Одобрявате ли фрапантният грим през деня?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: Одобрявате ли фрапантният грим през деня?

Мнениеот Kremiliya » 15 Мар 2017, 13:21

Много такива съм виждала, намазани като за дискотека,не прави добро впечатление, но как да го кажеш на някой, а и много често дори фон дьо тена се вижда и не стои добре на лицето, трябва да бъде сложен съвсем фино, за да нае се набива на очи.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Одобрявате ли фрапантният грим през деня?

Мнениеот Monika_Spasova » 18 Мар 2017, 10:01

Не прави добро впечатление, но може би на нас, сигурно има места, на които гледат много добре на това и смятат, че са привлекателни и неустоими. Може би ние искаме повече и имаме някакви по-нереалистични представи за красота, от тези, които обичат жената да е намазана от глава до пети.Но има нещо, което май убягва на нарисуваните дами, а именно, че мъжете повече харесват жени без грим.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Одобрявате ли фрапантният грим през деня?

Мнениеот Leonora » 20 Мар 2017, 16:19

Както казах и в предишния си коментар, гримът трябва да подчертава женската красота. Според мен си има норми при гримирането, не е удачно да се направиш на маймуна посред бял ден или пък съвсем да не обръщаш внимание на външния си вид. Има толкова ужасяващи примери, че чак ми става лошо :grin: :grin: :lol: Жените като цяло трябва да се "ограмотят" и да се съобразяват къде, кога и как да се гримират. Лично аз, в ежедневието си използвам лек грим, който да подчетава чертите на лицето ми.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Одобрявате ли фрапантният грим през деня?

Мнениеот Pipilota » 20 Мар 2017, 16:35

Leonora написа:Както казах и в предишния си коментар, гримът трябва да подчертава женската красота. Според мен си има норми при гримирането, не е удачно да се направиш на маймуна посред бял ден или пък съвсем да не обръщаш внимание на външния си вид. Има толкова ужасяващи примери, че чак ми става лошо :grin: :grin: :lol: Жените като цяло трябва да се "ограмотят" и да се съобразяват къде, кога и как да се гримират. Лично аз, в ежедневието си използвам лек грим, който да подчетава чертите на лицето ми.

Аз да ти кажа и толкова не използвам, вече много рядко се гримирам. Чувствам се добре, пък който иска, може и да не ме гледа. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Одобрявате ли фрапантният грим през деня?

Мнениеот Anka » 20 Мар 2017, 17:32

и аз си позволявам да ходя без грим, или да съм само със спирала да речем, не ми е комфортно да съм гримирана, а какво остава постоянно да съм намазана като за дискотека, не ги разбирам сериозно!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Одобрявате ли фрапантният грим през деня?

Мнениеот Magdalena_Nai » 11 Апр 2017, 00:14

    Гримът е важен, за да подчертаем красивите си черти и да пркрием не толкова хубавите. Но със сигурност добрия грим не е силно видимия грим. :)
    Между другото, струва ми се, че мъжете не харесват силно нагримирани жени, т.е не това ще привлече вниманието на тях.
    Magdalena_Nai
     
    Мнения: 69
    Регистриран на: 03 Ное 2016, 14:55

    Re: Одобрявате ли фрапантният грим през деня?

    Мнениеот valensiq » 11 Апр 2017, 09:56

    Magdalena_Nai написа:
      Гримът е важен, за да подчертаем красивите си черти и да пркрием не толкова хубавите. Но със сигурност добрия грим не е силно видимия грим. :)
      Между другото, струва ми се, че мъжете не харесват силно нагримирани жени, т.е не това ще привлече вниманието на тях.

      Това е така, повечето мъже са ми казвали, че изгледам по-добре без грим. На тях им харесва естествената красота, не че има лошо понякога да сме гримирани, или подчертани, но прекаляването не им блазни погледа.
      Аватар
      valensiq
       
      Мнения: 159
      Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

      Re: Одобрявате ли фрапантният грим през деня?

      Мнениеот Magdalena_Nai » 04 Май 2017, 21:43

      valensiq написа:
      Magdalena_Nai написа:
        Гримът е важен, за да подчертаем красивите си черти и да пркрием не толкова хубавите. Но със сигурност добрия грим не е силно видимия грим. :)
        Между другото, струва ми се, че мъжете не харесват силно нагримирани жени, т.е не това ще привлече вниманието на тях.

        Това е така, повечето мъже са ми казвали, че изгледам по-добре без грим. На тях им харесва естествената красота, не че има лошо понякога да сме гримирани, или подчертани, но прекаляването не им блазни погледа.

        Мисля, че мъжете търсят първични сигнали и се влияят от размер на гърди и устни, дължина на крака и коса, но не и от грим.
        Жените оценяваме хубавия грим. Но не разбирам прекаляването-струва ми се, че показва липса на самочувствие и опит да скриеш всичко истинско по лицето. Но пък-уважавам правото всяка жена да се разкрасява както си поиска:)
        Аз лично залагам на много малко неща-само на спирала и молив за очи, подчертавам и веждите си защото съм руса и бледа. Използвам гланцове и балсами за устни. И имам самочувствие, че изглеждам ок.
        Признавам, че от около година търся ефекта от серум за мигли, защото ми е важно да имам контраст и подчертан поглед, а не харесвам изкуствени мигли, но само толкова.
        Magdalena_Nai
         
        Мнения: 69
        Регистриран на: 03 Ное 2016, 14:55

        Re: Одобрявате ли фрапантният грим през деня?

        Мнениеот Pipilota » 05 Май 2017, 10:03

        За мен е достатъчно да се подчертаят очите и съвсем леко устните, или ако устните бъдат с наситено червило, на очите е предостатъчна само една спирала, без нищо повече. А и на някои хора просто не им отива да са гримирани. :roll:
        Различните фон дьо тени и подобни, могат в ежедневието да се сменят с бб крем, който да даде някаква основа, ако имаме някакви кожни проблеми и притеснения, които са малки, като да речем тъмни кръгове, или просто искаме малко повече блясък и добра тоналност.
        kukuvicac
        Аватар
        Pipilota
         
        Мнения: 4258
        Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

        Re: Одобрявате ли фрапантният грим през деня?

        Мнениеот fawla » 05 Май 2017, 14:40

        Фрапантен грим означава силно опушени очи, нали така/:) а не е проблем, ползването на фон дьо тен. Ако е направено с финес може и да стои много, много добре.
        Аватар
        fawla
         
        Мнения: 1035
        Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

        ПредишнаСледваща

        Назад към Козметика

        Кой е на линия

        Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта