Избелване на зъбите

Re: Избелване на зъбите

Мнениеот Didoncheto » 12 Апр 2012, 13:06

Хайде и аз да се включа в темичката :) Купих си избелваща система за зъби в домашни условия и да ви кажа имаше ефект. Да, обаче аз съм пушач и точно след седмица зъбите си придобиха предишния цвят. Е, хайде, една идея по-светъл. Другото което е, явно не направих както трябва са шините. Нещо не ми се получиха добре и междузъбните пространства леееко се отличаваха от основния цвят на зъбите.
Моля ви, нека който си е избелвал зъбите вкъщи, да пише как точно го прави и дали е доволен. Поне да знам дали аз греша някъде...
Didoncheto
 
Мнения: 27
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:57

Re: Избелване на зъбите

Мнениеот aninka » 23 Апр 2012, 10:26

А как стои въпроса с умъртвените зъби? Имам един преден, който е значително по-тъмен от останалите и се притеснявам, че ако избеля всички заедно, разликата ще е много неприятна :roll:
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Re: Избелване на зъбите

Мнениеот nadya » 07 Май 2012, 10:10

aninka написа:А как стои въпроса с умъртвените зъби? Имам един преден, който е значително по-тъмен от останалите и се притеснявам, че ако избеля всички заедно, разликата ще е много неприятна :roll:

Това съм го гледала в един репортаж - правят дупчица на гърба на зъба и вливат избелващото вещество вътре в самия зъб, защото ако умъртвения зъб се избели заедно с останалите, отново ще има разлика и ще остане по-тъмен.
Аз се отказах от избелването, по-скоро зъболекарката ми ме отказа, тъй като зъбите ми са много кекави и избелването само ще им навреди :? Моите не са жълти, но искам да са ми една идея по-белички :mrgreen: А не съм чувала за щадящо избелване, което да не засяга емайла на зъбите. Засега се задоволявам с почистване на зъбния камък и полиране, защото не ми се иска да имам по-бели зъби, за сметка на кариесите по тях...
nadya
 
Мнения: 53
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:10

Re: Избелване на зъбите

Мнениеот palechka » 15 Май 2012, 16:37

Купих си избелващата система БЮТИФУЛ УАЙТ ЕКСПЕРТ и трябва да ви кажа, че зъбите ми станаха 2-3 тона по-белички :D Надявам се ефекта да е по-дълготраен, защото съм почитател на кафето, а то определено е враг на белите зъби :mrgreen: Между другото не съм имала проблем с пространствата между зъбите - избелиха се перфектно и няма никаква разлика. По-натам пак ще си купя, защото сега се усмихвам много по-широко и уверено :D
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

Re: Избелване на зъбите

Мнениеот SunFlower » 16 Май 2012, 14:48

palechka написа:Купих си избелващата система БЮТИФУЛ УАЙТ ЕКСПЕРТ и трябва да ви кажа, че зъбите ми станаха 2-3 тона по-белички :D Надявам се ефекта да е по-дълготраен, защото съм почитател на кафето, а то определено е враг на белите зъби :mrgreen: Между другото не съм имала проблем с пространствата между зъбите - избелиха се перфектно и няма никаква разлика. По-натам пак ще си купя, защото сега се усмихвам много по-широко и уверено :D

Това да ти кажа не го вярвам при мен нямаше никакъв ефект, ползвах тази паста 2-3 месеца без никакъв резултат. Дори с един тон не ми побеляха зъбите.
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: Избелване на зъбите

Мнениеот mecana » 21 Май 2012, 16:47

SunFlower написа:
palechka написа:Купих си избелващата система БЮТИФУЛ УАЙТ ЕКСПЕРТ и трябва да ви кажа, че зъбите ми станаха 2-3 тона по-белички :D Надявам се ефекта да е по-дълготраен, защото съм почитател на кафето, а то определено е враг на белите зъби :mrgreen: Между другото не съм имала проблем с пространствата между зъбите - избелиха се перфектно и няма никаква разлика. По-натам пак ще си купя, защото сега се усмихвам много по-широко и уверено :D

Това да ти кажа не го вярвам при мен нямаше никакъв ефект, ползвах тази паста 2-3 месеца без никакъв резултат. Дори с един тон не ми побеляха зъбите.

Всичко зависи от цвета на зъбите - на някои хора просто са си по-жълти, отколкото на други и няма как да избелеят повече, отколкото са били първоначално. С паста за зъби трудно ще се избелят, но това, за което говори palechka е система за избелване на зъбите, която включва термоформиращи се шини и активен избелващ гел.
За тази процедура, аз лично залагам на посещението при стоматолог :roll:
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Избелване на зъбите

Мнениеот roxy » 04 Юни 2012, 13:38

palechka написа:Купих си избелващата система БЮТИФУЛ УАЙТ ЕКСПЕРТ и трябва да ви кажа, че зъбите ми станаха 2-3 тона по-белички :D Надявам се ефекта да е по-дълготраен, защото съм почитател на кафето, а то определено е враг на белите зъби :mrgreen: Между другото не съм имала проблем с пространствата между зъбите - избелиха се перфектно и няма никаква разлика. По-натам пак ще си купя, защото сега се усмихвам много по-широко и уверено :D

Защото и аз така :D Зъбите ми бяха леко пожълтели - не съм пушач, но съм кафеджийка и оцветяването на зъбите е просто неизбежно :mrgreen: Дори използвах само 3 от спринцовките и постигнах желания резултат. Единственото неразположение, ако мога така да се изразя, е че ден - два след самата процедура зъбите ми бяха по-чувствителни, но болката бързо отшумя, а аз вече си имам бели зъбки. Имам още 2 спринцовки в резерва, така че, ако се наложи ще реагирам навреме ;) Много се чудих дали да си избелвам зъбите, но като четох разни статии се оказа, че фрешовете имат още по-лошо влияние върху зъбния емайл. Не съм забелязала да са започнали да ми се развалят по-бързо или нещо от сорта - всичко си е ок при мен.
roxy
 
Мнения: 37
Регистриран на: 04 Юни 2012, 11:19

Re: Избелване на зъбите

Мнениеот Камелия » 05 Юни 2012, 16:36

roxy написа:
palechka написа:Купих си избелващата система БЮТИФУЛ УАЙТ ЕКСПЕРТ и трябва да ви кажа, че зъбите ми станаха 2-3 тона по-белички :D Надявам се ефекта да е по-дълготраен, защото съм почитател на кафето, а то определено е враг на белите зъби :mrgreen: Между другото не съм имала проблем с пространствата между зъбите - избелиха се перфектно и няма никаква разлика. По-натам пак ще си купя, защото сега се усмихвам много по-широко и уверено :D

Защото и аз така :D Зъбите ми бяха леко пожълтели - не съм пушач, но съм кафеджийка и оцветяването на зъбите е просто неизбежно :mrgreen: Дори използвах само 3 от спринцовките и постигнах желания резултат. Единственото неразположение, ако мога така да се изразя, е че ден - два след самата процедура зъбите ми бяха по-чувствителни, но болката бързо отшумя, а аз вече си имам бели зъбки. Имам още 2 спринцовки в резерва, така че, ако се наложи ще реагирам навреме ;) Много се чудих дали да си избелвам зъбите, но като четох разни статии се оказа, че фрешовете имат още по-лошо влияние върху зъбния емайл. Не съм забелязала да са започнали да ми се развалят по-бързо или нещо от сорта - всичко си е ок при мен.

Това е много интересно, почти ме убеди да го пробвам и аз, но имам няколко въпроса: Кога използваш тези спринцовки и през какъв интервал от време? Използваш ли стандартната паста за зъби или трябва да е и тя избелваща?
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Избелване на зъбите

Мнениеот zan-zan » 12 Юни 2012, 14:45

Досега не съм се подлагала на процедура по избелване на зъбите и не мисля да го правя, поне не и на този етап. Засега единствено ми почистват зъбния камък и ми полират зъбите със специална медицинска паста. Определено зъбите изглеждат много по-добре след това. Понякога си купувам избелваща паста за зъби, но не разчитам, че ще ми промени цвета, а още по-малко за седмица. На мнение съм, че избелващите процедури са много агресивни към емайла на зъбите и поради тази причина засега си го спестявам :roll:
zan-zan
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Юни 2012, 13:48

Re: Избелване на зъбите

Мнениеот Hristova » 28 Ное 2012, 15:14

Освен вече познатите начини за избелване на зъби, които сте описали ще ви споделя и няколко с природни продукти.
Вземете кората на един портокал и търкайте с месестата част зъбите, това действие извършете около 3-4 мин след , което прибавете няколко капки лимонов сок. Тази процедура правете не повече от 3 пъти месечно.
Другия метод е да стриете ягоди на паста, с които мийте зъбите 2 пъти седмично.След постигане на нужния резултат мийте зъбите веднъж месечно.
Малко ябълков оцет смесете със сода за хляб и с получената смес мийте зъбите сутрин, но не прекалявайте тъй като можете да увредите емайла на зъбите.
Е вече можете да имате холивудска усмивка!
Hristova
 
Мнения: 30
Регистриран на: 24 Ное 2012, 14:11

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта