Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Юли 2016, 12:52

Вкарват им полезни бактерии, които биха успели да се справят с бацил, който иска да разболее децата. Има логика, по този начин се подсилва имунитета и червата.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот BeenieGal » 28 Юли 2016, 14:39

А колко време се пият? Едва ли постоянно.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот ivoblinc » 25 Авг 2016, 12:27

Като направим имунната си система по-силна, няма да се разболяваме толкова лесно.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот amoreamore » 03 Апр 2017, 14:56

Пак идва времето на тези летни вируси, даже отново има вирус с повръщане и разстройство, тази година сякаш тоя вирус беше през цялото време, така си и нямаше сезон. Не сме спирали да приемаме пробиотици, когато се е обострял такъв вирус около нас, нито аз нито мъжа ми сме имали проблеми, нито детето.
Аватар
amoreamore
 
Мнения: 61
Регистриран на: 03 Апр 2017, 14:15

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот krasi_more » 03 Апр 2017, 16:13

И аз с пробиотици и аз така разчитам, но и не само, цялостния имунитет е по-важен, витамини и миене на ръцете, особено тези вируси идват от замърсени ръце.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот Monika_Spasova » 30 Апр 2017, 09:05

Лятото и за пия порбиотици, преди да заминем на море и като се върнем, а и подобряват храносмилането, което е полезно пък, ако искаме да се освободим от някой друг грам преди морската почивка.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот amoreamore » 09 Юни 2017, 11:04

Така е тея вируси са главно свързани с мръсните ръце, заразени храни, не знам дали по въздушно капков път се предават, но си трябва сериозно внимание, особено бременни и деца трябва да са много внимателни, защото при тях такива вируси могат да доведат до обезводняване и сериозни проблеми. Не че привъзрастните не може, но сякаш по се справяме.
Аватар
amoreamore
 
Мнения: 61
Регистриран на: 03 Апр 2017, 14:15

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот Notification » 09 Юни 2017, 14:29

Казано на кратко, като си миете ръцете и ще се предпазите от всякакави гадости, ако ходиде см ръсни ръце и мизерни, няма да се отървете от гадостите. И недейте да ядете на съмнителни места, на които не знаете каква е хигиената. Ако тоалетната е мръсна, начи яденето е още по-зле. :lol:
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот Mon_ton » 16 Апр 2018, 11:53

За вирусите е важно и да се внимава каква вода се пие, за предпочитане да бъде бутилирана, храната да бъде максимално рядко навън, по морето особено е по-добре да си носите замразена храна и да избирате заведения, в които има по-голямо текучество.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот Pipilota » 08 Май 2018, 12:44

Да чукам на дърво, см ного крехък корем съм, но летен вирус не ме е хващал.
Лятото задължително ръцете се мият със сапун, навън се ползват антибактериални кремове и кърпи, не пием вода от чешмата, не се храним в непроверени заведения и не пипваме места, където храната стои на открито (като баничарници и подобни).
Предпочитам домашно приготвената храна и дори на морето винаги нося нещо, което е сигурно за нас.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта