Детска паразитология и инфектология

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Детска паразитология и инфектология

Мнениеот Dr Valeri Velev » 13 Сеп 2016, 10:13

Тук можете да задавате вашите въпроси, свързани с детски инфекциозни болести, паразити и чревни инфекции, на които ще отговаря д-р Валери Велев, специалист медицинска паразитология и детска инфектология.
Повече информация за д-р Валери Велев ще откриете в справочника на Фрамар.
Д-р Валери Велев
0878 94 34 91
velev_md@abv.bg
Dr Valeri Velev
 
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Сеп 2016, 09:58

Re: Детска паразитология и инфектология

Мнениеот марчела2002 » 07 Яну 2017, 19:09

Здравейте,д-р Велев!Какво бихте препоръчали за засилване на организма на 4.7 г.дете изкарало наскоро коксаки вирусна инфекция тип ръка,крак стъпало.Последствията са леко намален имунитет и кожни(най-вече с ноктите)проблеми.До момента съм давала виузид и витамини с ехинацея.Тя е с атопия и засега изолиран в гърлото стрептокок пневмоние,който засега не го атакувам,тъй като кръвните и изследвания са много добри и няма наличие на възпаление.
марчела2002
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Яну 2017, 13:09

Re: Детска паразитология и инфектология

Мнениеот Dr Valeri Velev » 11 Яну 2017, 13:42

Коксаки инфекцията не е нещо драматично. На пазара има няколко имуномодулиращи препарата, но те са скъпи и са показани само след много тежки вирози. Не Ви препоръчвам нещо черезвичайно - в този сезон повече цитрусови плодове, моркови и единкурс с мултивитамини е напълно достатъчно усилие.
По отношение на стрептокока правите грешка. Независимо от липсата на клиника, той е патоген, който няма място в гърлото. Възможни са,макар и рядко, автоимунни усложнения. Консултирайте се с лекаря на детето и го санирайте спрямо антибиограмата.

Поздрави!
Д-р Валери Велев
0878 94 34 91
velev_md@abv.bg
Dr Valeri Velev
 
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Сеп 2016, 09:58

Re: Детска паразитология и инфектология

Мнениеот Alexandrova02 » 26 Май 2017, 18:57

Здравйте, д-р Велев! Открита ми е токсоплазмоза IgG 650, IgM (-) при граница 1. Дъщеря ми има от доста време оплаквания - липса на апетит, раздразнителност, неспокоен сън, проблеми с месечния цикъл, загуба на равновесие, рязко отслабване, лека телесна температура 37,4 , треска, постоянна умора, алергии и др. Интересува ме трябва ли да и направя и на нея тест или да се съмнявам в някоя друга болест и трябва ли аз при тези стойности да проведа лечение (имам същите симптоми). Благодаря предварително!
Alexandrova02
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Май 2017, 18:44

Re: Детска паразитология и инфектология

Мнениеот Dr Valeri Velev » 20 Юли 2017, 11:47

Вие сте се срещала с паразита, но вече не сте болна. Нямате антитела, които маркират остра фаза на инфекцията. Не се нуждаете от лечение. Следва обаче да направите серология на дъщеря си при тези оплаквания.Не е възможно Вие да я заразите, но живеете при сходни условия, а това е предпоставка .
Д-р Валери Велев
0878 94 34 91
velev_md@abv.bg
Dr Valeri Velev
 
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Сеп 2016, 09:58

Re: Детска паразитология и инфектология

Мнениеот Меденила » 04 Дек 2017, 12:16

Здравейте,Доктор Велев
Имах дълго раждане 31часа ,което завърши с форцепс.Оказа се ,че малката е акала докато е била още в мен.И тъй като се притесниха от инфекция взеха течност от гръбначният и стълб и често взимаха кръв.След прием на антибиотик ни изписаха на 5ят ден от приема на антибиотика и казаха,че всичко е наред,но моето притеснение е инжекцията в гръбнака.Може ли да засегне нещо тази инжекция...забелязвам ,че когато спи,малката си обръща очите.Незнам сънува ли или е признак за нещо по сериозно.
Благодаря предварително
Меденила
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Дек 2017, 11:47

Re: Детска паразитология и инфектология

Мнениеот Dr Valeri Velev » 04 Яну 2018, 16:04

Доколкото разбирам е правена лумбална пункция на бебето. Тя се прави на междупрешленно ниво, където няма нервна тъкан и е напълно безопасна.
Д-р Валери Велев
0878 94 34 91
velev_md@abv.bg
Dr Valeri Velev
 
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Сеп 2016, 09:58

Re: Детска паразитология и инфектология

Мнениеот Alisys » 02 Май 2018, 15:22

Здравейте,силно съм притеснена,става въпрос за 8 год. дете,правихме изследване за токсоплазмоза,резултатите са Тoxoplasma gondii IgG Ab S 650 IU/ml 0 - 1 ECLIA
Тoxoplasma gondii IgM Ab S 0.44 COI 0 - 0,80 ECLIA
Моля за помощ
Alisys
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Май 2018, 15:14

Re: Детска паразитология и инфектология

Мнениеот donaaa » 13 Авг 2018, 00:02

Здравейте! Знач,че работите с деца,но наистина не знам към кого да се обърна,а имам страшни притеснения.Аз съм студентка по медицина. Пиша Ви с големи опасения,тъй като преди 3 седмици бях на стаж в отделението по хирургия и слагайки подкожна инжекция , си одрасках показалеца с иглата. Тъй като някой не беше сложил "предпазителчето" на иглата правилно след употребата й, аз се одрасках през самата гума . След това веднага казах на сестрите , които ми дадоха памуче със спирт ,сложих го на пръста си и го натисках няколко минути , след това се измих със сапун и дезинфектант ,а след няколко минути пак сложих дезинфектант и после отново го облях със спирт.Нямаше кръв и сестрата каза,че при положение ,че няма кръв - няма и проблем. Пациентът си беше възрастен човек,60+ годишен,който имаше някакъв проблем с пикочните пътища и имаше операция преди това на корема. Възможно ли е да съм се заразила със СПИН ..?
donaaa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Авг 2018, 23:58

Re: Детска паразитология и инфектология

Мнениеот nina9494 » 19 Сеп 2018, 14:27

Здравейте. Аз съм момиче на 24г.42кг. и имам острици.Имам и симптомите главоболие лека телесна температура диария и запек се редуват. Взех от Турция Андазол (Зентел) питах личния си лекар как да го приемам но той каза че няма идея и затова питам вас? Как да го приемам всеки ден ли или еднократно?
nina9494
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Сеп 2018, 14:20

Следваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта