Линейка след въпросник...

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Линейка след въпросник...

Мнениеот Pipilota » 13 Окт 2016, 09:54

Последното гениално решение на министър Москов е линейките да бъдат изпращани след като бъдат задавани редица въпроси, които да дадат отговор дали има наистина нужда от изпращането на линейка или не... :shock: Аз хич не го одобрявам това, не мисля, че някой звъни на линейка ей така за забавление, но пък знам ли.. Не е ли губене на ценно време и дали има по-правилен вариант, в който да се реши дали е наложително изпращането на линейка, или може пациентите сами да отидат до болница. :roll:
Вие как мислите, това ли е начина да се оправдае липсващите линейки и да се избира кой е достоен и кой не за използването на линейка? Малко ми звучи, ако не си достатъчно зле - мри. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Линейка след въпросник...

Мнениеот qwerryyy » 13 Окт 2016, 10:33

Ами ако наистина имаш нужда, това е губене на ценно време... мисля, че още от говора може да се определи дали случая е много спешен или не.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Линейка след въпросник...

Мнениеот iwoni » 13 Окт 2016, 10:40

Те и сега задават някакви въпроси, уж да определят колко е зле пациента и какво е състоянието му. Аз не мисля, че нещо по-различно ще се получи от досега и ще станат по-ефективни от Спешна помощ.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Линейка след въпросник...

Мнениеот kalinka-kuku » 13 Окт 2016, 11:49

Наистина и сега задават въпроси, но сякаш тази тенденция може да се превърне на лексикон.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Линейка след въпросник...

Мнениеот pravilno » 13 Окт 2016, 12:00

И след въпросите преценят, че не е за тях случая какво ще правят близките посред нощ, да кажем? Къде ще го карат човека, който е зле? Ами ако почине, недай Боже, кой ще носи отговорност?
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Линейка след въпросник...

Мнениеот Malina » 13 Окт 2016, 13:11

pravilno написа:И след въпросите преценят, че не е за тях случая какво ще правят близките посред нощ, да кажем? Къде ще го карат човека, който е зле? Ами ако почине, недай Боже, кой ще носи отговорност?

Никой, разбира се! Лекарите никога не са виновни в България за нечия смърт,а от 112 пък абсурд.
Вместо да мислят вариант как да закупят повече линейки и да има повече начини за спасение на хората, те тръгнали да ми мислят лексикони... поредната глупост в България ...
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Линейка след въпросник...

Мнениеот black » 13 Окт 2016, 14:42

Това за въпросника ми прилича малко на законен начин как да не окажат бърза помощ. Нали хората и тяхното здраве трябва да са приоритет за тази служба, тяхна задача е да оказват помощ и да се отзовават. Хората не могат да преценят какво е истинското състояние на болния и да кажат дали има опастност за живота му или не.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Линейка след въпросник...

Мнениеот m.vulev » 14 Окт 2016, 11:30

Недай Боже да ми се наложи подобно нещо, представям си какво ще обяснявам на диспечъра! Ами ако трябва да се реагира бързо до няколко минути? Аз на въпроси ли да отговарям или да оказвам помощ?
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Линейка след въпросник...

Мнениеот Alex_mor » 14 Окт 2016, 13:59

Няма да се учудя, ако се наложи да се обяснява сто часа, точно какво му има и пак да са недоволни. Сега често обвиняват, че се обаждаш да се шегуваш с тях.. О.о на един познат така и не изпратиха линейка за баба му, щото се бил бъзикал..
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Линейка след въпросник...

Мнениеот gabinka_80 » 14 Окт 2016, 15:17

В България все по-абсурдно става живеенето! :banghead:
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта