Какво да използвам за направата на домашен сироп за кашлица?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Какво да използвам за направата на домашен сироп за кашлица?

Мнениеот pravilno » 24 Ное 2016, 00:31

Мъжът ми кашля като магаре, но отказва да пие всякакви хапчета и лекарства, за да му мине. Искам да опитам да направя домашен сироп, но нямам представа какви съставки да ползвам. И как точно да го направя. Можете ли да ми помогнете с идеи и съвети? Не става въпрос за чайове или запарки, а за сироп.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Какво да използвам за направата на домашен сироп за кашлица?

Мнениеот Lili_pili » 24 Ное 2016, 09:26

Доста глупаво от негова страна, ама хайде.Знам един сироп : 250 мл бира, към която се добавят 100 г небетшекер и един настърган лимон. Когато се смесят, съставките се варят на водна баня за около 30 минути и прецеждат. За възрастни се добавят 2 с.л. алкохол - ром, мастика, ракия.
Дозировката на домашния сироп за кашлица се определя в зависимост от силата й – по една супена лъжица се взема на всеки 15, 30 или 60 минути.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Какво да използвам за направата на домашен сироп за кашлица?

Мнениеот pitanka » 24 Ное 2016, 09:35

Много експерименти съм си правила в това отношение, два са ми любимите. Единият е от мед, лимонов сок и глицерин. Той е без варене, само се разбъркват съставките. Слагам по половин чаша от всяко от трите. Взима се по 1 с.л. три пъти на ден. Другият е от парче джинджифил, сока от 2 лимона, 1 чаша вода и 1 чаша мед. Първо джинджифилът се оставя да поври за 5 мин. във вода заедно с настъргана кора от лимоните. После на много бавен огън към тази смес, която се прецежда, се добавя меда и лимоновия сок, ври, докато се посгъсти. Взимат се по 1-2 с. л. през 4 часа.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Какво да използвам за направата на домашен сироп за кашлица?

Мнениеот Petq.pet » 24 Ное 2016, 11:29

Много помага сироп от кока-кола и лукчета. Вари се, докато стане гъсто като сироп и се пие. Кашлицата бързо се оправя.
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Re: Какво да използвам за направата на домашен сироп за кашлица?

Мнениеот zagrijena » 24 Ное 2016, 16:10

Майка ми някога ми правеше сироп от черна ряпа и мед и сега и аз го прилагам на детето :smile: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Какво да използвам за направата на домашен сироп за кашлица?

Мнениеот уморена » 24 Ное 2016, 16:52

zagrijena написа:Майка ми някога ми правеше сироп от черна ряпа и мед и сега и аз го прилагам на детето :smile: .

как се прави? Аз знам за черна ряпа и небет шикер да се взема, но по-скосро при остатъчна кашлица става.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Какво да използвам за направата на домашен сироп за кашлица?

Мнениеот black » 25 Ное 2016, 10:03

уморена написа:
zagrijena написа:Майка ми някога ми правеше сироп от черна ряпа и мед и сега и аз го прилагам на детето :smile: .

как се прави? Аз знам за черна ряпа и небет шикер да се взема, но по-скосро при остатъчна кашлица става.


О, и аз го знам това. Настъргва се ряпата и се оставя да си пусне сока. Може и да се издълбае и да се изчака да си пусне, но така май е по-бавно. После сока го смесвам аз с меда и по 1 с.л. се взима от сместта. Може през половин час.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Какво да използвам за направата на домашен сироп за кашлица?

Мнениеот fawla » 25 Ное 2016, 11:44

Ряпата явно има добри функции. :roll:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какво да използвам за направата на домашен сироп за кашлица?

Мнениеот klara » 26 Ное 2016, 22:04

Червено вино с черен пипер помага при суха кашлица.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Какво да използвам за направата на домашен сироп за кашлица?

Мнениеот zheleva212 » 02 Дек 2016, 14:40

Това за сироп ли да го смятаме? :lol: Щом е за лечение, ще го приемем, не за друго :wink: .
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron