Кои са опасните диети за здравето?

Re: Кои са опасните диети за здравето?

Мнениеот Pipilota » 03 Мар 2017, 10:05

Аз смятам, че всички тук сме достатъчно интелигентни, за да разберем какво се има предвид и без да се изопачават думите.
Скоро бях на лекар - диетолог, който потвърди, че храненето задължително трябва да се състои в чести и малки хапвания - чести по 4 пъти на ден, но не да се изядатг 4 баници или 4 супи.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кои са опасните диети за здравето?

Мнениеот Snejna » 09 Мар 2017, 16:22

Много хора изключват напълно въглехидратите от менюто си, а това хич не е полезно, защото мозъка се храни с въглехидрати. Или пък спират да ядата месо, а то помага за изграждането на мускулите и за запазването им.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кои са опасните диети за здравето?

Мнениеот Rali_hr » 10 Мар 2017, 10:38

Толкова диети съм спазвала и съм се убадила, че такива, които препоръчват за деня да се ядат 120 грама месо например и 1 яйце са ненормални. Или както тази с кленовия сироп, цял ден ще живееш на кленов сироп, това е откачено. Може би би свършило работа на някоя жена,която по цял ден лежи у тях и спи и иска да отслабне, та да не яде друго, но за активен човек това е престъпление направо с тялото му.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кои са опасните диети за здравето?

Мнениеот fawla » 10 Мар 2017, 13:21

Rali_hr написа:Толкова диети съм спазвала и съм се убадила, че такива, които препоръчват за деня да се ядат 120 грама месо например и 1 яйце са ненормални. Или както тази с кленовия сироп, цял ден ще живееш на кленов сироп, това е откачено. Може би би свършило работа на някоя жена,която по цял ден лежи у тях и спи и иска да отслабне, та да не яде друго, но за активен човек това е престъпление направо с тялото му.

Всички казват, че диетата за да е успешно има за цел да успее да накара тялото да изгаря мазнини, дас и засили метаболизма и най-важното е, че диетата трябва да бъде за цял живот. Да бъде начин на живот, а не определено време ядене по едно пакетче солети на ден, това не е полезно за тялото, когато му се ограничават останалите хранителни групи.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Кои са опасните диети за здравето?

Мнениеот Локумът » 22 Мар 2017, 15:30

Диетата кара ли те да се чувстваш зле, да ти се вие свят, значи не е твоята диета, това е казано на кратко. Най-добре е диетата да е такава, че примерно вечер да няма вечеря или да е само салата, а закуската да е умерена и добра, а не да се ядат порции с по 100 грама месо и с толкова зеленчуци и да се вие от глад и световъртежи.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кои са опасните диети за здравето?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Мар 2017, 22:39

Според мен опасно е това, което наистина те кара да се чувствша зле, спазвала съм много диети, поръчах си хранителен режим и се чувствам като парцал, което е абсурдно и грозно,, а съм платила. Сваляла съм килограми без такива проблеми, сега съм в изходна позиция!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои са опасните диети за здравето?

Мнениеот m0n4eto » 13 Апр 2017, 11:30

опасните за здравето диети са драстичните..няма никакъв смисъл от едно драстично сваляне на кг , защото организмът свиква с малкото храна и после като хапнеш две хапки повече веднага качваш килограми. Плюс това при едно ударно отслабване ако кожата увисне, после няма оправяне - освен с операция. по-добре е нещата да стават по-плавно. Всички искаме бързо да влезнем във форма, ама трябва да гледаме как това ще се отрази на здравето ни в бъдеще. По-добре бавно отслабване със здравословен режим паралелно с разни процедури за стягане и отслабване на тялото + спорт. Така се прави хубаво тяло, стегнато и красиво, а не просто слабо.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Кои са опасните диети за здравето?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 13 Апр 2017, 12:08

Истината е, че жените бързат да отслабнат с крайни диети, с глад, с припадъци дори, докато мъжете - ограничават хляба да речем, намалят вечерята и бързо се вижда резултат при тях, а жените гладуват, свалят малко, припаднат, теглят една..... на диетата и продължат да се хранят "обичайно" и върнат килограмите, после тази и онази диета на действат и заради стреса на организма, дори качат и малко отгоре.
И за мен както казва m0n4eto всякакви такива диети са опасни за здравето, трябва просто малки крачки към големия успех. Трябва да свикнем с мисълта, че както не сме недебелели с 10 кг за седмица, така и не можем да ги свалим за този период.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Кои са опасните диети за здравето?

Мнениеот m0n4eto » 18 Апр 2017, 18:08

точно да..изглежда мъжете понякога са по-разумни от нас жените. :grin: Ние сами си създаваме по-големи проблеми . а и като видим някой видимо и бързо много отслабнал според мен не трябва бързаме толкова да му се възхищаваме на визията. една моя позната беше свалила ударно килограми миналото лято и като я срещаме с майка ми така и се изкефихме и я похвалихме. след известно време я засичам на басейн.. и да не ви казвам каква грозна гледка от увисвания..тъй че дето викат като гладуваш изглеждаш добре като си облечен, а като спазваш режим и спорт - без дрехи. Ама увиснеш ли веднъж - както и друг път сме коментирали във форума, трябва хирургът да се намеси, друго спасение няма..
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Кои са опасните диети за здравето?

Мнениеот Rali_hr » 04 Май 2017, 10:31

m0n4eto написа:точно да..изглежда мъжете понякога са по-разумни от нас жените. :grin: Ние сами си създаваме по-големи проблеми . а и като видим някой видимо и бързо много отслабнал според мен не трябва бързаме толкова да му се възхищаваме на визията. една моя позната беше свалила ударно килограми миналото лято и като я срещаме с майка ми така и се изкефихме и я похвалихме. след известно време я засичам на басейн.. и да не ви казвам каква грозна гледка от увисвания..тъй че дето викат като гладуваш изглеждаш добре като си облечен, а като спазваш режим и спорт - без дрехи. Ама увиснеш ли веднъж - както и друг път сме коментирали във форума, трябва хирургът да се намеси, друго спасение няма..

Мъжете са много разумни. Моят мъж реши да отслабва, ,спря единствено хляба, дори продължи да си хапва закуски на работа някой път, друг път си вземаше чисто пилешко месо и 1 домат (малко храна според мен), но той така изкарваше. Свали около 6-7 кг адски бързо, почти без да го усетим, дори и бира си пийваше! :shock: отделно и започна да ходи пеша до работа, вместо с колата и ей ти резултат. Азсъм вечно на салата и на мляко от пиле и файда няма :banghead:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта