Главоболие - пулсираща болка в слепоочията.

Re: Главоболие - пулсираща болка в слепоочията

Мнениеот Димка Кънева » 05 Яну 2012, 21:06

Margo написа:Вече цяла седмица се прибирам от работа с ужасна пулсираща болка в слепоочията. Не е от недоспиване тъй като сутрин се събуждам свежа и бодра още преди да ми звънне алармата. На какво може да се дължи това пусто главоболие??? Пия хапчета и пак боли! Ох кажете ми какво да правя!?

Главоболието може да се дължи на хронична преумора, както и на натрупване на прекомерен стрес в ежедневието. Много често срещани са неврозите и психическата преумора, които провокират главоболие.
Разреждането на стресът в ежедневието, подобряване качеството на почивката и редуването и с умствен и физически труд дава бързи резултати.
Натрупването на високо ниво на стрес води в 100% от случаите до психосоматика, която е различна за всеки сппоред "слабото му място". Вашето слабо място вероятно е главоболието.
Здравословният начин на живот подобрява съпротивителните сили на тялото. А той освен здравословно хранене, активно движение- спортуване/физическо натоварване, здравословен сън, редуване на труд и активна почивка, забавление е и правилно разпределение на времето за различните дейности в ежедневието ни. Управлението на времето и на преоритетите в живота ни са най-важни за качеството на живота, който водим. Както и за физическите оплаквания и неразположениято, от които страдаме.
Димка Кънева
 
Мнения: 36
Регистриран на: 30 Дек 2011, 22:55
Местоположение: Стара Загора

Re: Главоболие - пулсираща болка в слепоочията

Мнениеот metropolis » 11 Яну 2012, 15:40

Margo написа:Вече цяла седмица се прибирам от работа с ужасна пулсираща болка в слепоочията. Не е от недоспиване тъй като сутрин се събуждам свежа и бодра още преди да ми звънне алармата. На какво може да се дължи това пусто главоболие??? Пия хапчета и пак боли! Ох кажете ми какво да правя!?


На мен в такива случаи ми помага разходка на чист въздух. 20-30 минути в парка са достатъчни, за да се почувствам нов човек :D Ако е съвсем нетърпимо, комбинирам с един ацефеин.

Профилактично се опитвам да ставам от компютъра за пет минути на всеки час и да излизам на открито през обедната почивка, ако времето го позволява. Освен това пия много вода и не чакам да прегладнея, за да хапна нещо. Дано тази "рецепта" да е от полза и за вас!
Arte et humanitate, labore et scientia.
Аватар
metropolis
 
Мнения: 18
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:32

Re: Главоболие - пулсираща болка в слепоочията

Мнениеот Силвия Бояджиева » 18 Яну 2012, 00:07

vaksina написа:
Margo написа:Вече цяла седмица се прибирам от работа с ужасна пулсираща болка в слепоочията. Не е от недоспиване тъй като сутрин се събуждам свежа и бодра още преди да ми звънне алармата. На какво може да се дължи това пусто главоболие??? Пия хапчета и пак боли! Ох кажете ми какво да правя!?

Ако наистина е постоянно трябва да се консултираш със специалист,постоянното главоболие е добра причина да отидеш на лекар :D ,когато ме боли глава вземам Нурофен и ми помага но това се случва рядко.


Това не е приятно, но е хубаво да се консултираш със специалист особено когато не минава след прием на хапче!Може и синозит да имате.
Аз страдам от главоболие често, но повечето пъти минава с приема на два беналгина или аналгина , но два пъти съм ходила и при специалист защото в продъжение на 5дена не ми помагаха хапчетата много е неприятно цялата глава ме болеше не мога да спя даже, оказа се че имам мигренозни пристъпи и стеснени кръвоносно съдове а това не е хубаво, за това моя съвет е да не се самолекувате!
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Главоболие - пулсираща болка в слепоочията

Мнениеот Bella » 18 Яну 2012, 11:19

Най-кошмарното ми главоболие е по време на цикъл.Толкова силно ме боли глава, чак ми се гади.Тогава нито разходки помагат, нито хапове, докато не мине кошмара на всяка жена си страдам.:(
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Главоболие - пулсираща болка в слепоочията

Мнениеот ogi-smile » 30 Яну 2012, 10:42

Главоболието е в резултата на редица функционални или органични заболявания. Главоболието може да е и в израз на редица вътрешни болести.
Нерядко обаче то е и симптом на инфекциозни заболявания : грип, пневмония, катари на горните дихателни пътища. Главоболието в тези случай предхожда повишаването на температурата.
Симптоми на главоболие
Главоболието при острите дихателни инфекции е локализирано в челото или слепоочията, налице е силна болка, съпроводена с гадене и повръщане.Някои остри и хронични отравяния с алкохол, олово, въглероден двуокис, лекарства - могат също така да протекат със силно главоболие.Главоболието е първия симптом при:
Бъбречна недостатъчност
Подагра
Захарна болест/диабет/
При посочените страдания, то е тъпо и пристягащо, но може да е пристъпно и много силно.
Тогава то наподобява мигрена - локализира се в едната част на главата и е придружено с повръщане, както и зрителни смущения.
При жлъчнокаменна болест може също така да се наблюдава остро главоболие.Тогава говорим за жлъчна мигрена.
Високото кръвно налягане, известно като хипертония също може да предизвика главоболие.Болката се намира в тилната област на главата. То се проявява като натиск и стягане и е съпроводено с чувство на замайване.При хипертония, главоболието се засилва нощем.
Известно е и атеросклеротичното главоболие. То е с тъп характер, обхваща темето и се засилва в легнало положение. Хората с този тип главоболие не трябва да спят на ниска възглавница.
Когато кръвоснабдяването на мозъка е нарушено,тогава има тъпо главоболие, което също така се засилва в легнало положение.
При анемия главоболието се повлиява много трудно. С главоболие могат да протичат и чисто физиологични неразположения, както менструация и бременност.
Лекарите знаят,че при упорито главоболие се правят изследвания на кръв, урина, синуси, зрение,сърдечно-съдова система, няколкократно контролиране на кръвното налягане.
При липса на оплаквания от този характер да се насочи вниманието към невролог и психиатър. Човек трябва да обърне сериозно внимание на главоболието, макар всички да смятаме, че то идва и си отива...
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Главоболие - пулсираща болка в слепоочията

Мнениеот Memento » 30 Яну 2012, 12:12

Най-тежкото главоболие е след прекарана тежка вечер. Ей няма спасение от тези мъки, какво ли не съм пробвал много трудно минава, някой има ли съвети за това специфично главоболие????
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Главоболие - пулсираща болка в слепоочията

Мнениеот Nady » 08 Юли 2013, 00:12

МИГРЕНАТА - който не е изпитвал тази ужасна болка - нищо не знае за главоболието.
Това не е обикновенно главоболие, а болка, която не може да се опише с думи.
Полудяваш и нищо не можеш да направиш - докато не минат 48 или 72 часа.
Ако някой знае някакъв лек, който малко да понамали болките ми пише.
Благодаря!!!
Nady
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Юни 2013, 22:17

Re: Главоболие - пулсираща болка в слепоочията.

Мнениеот addeqna » 11 Юли 2013, 12:11

http://www.blitz.bg/article/33030
Случайно попаднах на сайт, на който се предлага вещество, наречено ММС, и се препоръчва за много заболявания. Знам, ще кажете: “И, какво от това? Да не би да е само този сайт?” Да, прави сте, но продължавайки да търся информация за ММС попаднах на изключително тревожни публикации в чужди сайтове. Продължих да търся информация заради нашите читатели. Изгледах много документални филми, на които няколко учени и лекари, заедно с хора, приемащи ММС, живи и дори излекували заболяванията си, твърдят, че хлорният диоксид не е белина и не вреди на организма. А напротив - подсилва многократно имунната система, позволявайки на организма да се справи с болестта.Има го и в България.


Доц. Иван Хаджиев от Стара Загора: Сега синът ми се чувства по-добре

- Г-н Хаджиев, каква е вашата история?
- Синът ми е на 54 г. Влезе в болница през февруари м.г. Стоя два дни в гръдна хирургия и го изписаха. Казаха ни, че умира. Изпратиха ни на химиотерапия. Но още първата процедура не можаха да я направят докрай, защото той се зачерви целия и веднага я спряха. Казаха ни, че е много рядко, но това се случвало. След месец трябваше да направят нова химиотерапия с друг серум. Но и втория път не можаха да проведат химиотерапия. Д-р Илиева само ни каза, че съжалява много, но не може да помогне на сина ми. Каза, че той умира, да си го вземем вкъщи. Каза ни, че има ракови клетки и в мозъка, както и в кръвта. Това бяха думите й. И аз какво да направя, взех си сина вкъщи. Почнахме да търсим лечение в интернет. Тогава попаднахме на информацията за ММС и за Джим Хъмбъл.

- Защо се спряхте именно на него?
- Преди това пробвахме лекарството на Симончини - със сода бикарбонат и кленов сок. Синът ми изпи един литър кленов сок със сода бикарбонат в продължение на един месец, но състоянието му се влоши повече. На нас това не ни помогна. Тогава открихме Джим Хъмбъл. След като разбрахме, че той е химик, металург и особено че 16 години е работил в НАСА, а там не вземат кой и да е, се спряхме на неговото лекарство и започнахме да го лекуваме с ММС. Момчето ни наистина беше много зле - умираше, потеше се много, не може да се храни, не може да спи, беше станал 71 кг. А е висок 1.90 - мъж - планина. Два месеца го взехме при нас да се грижим за него и му давахме ММС. Започна да спи добре, спря да се поти, започна да се храни и синът ни в момента е 90 кг.http://www.blitz.bg/article/33030
addeqna
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Юни 2012, 10:02

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с неврологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта