Диагноза по ириса - да разчитам ли на нея?

Диагноза по ириса - да разчитам ли на нея?

Мнениеот mamina » 24 Ное 2016, 23:03

С мои колежки сме се наканили да отидем при специалист, който се занимава с ирисова диагностика. Аз се навих, защото от известно време чувствам едно мравучкане в ръцете през нощта докато спя, което често ме събужда. Ходих на лекар, но нищо не ми откриха, казват, че всичко е наред. И реших да опитам, какво губя. Някой подлагал ли се е на такава диагностика? Наистина ли може по ириса да разберат какви оплаквания и заболявания имам? Може ли сериозно да се приеме този метод или да не залагам твърде много надежди? Вие на какво мнение сте за ирисовата диагностика?
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Диагноза по ириса - да разчитам ли на нея?

Мнениеот black » 25 Ное 2016, 09:37

Не съм ходил на такова нещо, но като че ли има някакво предубеждение към такива методи и специално ирисовата диагностика. Трябва да сте сигурни, че човекът наистина е специалист и разбира. Не мога да си представя как по ириса разбират какви заболявания си имал, какви имаш в момента. Но щом е древен начин за откриване на болести явно има нещо.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Диагноза по ириса - да разчитам ли на нея?

Мнениеот Monika_Spasova » 25 Ное 2016, 09:51

Не бих се подложила, но да не казвам голяма дума. Като всяко нещо, което има плацебо екефт е за мен. :roll: Реално - да, нищо не губиш, но само толкова.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Диагноза по ириса - да разчитам ли на нея?

Мнениеот analizatorka » 25 Ное 2016, 10:39

Доколкото съм чувала, на ириса всеки орган си има зона и когато тя се променя по цвят и размер, значи има проблем с този орган. Така се открива причината за дадено заболяване или оплакване. Идете, защо се колебаете? Чуйте какво ще ви каже специалиста и преценете после как да действате.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Диагноза по ириса - да разчитам ли на нея?

Мнениеот Lollipop » 25 Ное 2016, 12:38

Отиди, разбира се! Няма да се почувстваш по-зле, може да те насочи за някакъв проблем и да изследваш по традиционните методи и с нашата медицина.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Диагноза по ириса - да разчитам ли на нея?

Мнениеот penny » 25 Ное 2016, 14:46

Нямам представа, но като разчетат по ириса ти от какво си болен, какви лекарства изписва този, който те преглежда, и има ли това право?
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Диагноза по ириса - да разчитам ли на нея?

Мнениеот Ваня Стойчева » 25 Ное 2016, 15:02

penny написа:Нямам представа, но като разчетат по ириса ти от какво си болен, какви лекарства изписва този, който те преглежда, и има ли това право?

Изписва ти билки, не може да ти изпише друго или някакви медикаменти с рецепта. А и замисли се, той би следвало да отрича тези неща.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Диагноза по ириса - да разчитам ли на нея?

Мнениеот viking » 25 Ное 2016, 17:26

На мен ми изглежда малко като скалъпване на история това гледане на ириса. Докато не пробвам и не видя какво е, не мога да мисля друго.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Диагноза по ириса - да разчитам ли на нея?

Мнениеот YoLindi » 29 Ное 2016, 14:15

Аз бих пробвала, признавам, че любопитството ми е в повече. Толкова различни са ирисите на хората, дори собствените се различават, как го правят не знам. Чувала съм, че само ушните, очните и някои заболявания на обмяната не могат да се диагностицират по ирисите.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Диагноза по ириса - да разчитам ли на нея?

Мнениеот topid » 11 Дек 2016, 11:11

Не. Категорично е доказано, че това не е научен метод. А с вашите симптоми, по-скоро отидете за преглед при психиатър.
topid
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Дек 2016, 11:00

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с Алтернативна, холистична медицина и лечебно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта