Трябва ли кучетата да са с намордник?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот utro77 » 08 Апр 2016, 14:56

Неслучайно в някои държави породи като питбул, бултериер, американски стафордшир териер, са забранени за отглеждане със закон. Поради факта, че няма гаранция в ръцете на какви стопани ще попаднат.
И тук трябва да ги забранят!
Превенцията с намордниците също може да сработи, но трябва да има строг контрол - да се налагат големи глоби и не инцидентно, а системно.
Suffer well!
Аватар
utro77
 
Мнения: 53
Регистриран на: 23 Май 2012, 15:56

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот Mon_ton » 08 Апр 2016, 15:02

utro77 написа:Неслучайно в някои държави породи като питбул, бултериер, американски стафордшир териер, са забранени за отглеждане със закон. Поради факта, че няма гаранция в ръцете на какви стопани ще попаднат.
И тук трябва да ги забранят!
Превенцията с намордниците също може да сработи, но трябва да има строг контрол - да се налагат големи глоби и не инцидентно, а системно.

Напълно съм съгласна. Трябва да се научим да си пазим децата, а и не само, самите хора! Омръзна ми с това "то е добро куче" и подобни. ВИждаме добрите кучета какво причиняват на хората! Всяко куче може да се раздразни от нещо и действията муда бъдат фатални. Та то всеки човек може да се ядоса и да направи нещо на другия, защо кучето да не може да избуги самообладание? Особено тези опасните, а и също бих включила ротвайлер, дого аржентино, доберман, все към опасните кучета, към които трябва да се подхожда много внимателно!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот pravilno » 08 Апр 2016, 16:59

Всички, които имат кучета, задължени ли са да ги водят на отчет някъде? Не мисля, че го правят всички. Как ще им налагат глоби тогава, щом няма обикновена отчетност? Неговото куче направи нещо, той не го е регистрирал и след белята се отърве от него и после иди доказвай, че има куче и че точно то го е направило.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Апр 2016, 17:04

Винаги съм обичала животните! Но и аз смятам, че е редно да бъдат с намордник по-опасните породи. Вярно, няма да му е комфортно на кучето, но ще свикне. По-добре така, отколкото да се случи нещо на някое детенце, или на голям човек! шокът е голям, а и виждаме и фатални случаи!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот Snejna » 10 Апр 2016, 15:28

Като стане белята, пак сме след дъжд качулка. Не си вземаме поука от чужките дрешки. Никога няма да тръгнат кучетата в България с намордник, нито някога някой ще чисти след тях, ще ровят децата ни по кучешки фекали и ще ги разнасят. Ние винаги намираме начин да обиколим закона - защото така искаме!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот ВлaдиславПетров » 13 Апр 2016, 01:29

То има и правила как се водят деца на разходка и как се водят и прибират от училище ама скъпи родители така ги спазвате, че незнам как не ви е срам да пишете. Това е друга тема. Да има невъзпитани и импулсивни кучета,има спокойни кучета,които и повод им не трябва, но има и агресивни хора и такива които ги предизвикват.... на това внимание обърнахте ли и кой ще защити кучетата от извреците? Да съгласен съм за определени породи и кучета може да се наложат санкции, но съм за голямо ЗА санкции и на агресори извреци и подобни и преди да се започне темата запознайте се със случая.... Майката не е обърнала внимание на детето и то се е приближило...
ВлaдиславПетров
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Апр 2016, 01:23

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот mix_twix » 13 Апр 2016, 09:17

ВлaдиславПетров написа:То има и правила как се водят деца на разходка и как се водят и прибират от училище ама скъпи родители така ги спазвате, че незнам как не ви е срам да пишете. Това е друга тема. Да има невъзпитани и импулсивни кучета,има спокойни кучета,които и повод им не трябва, но има и агресивни хора и такива които ги предизвикват.... на това внимание обърнахте ли и кой ще защити кучетата от извреците? Да съгласен съм за определени породи и кучета може да се наложат санкции, но съм за голямо ЗА санкции и на агресори извреци и подобни и преди да се започне темата запознайте се със случая.... Майката не е обърнала внимание на детето и то се е приближило...

Виж сега от твоето изказване излиза, че предпочиташ децата да са с намордник. :) което да знаеш, не е много готино. ;) Разбира се, че кучетата са живи същества, аз имам също куче, страхотен лабрадор, но смятам, че когато е на място, където има деца, е добре агресивното куче да е с намордник, а аз моето го държа на много къса каишка до крака ми и през цялото време се оглеждам около нас за деца и хора, които биха решили да дойдат да пипат кучето. :!: Тъй че е до по-голяма степен въпрос на самосъзнание, но кучета, които са агресивни породи, едри са и тежат повече от човека, който ги води е редно да бъдат с намордник, за общото спокойствие. :!: :!: :!:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот Lollipop » 13 Апр 2016, 09:20

ВлaдиславПетров написа:То има и правила как се водят деца на разходка и как се водят и прибират от училище ама скъпи родители така ги спазвате, че незнам как не ви е срам да пишете. .

Извинявай, майка съм от 10 години, но явно съм пропуснала какви са правилата за разходка на детето? :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот roksana » 15 Апр 2016, 16:22

Както всяко стадо си има мърша, така и има хора, които нарочно предизвикват животните или не се съобразяват с дадена препоръка. Но в, хайде 90 % от случаите, не става въпрос за умишлено дразнене на кучетата. По принцип и аз смятам хората, които измъчват кучетата за изверги, но това вече е друга тема.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот S_Milenska » 15 Апр 2016, 16:53

Дори и някой идиот ад предизвика куче - разбирам да го нападне. Но в много случаи жертвите са деца, които са деца, това са. Не може някой да ги обвинява, не си мислете, че вие сте били по-умни деца или по-различни. Това са деца! Те трябва да бъдат пазени!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта