Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот Frac » 08 Май 2018, 17:42

Честно казано аз мисля, че не са сезонни, а целогодишни - особено чревния! Трудно е предпазването-пием какво ли не - организма се изтощава, а вирусите стават все по-опасни.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот Kaya » 09 Май 2018, 09:33

Frac написа:Честно казано аз мисля, че не са сезонни, а целогодишни - особено чревния! Трудно е предпазването-пием какво ли не - организма се изтощава, а вирусите стават все по-опасни.

Tочно след много боледувания, организма наистина се изтощава и му е много трудно после да "живне" и да се пребори със следващия вирус, особено, ако до скоро си бил болен от същото. Трябва да има голяма пауза, в която всеки е здрав, за да бъде всичко наред.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот Andrey » 14 Май 2018, 11:36

Варианти винаги има, стига човек да иска да ги види тея варианти. Недейте да ядете боклуци по морето, не яжте с мръсни ръце и поддържайте висока хигиена. не се събирайте с болни хора, само защото ви липсват и искате да ги видите.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот Malina » 16 Май 2018, 10:09

Aз също разчитам на повишената хигиена, много внимавам и за дъщеря си, използвам и термо танти, в които слагам такива охладители (взела съм си от джъмбо). Навън по разходките така поддържам храната й, а когато дойде време за хапване я изкарвам за кратко на слънце, за да достигне необходимата температура. А ако сме на разходка за кратко, разбира се не нося ледове с нас.
Лятоот на морето процедирам по същия начин, дори с нашата храна. :) А по ресторанти ходим мн ого рядко и в никакви такива случайни кръчми.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот Frac » 16 Май 2018, 17:32

Вярно, че е важна храната, но и спортът е много важен. А напоследък май само се говори за спорт, а повечко време посвещаваме пред компа и телевизора :wink:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот vanusha » 16 Май 2018, 18:52

Frac написа:Вярно, че е важна храната, но и спортът е много важен. А напоследък май само се говори за спорт, а повечко време посвещаваме пред компа и телевизора :wink:

Точно за летните вируси, спорта няма нищо общо. Летните вируси са чревните и човек се пази от тях с добра хигиена и с предпазливост.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот doktordi » 17 Май 2018, 01:42

Много зависи от имунната система, но най вече от чистотата на мислите и спокойствието. и Настройката на съзнанието. Не всеки човек с контакт с болен от вирус, хваща вируса, възможната причина за това е и,че просто не се паникьосваш.
Прекомерната хигиена води до точно обратното и поще по често заразаване защото с нея се махат и полезните микроорганизми по кожата които ни предпазват от болести.
doktordi
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Апр 2018, 21:38

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот svetlozara » 17 Май 2018, 15:09

doktordi написа:Много зависи от имунната система, но най вече от чистотата на мислите и спокойствието. и Настройката на съзнанието. Не всеки човек с контакт с болен от вирус, хваща вируса, възможната причина за това е и,че просто не се паникьосваш.
Прекомерната хигиена води до точно обратното и поще по често заразаване защото с нея се махат и полезните микроорганизми по кожата които ни предпазват от болести.

Как точно чистотата на мислите ще ми помогне срещу повръщането и разстройството не ми е ясно?
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот Ая123 » 02 Яну 2019, 12:56

Те вирусите вече не са сезонни. Летните, тоест типично стомашните, ги има и сега, през зимата. Единственото, което можем да направим е да поддържаме добра хигиена, да си мием често ръцете и да внимаваме какво и къде хапваме.
Ая123
 
Мнения: 111
Регистриран на: 17 Дек 2018, 11:52

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот Блясък » 21 Мар 2019, 13:02

Старая се да спазвам добра хигиена на ръцете и да внимавам какви храни приемам.
Блясък
 
Мнения: 37
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:52

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта