Kакво е мнението Ви за силанизирането?

Kакво е мнението Ви за силанизирането?

Мнениеот dideto » 19 Окт 2011, 09:27

Здравейте,
какво е мнението Ви за Силанизирането - запечатване на вдлъбванията на първите постоянни кътници при децата между шест и седем годишна възраст?
Някой правил ли е процедурата на детето си, ако да, какви са впечатленията Ви?
Какво Ви посъветва вашия стоматолог при консултацията преди процедурата?

Поздрави!
dideto
 
Мнения: 7
Регистриран на: 19 Окт 2011, 09:17

Re: Силанизирането

Мнениеот Greenfly » 21 Окт 2011, 16:09

Аз нямам дете, но мисля, че е много добра идея за ранна профилактика на детските зъби.
Аватар
Greenfly
 
Мнения: 20
Регистриран на: 24 Авг 2011, 12:34

Re: Силанизирането

Мнениеот southern_sun » 27 Окт 2011, 12:57

Допада ми идеята за силанизирането, ама що не се прави на по-големи деца и възрастни?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Силанизирането

Мнениеот emmo22 » 04 Дек 2011, 01:05

Статия за силанизирането
На колко по-големи деца искате?
Според мен аз го разбирам като един вид,докато детето се научи на хубав режим(6-8г.), в тази възраст са все още разсеяни.
Ниски цени за врати София - от Борман, Български мултилевъл Green Master Bulgaria - реални доходи и по-ниски цени
emmo22
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Дек 2011, 00:02
Местоположение: София, улица Дойран 9Б

Re: Силанизирането

Мнениеот Finger » 08 Дек 2011, 10:43

southernsun написа:Допада ми идеята за силанизирането, ама що не се прави на по-големи деца и възрастни?

Според мен тази процедура трябва да бъде достъпна и за възрастни. Знаете много добре, че заболяването на зъбите не е само заболяване на устната кухина. Когато не се обърне внимание на зъбите рискуваме това да повлияе на други органи в човешкия организъм като уши, сърце и т.н. Добре е пациентите да могат да избират дали след стоматологична процедура искат да им бъдат силанизирани зъбите, като превантивна мярка срещу поява на кариеси или дори натрупване на зъбен камък. Ако някой знае дали е достъпно силанизирането и за възрастни нека сподели!
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Силанизирането

Мнениеот nadya » 12 Апр 2012, 10:54

А знаете ли, че силанизация в чужбина се прави едниствено като краен случай? Ние се възползвахме от безплатната такава - направихме на едното зъбче, но още на сутринта силанта падна и детето го изплю :shock: Явно това е качеството на предлаганата услуга, след като е безплатна. Не бих повторила същата грешка, повярвайте ми.
nadya
 
Мнения: 53
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:10

Re: Силанизирането

Мнениеот drbstoev » 18 Сеп 2012, 12:57

Здравейте. Силанизирането на Запад се прави, както на възрастни, така и на деца. В България първото не е толкова известно като процедура, но се извършва.
Като цяло, силанизирането е много добър метод за профилактика на кариеса, стига да са спазени всички изисквания, преди и по време на поставянето му.
Хубав ден
Д-р Богомил Стоев - стоматолог
http://bogomilstoev.com/
drbstoev
 
Мнения: 6
Регистриран на: 18 Сеп 2012, 12:03

Re: Силанизирането

Мнениеот desita@ » 22 Дек 2012, 13:56

Тази година заведох дъщеря си да й направят тази процедура,но още не мога да изкажа впечатления.
desita@
 
Мнения: 84
Регистриран на: 19 Дек 2012, 16:17


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта