Кленов сироп - за намаляване на теглото

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Кленов сироп - за намаляване на теглото

Мнениеот Bella » 25 Окт 2011, 16:46

Някой опитвал ли е Кленов сироп? Чувала съм много добри отзиви за хранителните му свойства! Препоръчва се за редукция на теглото! Как по-точно става това?
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Кленов сироп

Мнениеот elle2 » 26 Окт 2011, 10:58

Здравейте,

Много съм доволна от кленовия сироп. Прочиства токсините от организма, отслабвам здравословно с него, кожата и косата ми са блестящи, въобще горещо ви го препоръчвам. Има програма как да го пиете, по ваш избор е, няма нужда от гладуване. Аз обаче си правя един пречистващ ден от седмицата, в който пия само кленос сироп, разреден с вода (2 лъжици с 300 гр вода), защото инструкторката ми по йога каза, че е много полезно и разтоварващо за тялото. Иначе вие можете да го пиете и преди всяко ханене.

Ползвам клас С, защото е по-сладък, и дори готвя с него. Сладостта не бива да ви притеснява, защото е по-нискокалоричен от меда, а има повече полезни вещества от него, освен това е идеален при диабет (баща ми го ползва, който е от 15 години диабетик).

Дано съм ви била полезна!
elle2
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Окт 2011, 10:46

Re: Кленов сироп

Мнениеот Margo » 26 Окт 2011, 11:28

elle2 написа:Здравейте,

Много съм доволна от кленовия сироп. Прочиства токсините от организма, отслабвам здравословно с него, кожата и косата ми са блестящи, въобще горещо ви го препоръчвам. Има програма как да го пиете, по ваш избор е, няма нужда от гладуване. Аз обаче си правя един пречистващ ден от седмицата, в който пия само кленос сироп, разреден с вода (2 лъжици с 300 гр вода), защото инструкторката ми по йога каза, че е много полезно и разтоварващо за тялото. Иначе вие можете да го пиете и преди всяко ханене.

Ползвам клас С, защото е по-сладък, и дори готвя с него. Сладостта не бива да ви притеснява, защото е по-нискокалоричен от меда, а има повече полезни вещества от него, освен това е идеален при диабет (баща ми го ползва, който е от 15 години диабетик).

Дано съм ви била полезна!

Видях, че има клас А и С какво означава това? И защо го разтваряш във вода? Има ли негативни действия за организма?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Кленов сироп

Мнениеот georgi_78 » 26 Окт 2011, 16:37

Прочетох, че действа като имуностимулатор. Колко дълго време може да се пие?
Аватар
georgi_78
 
Мнения: 177
Регистриран на: 29 Апр 2011, 08:51

Re: Кленов сироп

Мнениеот valiart » 27 Окт 2011, 00:55

Не съм опитвала до сега кленов сироп, но след това суперлативно мнение на elle2 непременно ще го направя. А има ли значение освен класа на сиропа и производителя? С една дума има ли менте кленов сироп, защото цената му не е малка и не ми се ще, да попадна на нещо, на което само пише че е кленов сироп.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Кленов сироп

Мнениеот elle2 » 27 Окт 2011, 12:01

Margo написа:
elle2 написа:Здравейте,

Много съм доволна от кленовия сироп. Прочиства токсините от организма, отслабвам здравословно с него, кожата и косата ми са блестящи, въобще горещо ви го препоръчвам. Има програма как да го пиете, по ваш избор е, няма нужда от гладуване. Аз обаче си правя един пречистващ ден от седмицата, в който пия само кленос сироп, разреден с вода (2 лъжици с 300 гр вода), защото инструкторката ми по йога каза, че е много полезно и разтоварващо за тялото. Иначе вие можете да го пиете и преди всяко ханене.

Ползвам клас С, защото е по-сладък, и дори готвя с него. Сладостта не бива да ви притеснява, защото е по-нискокалоричен от меда, а има повече полезни вещества от него, освен това е идеален при диабет (баща ми го ползва, който е от 15 години диабетик).

Дано съм ви била полезна!

Видях, че има клас А и С какво означава това? И защо го разтваряш във вода? Има ли негативни действия за организма?




Здравейте, разтварям го във вода, защото е сладък, няма никакви негативни действия върху организма, нито едно :) Напротив, изключително полезен е.
Ето диетата, която спазвам: ДИЕТАТА С ЛИМОНОВ СОК и кленов сироп включва следните съставки:

Лимонов сок 2 супени лъжици за 1 чаша (от 6 до 12 чаши дневно).
Кленов сироп 2 супени лъжици за 1 чаша (от 6 до 12 чаши дневно).
Лют червен пипер (2-3 щипки на чаша).

Лимоновата диета ще ви помогне да се освободите от нежеланите килограми естествено, безвредно и продължително.
За разликата между клас А и клас С: Кленовият сироп е отличен естествен подсладител и се използва като заместител на захарта. По тази причина той е предпочитана съставка за много ястия и десерти, навлиза в редица национални кухни, а главните готвачи множат рецептите с негово присъствие непрекъснато. Кленовият сироп клас С е с по-сладък вкус в сравнение с клас А.

100% натуралният кленов сироп има по-малко калории и по-висока концентрация на минерали от меда!

Ето и полезните съставки, които съдържа:
Състав:

Чистият био Кленов сироп е с кехлибарен цвят и типичен вкус и аромат на клен. Продуктът е изключително богат на минерали – калций, магнезий, желязо, цинк, натрий и витамини В1, В2, В6, С. Най-силно изразени в неговия състав са желязото, цинкът и манганът.

Желязо – най-важната функция на желязото в тялото е участието му в структурата на белтъците преносителите на кислород: хемоглобин и миоглобин. В сравнение с останалите минерали, желязото има най-високо съдържание в кръвта. Необходимо е състава на множество ензими и има важно значение за растежа на организма. Желязото е важно за нормалното функциониране на имунната система.

Манган – микроколичества манган са необходими за метаболизма на белтъците и мазнините, за нормалните функции на имунната и нервната система, както и за регулация на кръвната глюкоза. Манганът участва в процесите, генериращи енергия в организма. Освен това, той е нужен за растежа и здравето на костите, както и за половата система. Участва в образуването на хрущялна тъкан и синовиална течност в ставите. Този микроелемент е необходим за оползотворяването на витамини В1 и Е. Около 30 гр. Кленов сироп доставя 22% от дневната стойност за организма на този много важен микроелемент.

Цинк – този незаменим минерал е важен за растежа на репродуктивните органи и функциите на простатната жлеза. Необходим е за протеиновия синтез, вкл. и на кожния белтък колаген. Подпомага имунната система, също така предпазва черният дроб от увреждания и участва в образуването на костната тъкан. Цинкът е съставна част на инсулина, както и на голям брой жизненоважни ензими, включително ензима –антиоксидант супероксид дисмутаза, който потиска образуването на свободни радикали. С право кленовият сироп може да се нарече естествен източник на младостта.
elle2
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Окт 2011, 10:46

Re: Кленов сироп

Мнениеот elle2 » 27 Окт 2011, 12:05

valiart написа:Не съм опитвала до сега кленов сироп, но след това суперлативно мнение на elle2 непременно ще го направя. А има ли значение освен класа на сиропа и производителя? С една дума има ли менте кленов сироп, защото цената му не е малка и не ми се ще, да попадна на нещо, на което само пише че е кленов сироп.


Внимавайте какъв кленов сироп купувате, гледайте да е сертифициран био продукт.
Прикачени файлове
BIOSyrupC1000.jpg
BIOSyrupC1000.jpg (87.25 KiB) Прегледано 11500 пъти
bio-siegel.jpg
bio-siegel.jpg (3.94 KiB) Прегледано 11500 пъти
elle2
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Окт 2011, 10:46

Re: Кленов сироп

Мнениеот elle2 » 27 Окт 2011, 12:18

georgi_78 написа:Прочетох, че действа като имуностимулатор. Колко дълго време може да се пие?


Ако искате да отслабнете, можете да изберете едно от следните приложения на програмата: 2 лъжици кленов сироп+2 лъжици лимонов сок+2 щипки лют червен пипер+300 мл вода

Пълна програма – тя включва приемане единствено на напитката (от 6 до 12 чаши дневно) в продължение на 10 дни. Програмата също може да бъде удължена до 14 дни. Препоръчително е начинаещите да следват пълната програма около 5-7 дни.
Лесна програма – всичко, което трябва да направите, е да приемате по една чаша от коктейла половин час преди всяко хранене.
Програма „Заместване на хранене” – тази програма включва замяна на едно от основните хранения през деня: закуска, обяд или вечеря, като по ваше желание може да земените и две хранения с 2-3 чаши от коктейла. За по-добър ефект, избягвайте сладки, преработени храни, червено месо, пържени храни, бял хляб, млечни продукти, кафе и алкохол за останалите хранения.
Програма „Веднъж седмично” – както подсказва и името, пропуснете храненията през целия ден и ги заменете с напитки. Повтаряйте програмата веднъж всяка седмица.
Генерална програма – тази програма включва прилагане на „Пълната програма” два пъти годишно за няколко дни за детоксикация, съчетана с програмата „Веднъж седмично” – детоксикация веднъж седмично!

А можете и просто да замените вредната захар с него и да се радвате на положителните му ефекти върху вашия организъм. Кленовият сироп е много полезен, вече е част от менюто на много ресторанти, ето защо няма ограничения за него. По-полезен е от меда! Ползвайте го колкото ви е приятно.
elle2
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Окт 2011, 10:46

Re: Кленов сироп

Мнениеот valiart » 27 Окт 2011, 13:29

elle2 написа:
valiart написа:Не съм опитвала до сега кленов сироп, но след това суперлативно мнение на elle2 непременно ще го направя. А има ли значение освен класа на сиропа и производителя? С една дума има ли менте кленов сироп, защото цената му не е малка и не ми се ще, да попадна на нещо, на което само пише че е кленов сироп.


Внимавайте какъв кленов сироп купувате, гледайте да е сертифициран био продукт.


Много благодаря за оговора и пояснението да обръщам внимание дали е сертифициран био продут. В най-скоро време ще споделя и аз своето впечатление от кленовия сироп.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Кленов сироп

Мнениеот valiart » 16 Ное 2011, 14:07

Аз го пробвах вече клновия сироп и мога да кажа, че съм много доволна от резултатите.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron