Трябва ли кучетата да са с намордник?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот S_Milenska » 06 Апр 2016, 12:56

Отново имаме новина за дете, нахапано от питбул. :roll: До кога ще продължава това, този път кучето е било на дълъг повод и е нападнало детето, като го е хапало по главата! :mad: :mad: :mad:
Не робувам на понятието, че като е питбул е лошо куче, но ме е яд на стопаните на опасни големи животни. Всяко едно дете, всеки един човек е потенциална мишена за животните! Колкото и да са добри и верни кучетата, има породи, които са по-импулсивни и хапят на поразия, има други, които са зле възпитани и също хапят и се нуждаят от намодник. Не трябва ли да преценяме риска и да се опитваме да запазим околните, като съвсем простичко сложим намордник на кучетата си? Защо собствениците на големи кучета не ги водят на къс подов и с намордник - така както е по закон?! Защо не искат да пазят здравето на околните? Защо избиват комплексите си по такъв опасен начин?!
Ако някой от вас има едро куче наистина съм любопитна, защо се отнасяте толкова безотговорно?! :mad: :mad: :mad:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Трябва ли кучетата да са с наморник?

Мнениеот zagrijena » 06 Апр 2016, 13:03

Сигурно всеки стопанин си мисли, че неговото куче е кротко и не би посегнало и затова не взима никакви мерки. Това е голяма заблуда. Неслучайно има писани правила как да се разхожда куче.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Трябва ли кучетата да са с наморник?

Мнениеот S_Milenska » 06 Апр 2016, 13:28

zagrijena написа:Сигурно всеки стопанин си мисли, че неговото куче е кротко и не би посегнало и затова не взима никакви мерки. Това е голяма заблуда. Неслучайно има писани правила как да се разхожда куче.

Te хубаво си го мислят, но после едва са успели да извадят главата на детето от устата на к учето! :mad:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот Mon_ton » 06 Апр 2016, 14:07

Винаги ме е било много страх, когато съм навън и има пуснати кучета, или някой слабичък човек или дете разхожда голямо куче. Не е толкова сложно да се сложи да се обезопаси кучето и да се спаси живот, било то буквално, или от страха и шока, който остава след срещата с животното. Няма гаранции че кучето е безопасно. Мен лично ме е хапала булонка като дете, имам още белег на ръката. А ако е по-голямо куче то сигурно можеше и да ми липсва някоя част от ръката!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот dinkog » 06 Апр 2016, 14:27

Зависи. Ако кучето е агресивно, ако стопанина не може да му има доверие - то тогава да. Аз имам голдън ретривър и никога не съм го извеждал с намордник. Кучето е много спокойно, пипат го непознати деца, никога не ми е създавал причини да се притеснявам. Но съм съгласен, че по-агресивните породи и едрите кучета е добре да да с намордник,особено по улиците.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот miron » 06 Апр 2016, 15:49

Лошо е, че се получава така. Сякаш кучетата питбул ги отглеждат само някакви комплексари. А онзи бил казал "няма да се повтори".. добре, че детето е вън от опасност! Не знам тази порода е вече като диагнозата BMW! :evil:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот kalinka-kuku » 06 Апр 2016, 16:10

Смятам го за задължително! Виждаме, че от най-малкото стават инциденти, дори и когато кучето е на повод мож да стане белята. Дано детенцето да се оправи
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот irka » 06 Апр 2016, 17:21

marsu написа:Смятам го за задължително! Виждаме, че от най-малкото стават инциденти, дори и когато кучето е на повод мож да стане белята. Дано детенцето да се оправи


То ще се оправи, но сигурно щему остане белег за цял живот и нямам предвид физическия :sad: .
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот Локумът » 07 Апр 2016, 09:40

Трябва, ама на кой му пука? :roll: Всеки си мисли, че неговото куче няма да направи подобно нещо, отгоре на всичкото си мислят, че така създават дискомфорт на любимите си животни. Това е така, но за това във всеки град има места, на които да се пуска кучето. До там могат спокойно да го заведат с наморник и като имат желание да го пуснат да си тича.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот pavleta » 07 Апр 2016, 10:03

Защо защитниците на животните и специално на кучетата не говорят и за мерките, които един стопанини трябва да взима относно любимеца си? Добре защитават, но да обръщат внимание и на правилата. Ако и те настояват и следят за спазването им, ще улеснят и своята кауза - хората няма да са толкова негативно настроени към кучетата и няма да са жестоки към тях.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron