На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Re: На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Мнениеот rose_92 » 03 Дек 2016, 13:49

Аз съм ходила в Синеморец и не ми хареса нито мястото, нито плажа, но за семейства с деца е супер, за млади хора - не. :lol: Прекалено скучно и няма много какво да правиш - една улица с няколко кръчми и магазинчета и това е. Ама и плажовете както казах, не ми харесаха - по-мръсно беше от Слънчев бряг и повече хора, сбутани като...Освен това на единия плаж, който е по-пуст, видях змия до реката и повече не искам да ходя там. Не можеш да се разхождаш нормално, защото краката ти пропадат в пясъка..
На мен си ми харесва на Несебър и Слънчев бряг (особено плажната ивица там - а мен една от най-хубавите и просторни в България, винаги си намирам място и то в свободна зона, където можеш да си носиш твой чадър и да не си заобиколен от всички страни с някакви хора) и почти винаги ходя там. Нито съм имала чревни проблеми, а почти винаги ядем някъде навън, нито съм срещната лошо отношение като са ни обслужвали - просто поръчките понякога се бавят повече време като са пълни заведенията, но рибата в Стария град на Несебър е много вкусна и нямам забележки. :wink:
На AI на нашето море не съм била, така че не мога да дам мнение каква е храната и дали има нахапани кюфтета и такива неща. :lol:
Иначе друго място, което е подходящо за семейства с деца и което на мен повече ми харесва от Синеморец, е Обзор. Даже става и за по-млади хора. Не е шумно и пренаселено, но не е и някакво супер скучно място. Плажът е много дълъг и хубав. Приятно местенце - пак бих отишла там. :wink:
В чужбина на море не съм ходила и не смятам да ходя, била съм на екскурзии и съм видяла доста плажове, които изобщо не ми харесаха - пълно с камъняци и гаден пясък, а като добавим и морските таралежи в Гърция например..не, мерси. Предпочитам си нашето море.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Мнениеот fawla » 05 Дек 2016, 14:58

Аз все ходя последните години на Черноморец или на Приморско. На Приморско ми харесва, че има два плажа и е плитко, защото аз не мога да плувам и за мен това е много важно. Имаше и къде да отидем вечерта. Минус е, че е мноого сгъчкано, направо е ужас. :roll:
За проблемите, не съм имала особено и не съм била разочарована.
Мисля, че тук далеч по-евтино се почива, отколкото в чужбина. Това са пътни, сметки... какво ли още не!
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Мнениеот rose_92 » 05 Дек 2016, 15:44

fawla написа:Аз все ходя последните години на Черноморец или на Приморско. На Приморско ми харесва, че има два плажа и е плитко, защото аз не мога да плувам и за мен това е много важно. Имаше и къде да отидем вечерта. Минус е, че е мноого сгъчкано, направо е ужас. :roll:
За проблемите, не съм имала особено и не съм била разочарована.
Мисля, че тук далеч по-евтино се почива, отколкото в чужбина. Това са пътни, сметки... какво ли още не!


Сгъчкано е на плажа или по улиците? Аз там не съм ходила, но ми се иска да отида да видя какво е. На Черноморец ми се вижда малко като на Синеморец.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Мнениеот Alex_mor » 05 Дек 2016, 16:33

Черноморец не става за млади хора, там е за семейства, по-спокойно и по-тихо.
Приморско е сгъчкано много и на улицата (няма къде да се спре), по центъра е адската навалица, по плажа също е доста гъстонаселено, но плажната ивица е голяма и дава повече свобода.
За мен най-добре е по северното черноморие, защото е по-спокойно и по-чисто.
А за почивките в чужбина, бил съм само в Гърция, в морето се влиза с чехли - като кроксове, които те пазят от гадинките, които можеш да настъпиш и от камъните.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Мнениеот rose_92 » 07 Дек 2016, 01:47

Alex_mor написа:Черноморец не става за млади хора, там е за семейства, по-спокойно и по-тихо.
Приморско е сгъчкано много и на улицата (няма къде да се спре), по центъра е адската навалица, по плажа също е доста гъстонаселено, но плажната ивица е голяма и дава повече свобода.
За мен най-добре е по северното черноморие, защото е по-спокойно и по-чисто.
А за почивките в чужбина, бил съм само в Гърция, в морето се влиза с чехли - като кроксове, които те пазят от гадинките, които можеш да настъпиш и от камъните.


Аз не мога да разбера на кого му харесва да се къпе с обувки и да ходи по камъняци и морски таралежи..На нашето море си е толкова по-добре - такива хубави плажове имаме и ако не друго, то поне пясъка си е пясък и си ходиш бос, можеш да се разхождаш по плажната ивица без чехли.. Има си недостатъци разбира се ама не е пък чак толкова зле, колкото много българи го изкарват. Ако ми кажете дали и къде в Гърция има плаж като този в Слънчев бряг, може пък и да се навия да отида. :lol:
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Мнениеот Mon_ton » 07 Дек 2016, 10:07

Аз също съм почитател на нашето море. Може би защото и нямам възможност да ходя другаде, та съм на принципа, че гроздето е кисело. Но не мисля, че ще ми бъде лошо, ако отида в Гърция с тази прозрачна вода,или отида на Хавай. :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Мнениеот rose_92 » 18 Дек 2016, 22:58

Mon_ton написа:Аз също съм почитател на нашето море. Може би защото и нямам възможност да ходя другаде, та съм на принципа, че гроздето е кисело. Но не мисля, че ще ми бъде лошо, ако отида в Гърция с тази прозрачна вода,или отида на Хавай. :mrgreen:



Ееее ако сравним нашето море с това в Гърция, избирам нашето ама чак с Хаваите..бих се замислила вече. :lol: Може би в другия живот ще отида там или на някое друго екзотично място. Но пък като се замисля белия пясък и кристална вода също си имат недостатъци - акули :!:, скатове и какви ли не други страшни морски обитатели, от които честно казано като знам, че ги има на даденото място, би ме било много страх да вляза да се къпя. Тук поне освен от медузите от друго не ме е страх. :lol: :lol:
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Мнениеот donni » 19 Дек 2016, 12:55

По-добре да не чакаме до другия живот, сега трябва да ходим. Хайде ако не на Хаваите, то поне където можем. Че после нищо няма да ни остане :grin: . Ако стъпя на бял плаж, няма да гледам акули, скатове и други подобни. Колкото да си топна краката ще става :grin: .
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Мнениеот anetageorgieva » 25 Дек 2016, 14:00

И аз търсих оферта за чужбина, но беше в последния момент, когато цените бяха доста високи.
anetageorgieva
 
Мнения: 119
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 19:35

Re: На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Мнениеот rose_92 » 27 Дек 2016, 02:27

anetageorgieva написа:И аз търсих оферта за чужбина, но беше в последния момент, когато цените бяха доста високи.


По принцип агенциите често пускат last minute оферти, които са с доста по-ниски цени. Зависи дали търсиш само хотелско настаняване или организирано пътуване.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта