Предизвикателство: месец без захар, пакетирани храни и колбаси!

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Предизвикателство: месец без захар, пакетирани храни и колбаси!

Мнениеот silver933 » 22 Май 2017, 12:28

Както споменах в друга тема, с жена ми си поставихме предизвикателство пред нас самите, да изкараме цял месец без вредна и пакетирана храна, без колбаси,ЗАХАР, закуски и всичко, влизащо в раздела на нездравословната и вредна храна. В никакъв случай не се отказваме от пържените яйца и картофите за вечеря, но се отказваме от всичко, което е в лъскава опаковка и не много естествено. Усетихме се, че всяка вечер прибягваме до нещо пакетирано, докато гледам филма, и децата и те покрай нас... Затова си поставихме срок, в който да успеем да се пречистим от всичко това, а и за да променим навиците си.
Предизвиквам всеки, който иска да се включи, да споделя как се справя, дали се с издънил, какво му липсва, да разменяме идеи кой с какво се храни, какво меню има през деня! Надявам се да се намерят повече желаещи да се включат и сериозно, не мислете за килограми, и за отслабване, мислете, че ще храните тялото си с полезна и качествена храна, а не с неща, които дори не знаете какви са! :shock: Ще се включите ли?
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Предизвикателство: месец без пакетирани храни и колбаси!

Мнениеот Mon_ton » 22 Май 2017, 12:45

Страхотно е това, което сте решили у дома! Аз се опитвам от известно време, да го наложа поне за себе си и за малката (макар че на нея рядко давам нещо пакетирано). Трудно ми е когато съм навън, мислил ли си как ще се справяте с това, задължително трябва да имате готова домашна храна. Овесените ядки винаги са добри и удобни и идеални за хранене, но не може само на тях. :roll:
Но така, след като ще се събираме отбор, ще се включа и аз, макар че в момента не съм много здравословна, защото смуча лукчета (цял ден ме боли гърлото). Надявам се да се включат повече хора! :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Предизвикателство: месец без захар, пакетирани храни и колбаси!

Мнениеот Lili_pili » 22 Май 2017, 15:29

Включвам се, макар че ще ми е много трудно, бих пробвала за начало само със седмица. На работа всеки ден изяждам поне по 1 пакет солети или по някакви брускети, следобед съм гладна и няма как да изкарам без да си хапна нещо такова!
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Предизвикателство: месец без захар, пакетирани храни и колбаси!

Мнениеот Pipilota » 22 Май 2017, 21:19

Ама много сте сладки, трябва да си измислим и награда, аз с радост бих се включила, трудно обаче ще вербувам мъжете си. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Предизвикателство: месец без захар, пакетирани храни и колбаси!

Мнениеот Kaya » 23 Май 2017, 10:47

Добре сте го решили, но вярваш ли, че наистина можете да го направите? Според мен е невъзможно да се постигне такъв резултат и да се спре толкова рязко пакетираната храна и захарта. Но вие може да успеете, ще видим след месец кой от вас ще е успял да спази предизвикателството и обещанието, така да се каже. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Предизвикателство: месец без захар, пакетирани храни и колбаси!

Мнениеот kalinka-kuku » 23 Май 2017, 10:50

Аз пък много ви се радвам, че сте взели такова решение. При мен положението е такова от няколко месеца, само бялата захар не можах да изключа, имам алергия към мед и нямам как да подслаждам. Кленов сироп и подобните ми идват доста скъпи, но гледам да слагам по малко захар и да добавям повече плодове.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Предизвикателство: месец без захар, пакетирани храни и колбаси!

Мнениеот kalina_216 » 23 Май 2017, 13:50

Браво за решението у вас, аз също бих се включила, но често имам кризи, в които ям каквото видя :sad: Бих се пробвала все пак, надявам се, че ще успея да изкарам повече време, а и като има и други, които се включват, някак си е нечестно към мен да откажа.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Предизвикателство: месец без захар, пакетирани храни и колбаси!

Мнениеот Alex_mor » 25 Май 2017, 09:10

Добре сте го измислили, макар че в летните месеци без бира и сладолед аз лично бих преживял по-трудно, но дори и да не се отказвате от едно две по-дребни удоволствия, а приключите с повече пакетирани боклуци, ще видите как ще свалите поне 2-4 килограма без изобщо да ги усетите.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Предизвикателство: месец без захар, пакетирани храни и колбаси!

Мнениеот gabinka_80 » 25 Май 2017, 10:14

Не мога да издържа , какво ядете през това време, тогава? :shock: Не знам и как живеят хората на нисковъглехидратни диети, не им остава нищо друго за ядене, освен яйца и месо, даже зеленчуци не трябва да ядат. :shock: И вие ако сте тръгнали на там, голям зор ви очаква цял месец.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Предизвикателство: месец без захар, пакетирани храни и колбаси!

Мнениеот Stark » 22 Юни 2018, 09:47

Аз се храня много прецизно и никога не съм бил ас толквоа добра фигура. Ям много по-разнообразно от преди, човек трябва да има желание. Точно пък в колбасите, чипсовете и солетите не се крие никаква истинска храна!
Аз ям ориз, картофи в умерени количества, другото, което консумирам са зеленчуци,месо и яйца. Изобщо не ми липсва сладкото.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта