дете с теб, не вярва на силата на любовта ти, а след като майка му е такава бръмчалка, защо е решила, че и ти ще си толкова лош човек?! :mrgreen: Направо не знам какво да кажа! Вместо да помогнат, те всячески се опитват да ви унищожат връзката! Аз лично бих ти препоръчала да свалите картите, ако мисли, че ще го изоставиш и че ще избягаш и завлечеш половината му жилище, може би е крайно време да сложите край на тази връзка, след като си нямате доверие! Не може да се гради връзка на съмнения и убеждението, че утре ще се разделите!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Моля за мнение....!

Мнениеот dariq » 17 Мар 2016, 13:43

Да принципно си много права. може би доверието което сме изградили още е много крехко. Все пак Той е наясно , че аз се разведох (по моя воля), но и вижда, че в негово лице малката открива своя тати, а не в биологичния(това е и причината за развода). В очите на майка му аз съм една крадла и натрапница и това е факт, а нейното мислене поражда съмнения....
dariq
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Мар 2016, 12:34

Re: Моля за мнение....!

Мнениеот Rali_hr » 17 Мар 2016, 13:57

dariq написа:Да принципно си много права. може би доверието което сме изградили още е много крехко. Все пак Той е наясно , че аз се разведох (по моя воля), но и вижда, че в негово лице малката открива своя тати, а не в биологичния(това е и причината за развода). В очите на майка му аз съм една крадла и натрапница и това е факт, а нейното мислене поражда съмнения....

Нормално, напоследък се учудвам от къде толкова злоба в тея хора! Все другия лош, все иска да използва. А то като те слушам не е като да е милионер или корабен магнат, че да има кой знае какво да вземаш от него. С такива властни родители, които искат да разрушат една връзка трябва истинска и силна любов, голямо доверие и да гледате в една посока. Ако не го правите... не искам да ти звуча крайно. Сигурно си искала да получиш някой добър и мил положителен съвет как всичко ще се оправи. Но когато има и дете, мисля, че трябва да се гледа много по-трезво!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Моля за мнение....!

Мнениеот mamina » 17 Мар 2016, 14:00

Ако бях на твое място изобщо нямаше да се съглася и да се намесвам в продажбата на апартамента на майка му. Такива отношения винаги пораждат напрежение и всеки си мисли и немислимото. Ако двамата сте сигурни, че ще продължите живота си заедно и правите общи планове за бъдещето, си разделете сумата, която ви е необходима за ново жилище, ти да изтеглиш кредит и той. Така ще знаете, че и двамата сте вложили свои средства, не сте зависими в това отношение от майки, баби и т.н. и ви е дадено наготово нещо. Нито тя ще ви натяква, че сте й взели апартамента, нито ще се опасявате, че някой ще обере другия. Аз така бих постъпила. Само не знам как юридически можеш да се подсигуриш, евентуално и той, срещу отнемане на жилището, ако се притеснявате от това при евентуална раздяла. Но консултация с адвокат предполагам ще ти изясни въпроса.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Моля за мнение - как да постъпя - деликатна ситуация...

Мнениеот dinkog » 17 Мар 2016, 14:28

Тея майки орлици ейй, не спират. :mrgreen: Тегли им една и на двамата, мой съвет ;)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Моля за мнение - как да постъпя - деликатна ситуация...

Мнениеот iwoni » 17 Мар 2016, 15:12

По принцип човек винаги трябва да е по-предпазлив, затова до известна степен разбирам майка му. Всеки мери с неговия си аршин. Тя като е имала такова минало сигурно си мисли, че всички са такива. Бъди и ти по-предпазлива.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Моля за мнение - как да постъпя - деликатна ситуация...

Мнениеот dariq » 17 Мар 2016, 15:17

Благодаря момичета, оттеглянето е най-лесно, не сам някоя вчерашна така лесно да се впускам в авантюри, а и имам и дете, което също много го обича. Радваме това и ми дава надежда, че гледаме в една посока. Вече казах мислим за детенце, излищно е да се повтарям. И най-вече да стойм далеч от "МАМА", до колкото виждам доста болка му е причинила с тези си забежки.
dariq
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Мар 2016, 12:34

Re: Моля за мнение - как да постъпя - деликатна ситуация...

Мнениеот balsam » 18 Мар 2016, 11:26

dariq написа:Благодаря момичета, оттеглянето е най-лесно, не сам някоя вчерашна така лесно да се впускам в авантюри, а и имам и дете, което също много го обича. Радваме това и ми дава надежда, че гледаме в една посока. Вече казах мислим за детенце, излищно е да се повтарям. И най-вече да стойм далеч от "МАМА", до колкото виждам доста болка му е причинила с тези си забежки.


Щом двамата се подкрепяте, половината ви проблем е решен. Успех! :grin:
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Моля за мнение - как да постъпя - деликатна ситуация...

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Мар 2016, 12:22

dariq написа:Благодаря момичета, оттеглянето е най-лесно, не сам някоя вчерашна така лесно да се впускам в авантюри, а и имам и дете, което също много го обича. Радваме това и ми дава надежда, че гледаме в една посока. Вече казах мислим за детенце, излищно е да се повтарям. И най-вече да стойм далеч от "МАМА", до колкото виждам доста болка му е причинила с тези си забежки.

Според мен е много смотано това, че вие едновременно сте готови да създадете нов живот и да се обещаете един на друг по такъв начин, а в същото време той смята, подтикван от майка си, че ти ще го зарежеш. Направо е нелогично! С мъжът ми сме преминавали през по-големи перипетии и за миг не сме си помислили, че можем да се изоставим, а този за една боксониера тръгнал да прави драматизми! Направо съм потресена, честно! Лошото е, че когато става въпрос за големи кредити - жилищни, то се иска залог на апартамента, което е нормално, а няма как да поискате 2 кредита с 1 залог, ще трябва да бъдат потребителски, които са с по-високи лихви, но като няма доверие и вяра във връзката..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта