Студова алергия - опасна ли е?

Студова алергия - опасна ли е?

Мнениеот valiart » 25 Окт 2011, 11:41

Сега през студение месеци, студовата алергия ще се проявява все по-често. Чувала съм, че е много опасно това с надуването и зачервяването на пръстите, на ръцете. Какво може да кажете по въпроса?
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Студова алергия

Мнениеот Bella » 25 Окт 2011, 12:06

valiart написа:Сега през студение месеци, студовата алергия ще се проявява все по-често. Чувала съм, че е много опасно това с надуването и зачервяването на пръстите, на ръцете. Какво може да кажете по въпроса?

Аз от малка си страдам от студова алергия.Напуква и се кожата на ръцете отгоре, тече кръв и боли ужасно.Преди две години развих алергия и на краката, ноктите ми посиняват и стават на точки. След преглед се установи, че е студова алергия.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Студова алергия

Мнениеот qproin » 25 Окт 2011, 13:59

На мен ми се беше случило с единият пръст на крака. много неприятно- стана почти лилав, но не предприех никакви мерки и се оправи сам. Доста се изплаших обаче, и сега задължително крайниците са добре пазени в студа. А по лицето ми преди доста често се спукваха капиляри, слава богу и това отмина.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Студова алергия

Мнениеот valiart » 25 Окт 2011, 14:35

Страхотно е, че всичко това с врмето, както казвате отминава. Аз се страхувах, да не би това да са симптоми на нещо по-опасно за в бъдеще.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Студова алергия

Мнениеот Finger » 07 Дек 2011, 13:02

valiart написа:Сега през студение месеци, студовата алергия ще се проявява все по-често. Чувала съм, че е много опасно това с надуването и зачервяването на пръстите, на ръцете. Какво може да кажете по въпроса?

Какво точно представлява студовата алергия? Студовата алергия се проявява при нарушен топлообмен на тялото и външната среда. Хората, които страдат от това заболяване имат ниска температура на тялото, усещат изтръпване на крайниците.
Ниските температури могат за предизвикат учестено сърцебиене, повишаване на кръвното налягане, проблеми с оросяването не крайниците, което довежда до проблеми в сърдечно-съдовата и ендокринната система.
Как да разпознаем студовата алергия от обикновено измръзване?
Ако имате някои от следните симптоми изброени по-долу вероятно се касае за студова алергия:

- Появява се уртикария по кожата – почервеняване на кожата, сърбеж, образуват се мехури по дланите и лицето.
- Студовият дерматит се проявява с образуването на тъмно-червени петна по лицето, ушите, шията и ръцете, както и на вътрешната страна на бедрата и кожата под коленете.
- Белезникав обрив, които се появява само при излагане на студено и минава при пребиваване на топло.
- Подути устни и разраняване на крайчетата им. Могат да се станат кърваво червени, което се дължи на възпаление, причинено от студа.
Как да разпознаем дали имаме студова алергия, а не обикновено измръзване:
- Появява се уртикария по кожата – почервеняване на кожата, сърбеж, образуват се мехури по дланите и лицето.
- Студовият дерматит се проявява с образуването на тъмно-червени петна по лицето, ушите, шията и ръцете, както и на вътрешната страна на бедрата и кожата под коленете.
- Белезникав обрив, които се появява само при излагане на студено и минава при пребиваване на топло.
- Подути устни и разраняване на крайчетата им. Могат да се станат кърваво червени, което се дължи на възпаление, причинено от студа.
- Сълзене от очите, зачервяване и сърбеж на клепачите, симптоми, които наподобяват конюнктивит, но с краткотраен ефект.
- Спазми в гърло, които затрудняват дишането и не се появяват на топло.
- Понякога е възможно да се появи мигрена, също причинена от студа, която може да продължи дълго и да бъде съпроводена с гадене.

Какво можете да направите ако имате тези симптоми?

Ако имате симптоми подобни на по-горе изброените не се колебайте, а веднага се консултирайте с дерматолог. Той на-ясно може да прецени дали се касае за студова алергия и ще ви помогне да контролирате състоянието си.
За да се предпазите от поява на студова алергия закалявайте периодично организма си преди да се изложите на резки температурни промени и ниски температури.
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Студова алергия

Мнениеот Memento » 29 Яну 2012, 17:24

Предполагам щом съществува алергия свързана с ниските температури, има такава и при високи температури? Съществува ли топлинна алергия ако може да се нарече така?
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Студова алергия - опасна ли е?

Мнениеот BeenieGal » 09 Ное 2016, 16:41

Зиморничава съм, но студовата алергия била нещо още по-неприятно и лошо! Може ли изобщо човек да се справи с нея или си остава за цял живот?
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с алергология и имунология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта