Бълхи при новородени котета

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Бълхи при новородени котета

Мнениеот southern_sun » 25 Мар 2011, 10:36

Котката ми роди преди месец. Тъй като живее на двора, котенцата имат бълхи. Струват ми се твърде малки за обезпаразитяване с пудра или други препарати, но бълхите им вредят не по-малко. Какво да направя, за да не рискувам здравето на котетата, но да ги избавя от гадинките?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Бълхи при новородени котета

Мнениеот Gatekeeper » 11 Апр 2011, 16:12

Когато взехме нашето коте, също имаше много бълхи, някои от тях доста едри. Първото, което направих беше да я изкъпя, при което повечето бълхи се удавиха. След това приложих пудра "Тапилан", но котето беше почти на 2 месеца. За по-малки котета е по-добре да се ограничите само с къпане и пощене - би трябвало да помогне.

Ако бълхите са доста, помислете задължително и за вътрешно обезпаразитяване, тъй като те винаги вървят с глисти. Сигурен признак за наличие на глисти е изпадането на третия клепач (наречено Хорнеров синдром).
Gatekeeper
 
Мнения: 14
Регистриран на: 11 Апр 2011, 15:32
Местоположение: Стара Загора

Re: Бълхи при новородени котета

Мнениеот Radost » 11 Апр 2011, 20:25

Посъветвайте се първо със специалисти, но мисля, че в този случай котенцата могат да се изкъпят с детски противопаразитен шампоан с активно вещество перметрин, който е подходящ за бебета.
Аватар
Radost
 
Мнения: 124
Регистриран на: 30 Мар 2011, 09:31

Re: Бълхи при новородени котета

Мнениеот southern_sun » 20 Апр 2011, 14:37

Radost написа:Посъветвайте се първо със специалисти, но мисля, че в този случай котенцата могат да се изкъпят с детски противопаразитен шампоан с активно вещество перметрин, който е подходящ за бебета.

Малките котета въобще не трябва да се къпят. Най-рано след 3-тия месец.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Бълхи при новородени котета

Мнениеот ronity21 » 02 Сеп 2013, 10:58

Освен,че котетата не трябва да се къпят.Също така и тапилана не е подходящ за тази цел. Има противопаразитни спрейчета, които са точно за това,малко са по-скъпи,но ефикасни и може да ги използвате по-дълго време.
ronity21
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Сеп 2013, 10:52

Re: Бълхи при новородени котета

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 02 Сеп 2013, 20:37

FramarAdmin2 написа:Котката ми роди преди месец. Тъй като живее на двора, котенцата имат бълхи. Струват ми се твърде малки за обезпаразитяване с пудра или други препарати, но бълхите им вредят не по-малко. Какво да направя, за да не рискувам здравето на котетата, но да ги избавя от гадинките?


Здравей , FramarAdmin2

Може да използвате Фронт Лайн Спрей, той е подходящ за вашият случай. Спреят на Фронт Лайн може да се използва за котенца над двудневна възраст и можете да го намерите във всяка ветеринарна аптека или клиника(амбулатория).
При положение, че котенцата са навършили месец спокойно можете да ги напудрите и с " Tapilan " и обилно да опръскате площите който обитават най - често с воден разтвор на " cypermethrin ".

Не препоръчвам къпането с какъвто и да е обезпаразитяващ шампоан, понеже крие голям риск. Нужно е да си опитен, защото и малки количества погълнати от котенцето могат да бъдат фатални за него.

Що се отнася за вътрешните паразити, лесна за прием, овкусена паста " Vitaminthe " и ефикасна за борба с кръгли червей - глисти, е един от многото варианти.

За повече информация, моля свържете се с мен на посочените контакти в сайта на Фрамар.

С поздрав
Д-р Искрен Станилов

За контакти:Справочник Фрамар.
С поздрав,
Д-р Искрен Станилов

За контакти: Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

Re: Бълхи при новородени котета

Мнениеот ivelina76 » 08 Окт 2013, 14:20

И според мен Тапилана или които и да са препарати са по принцип вредни, а какво да говорим за малки котенца или кученца. Аз от както имах голям проблем с бълхите и се пренадишах със всякакви отрови , реших да потърся нещо безвредно и открих един гребен от който съм много доволна и най-важното не е вреден нито за животните, нито за мен. Гребена е на Medisana, купих го от един специализиран онлайн магазин, но не знам ако го посоча дали няма да прозвучи като реклама.
ivelina76
 
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Окт 2013, 13:34

Re: Бълхи при новородени котета

Мнениеот california_ » 07 Фев 2014, 09:56

ivelina76 написа:И според мен Тапилана или които и да са препарати са по принцип вредни, а какво да говорим за малки котенца или кученца. Аз от както имах голям проблем с бълхите и се пренадишах със всякакви отрови , реших да потърся нещо безвредно и открих един гребен от който съм много доволна и най-важното не е вреден нито за животните, нито за мен. Гребена е на Medisana, купих го от един специализиран онлайн магазин, но не знам ако го посоча дали няма да прозвучи като реклама.


Не съм съгласна за Тапилана?! Нима има случаи на интоксикация?
california_
 
Мнения: 23
Регистриран на: 06 Фев 2014, 13:05

Re: Бълхи при новородени котета

Мнениеот Pipilota » 17 Мар 2015, 14:56

Мисля, че няма как да се получи, това с тея котета, най-добре да се говори с ветеринарен лекар, а не да се рискува, с Тапилан наистина може да ги отровиш :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron