06.07 - Световният ден на целувката!!!

Да уважим традициите и обичаите!

06.07 - Световният ден на целувката!!!

Мнениеот FramarModDanna » 06 Юли 2016, 12:11

6 юли е обявен за международния ден на целувката! Романтичния жест, чрез който доказваме любовта си ни съпътства през целия живот. Всички обичаме да даваме и да получаваме целувки. На днешния ден попитахме няколко човека какво е за тях целувката и какви са им спомените за първата целувка :)

promo258754981.jpg
promo258754981.jpg (29.24 KiB) Прегледано 798 пъти


Дани: "Целувката е най-интимния и прекрасен начин, по който да покажеш любовта си. Тя говори много повече от хиляди думи и може да изразява чрез себе си много различни емоции. Не само целувката към любимия човек, а и към скъпите ни хора, също са много специални и изразяват най-силната ни обич към тях.
За първата си целувка нямам много щастливи спомени, беше много неловко и странно, но след това с часове усещах устните на любимия си"


Роси: "За мен целувката е акт на привличане, любов и привързаност. А относно моята първа целувка, не помня много от нея, тъй като беше преди време. При мен нещата станаха лесно, нямаше неудобство или неловки ситуации, може би и затова не си я спомням много. Винаги съм си мислила, че се е случило инстинктивно."

Мими: "Целувката е най-милият жест на обич. Разбира се, има разлика между целувките - по един начин целуваш майка си, детето си, любимия, но общото между тях е, че са прекрасен знак за нежност и привързаност.
Иначе първата ми целувка беше с първото ми по-сериозно гадже. беше много неловко, и двамата бяхме засрамени. Беше в двора на 1 детска градина, където се събирахме вечер. той предприе стъпката, но и двамата бяхме неоптини. Не ни се получи великата върховна като по филмите, но беше мило и е останало като хубав спомен. Според мен по-важно е обаче не с кого е първата ти целувка, а с кого ще е последната."


Краси: "Като оставим настрана това, че целувката е тотален акт на нежност и внимание, за мен целуването винаги ще е и най-добрата антистрес терапия – пробвайте я, ще се уверите, че е така. Колкото повече, толкова повече. Иначе, първата ми целувка не беше от най-приятните – беше непознато и откровено странно преживяване. Следващите няколко вече бяха по-успешни и започнаха да ми носят повече положителни емоции. Но винаги трябва да има първи път, нали?"

Рени: "За мен целувката е най-милият, най-съкровеният и най-обещаващият жест между хората. Помня, че първата ми целувка беше със съседското момче, което много харесвах и с което бяхме в един клас. На 14 години първото докосване до устните е голямото събитие, което разтреперва краката и ръцете ти и те кара да се чувстваш щастлив, засрамен, учуден и пораснал."


Питаме и вас: КАКВО Е ЗА ВАС ЦЕЛУВКАТА И КАКВИ СА СПОМЕНИТЕ ЗА ПЪРВАТА ВИ ЦЕЛУВКА?

Romantic Kiss .jpg
Romantic Kiss .jpg (27.33 KiB) Прегледано 798 пъти
FramarModDanna
 
Мнения: 174
Регистриран на: 20 Мар 2015, 16:48

Re: 06.07 - Световният ден на целувката!!!

Мнениеот penelopa » 06 Юли 2016, 12:57

Честит празник на обичащите хора, които с целувка показват своята привързаност и любов! :razz:
Моята първа целувка беше в детската градина с приятелче, с което седяхме все заедно. За чувства много трудно да говорим тогава :grin: . Но пък мил спомен.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: 06.07 - Световният ден на целувката!!!

Мнениеот Jully » 06 Юли 2016, 13:32

Харесват ми целувките, че са толкова лесен и прост начин да покажеш чувствата си. Целувката може да е страстна, може да е срамежлива, невинна, импулсивна. :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: 06.07 - Световният ден на целувката!!!

Мнениеот kalinka-kuku » 06 Юли 2016, 16:06

Целувката за мен е най-хубавият, романтичен и нежен начин да си покажеш любовта. Обожавам целувките! Първата ми целувка беше, когато бях на 14, имах страхотно гадже, едно от най-харесваните момчета. :) целунахме се пред блока ми, бях толкова изнервена, изобщо не се получи. На следващия ден той разказа на всички в училище, че не мога да се целувам. :mrgreen:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25


Назад към Празници и традиции

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron