На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Юни 2016, 17:20

С приятелка спорим, дали е по-изгодно чисто финансово да си на почивка в България, или в чужбина! Вие какво мислите от вашия опит, къде се харчат по -малко пари? Тук не говоря изобщо за атрактивни плажове, чисто море, забележителности, а за хора, които искат да видят морето, да се топнат и все пак да не дават 1000 лева, че и повече. Става въпрос за комплект - дете с мама и тати!
Очаквам вашето мнение, подкрепено с оферти и сметки, моля! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
beaches-sea-shell-seashell-sands-ocean-breeze-water-summer-nature-beautiful-coast-beach-shore-hd-background.jpeg
beaches-sea-shell-seashell-sands-ocean-breeze-water-summer-nature-beautiful-coast-beach-shore-hd-background.jpeg (63.15 KiB) Прегледано 1923 пъти
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Мнениеот mamina » 22 Юни 2016, 09:27

Освен ако не отидете на къмпинг или палатка, едва ли може да се похарчи по-малко от 1000 лв. за трима души на родното Черноморие за повечко дни. Иначе ако отидете само за уикенда разбираемо ще похарчите по-малко.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Мнениеот balsam » 22 Юни 2016, 10:02

На нашето море върви да отидеш за един уикенд и ако си близо до него, а не да се дигнеш от Северозападна България. За чужбина аз лично не бих си направила труда за толкова кратко време. За съжаление парите определят колко време ще почиваш и къде.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Мнениеот Anka » 22 Юни 2016, 10:07

В България е по-евтино. Тук можеш да си носиш храна от вкъщи, дори. Можеш да си наемеш стая, която да струва по 30-40 лева за тримата на вечер. Докато в чужбина винаги си на хотел, винаги имаш осигурени екстри. Аз съм ходила на море с майка ми и с брат ми, нощувахме, вярно на не луксозно място и далеч от плажа, но за 20 лева на вечер, а той безплатно. Изкарвахме с по 20 лева на ден, като не се ограничавахме. Изкарахме 6 нощувки. :) Не мисля, че това може да се намери в чужбина.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Мнениеот niya_mazova » 22 Юни 2016, 11:12

С дете е по-сложно. Не можеш да отседнеш на 1 км от плажа или да няма елементарни удобства. А тези неща оскъпяват почивката. Детето не можеш да го тъпчеш само с банички и подобни, трябва си му топла, питателна храна. Съответно и място, където да ги намериш, т.е. още пари. Колко разнообразна храна можеш да си носиш от вкъщи и която да не се разваля?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Мнениеот Kaya » 22 Юни 2016, 15:26

niya_mazova написа:С дете е по-сложно. Не можеш да отседнеш на 1 км от плажа или да няма елементарни удобства. А тези неща оскъпяват почивката. Детето не можеш да го тъпчеш само с банички и подобни, трябва си му топла, питателна храна. Съответно и място, където да ги намериш, т.е. още пари. Колко разнообразна храна можеш да си носиш от вкъщи и която да не се разваля?

Е ти да не отиваш за година там, че вече не може да изкара седмица на сандвичи, моля ти се ;) Ние когато нямахме възможности да пътуваме, купувах месо, гових го, замразявах го и така на морето, за 4-5 дена стигаше. Лютеница, сандвичи, таратор, риба от капанчетата и толкова. Прехвалените храни са си ала бала на морето, които често са в мръсни и гнусни чинии, с лошо обслужване и се връщаш накрая с чревни проблеми!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Юни 2016, 15:32

niya_mazova написа:С дете е по-сложно. Не можеш да отседнеш на 1 км от плажа или да няма елементарни удобства. А тези неща оскъпяват почивката. Детето не можеш да го тъпчеш само с банички и подобни, трябва си му топла, питателна храна. Съответно и място, където да ги намериш, т.е. още пари. Колко разнообразна храна можеш да си носиш от вкъщи и която да не се разваля?

Първия път, когато ходихме на море, бяхме за около 5 дена, ако не се лъжа. И точно както казвах, бяхме доста далеч от плажа, може би дори на повече от километър. :) Бях взела от вкъщи един буркан голям лютеница, 1кг кашкавал и някакви кебапчета, кюфтета, както каза Кайя- сготвени и замразени. Там ги размразявах и топлих на грил скара. ;) Бяхме дори и без кола, и се справихме.Тук не ви питам как бихте ме посъветвали какво да направя, а къде е по-евтино - в България или в чужбина. Вие ако искате яжте където се храни Азис, като цяло ми е все тая. Никога не сме се връщали с чревни заболявания от морето, без да им ядем боклуците, сме оживяли!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Мнениеот fairy » 01 Юли 2016, 15:40

Да ви кажа нещо куриозно, на което направо не повярвах на ушите си! Бяхме поканени на кръщене на детето на близки приятели на морето. Имаха и гости от чужбина, които съчетаха повода с почивката. Разговорихме се и стана дума, че на българите, които живеят тук, им е излязло по-скъпо за целия масраф, отколкото на тези, които идват отвън. Е кажете сега какво да говорим за нашето море?
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Мнениеот proffinka » 03 Юли 2016, 11:31

Може чужбина да е по-изгодно но на мен тук най си ми харесва.
Градина на каравана, Синеморец където още не е съсипано или на Свети Влас за тези, които предпочитат да им е по-добре устроено
Аватар
proffinka
 
Мнения: 26
Регистриран на: 29 Яну 2016, 19:22

Re: На море в България или в чужбина - къде е по-изгодно?!

Мнениеот pavleta » 04 Юли 2016, 11:39

proffinka написа:Може чужбина да е по-изгодно но на мен тук най си ми харесва.
Градина на каравана, Синеморец където още не е съсипано или на Свети Влас за тези, които предпочитат да им е по-добре устроено


Синеморец никога не съм ходила. Предпочитам по-закътаните и спокойни местенца, Синеморец такова ли е? Хич не харесвам тия бетонни джунгли, които се нароиха.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Следваща

Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта