Препоръчайте ми тест за бременност

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Re: Тест за бременност

Мнениеот elena » 19 Май 2012, 11:48

Купих си тест за ранна бременност на Presto, защото нямах търпение да видя втората чертичка :) Съдържа две касети, първата от които се използва още седмица след половия акт, а втората - ден, след като ви закъснее. За наше щастие още първия тест беше положителен, а втория просто потвърди, че ще ставаме родители :D

prestotest.jpeg
prestotest.jpeg (9.58 KiB) Прегледано 2207 пъти
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: Тест за бременност

Мнениеот liubomira » 20 Юни 2012, 15:06

Аз от мерак да си направя теста за бременност и да видя двете чертички, отидох в аптеката и си купих възможно най-изчанчения :lol: Дигиталния тест за бременност на Clearblue може да отчете резултат дори 4 дни преди очаквания месечен цикъл. Аз си го направих в първия ден, след като ми закъсня, но нямах време да го изчакам, защото трябваше да тръгваме с мъжа ми за работа. Мушнах го в чантата и хайде с мен в колата :D Е, там разбрах, че съм бременна със сигурност, въпреки, че си го знаех отпреди, защото една жена винаги усеща тези моменти.

Clearblue-test-digital.jpg
Clearblue-test-digital.jpg (29.42 KiB) Прегледано 2174 пъти
liubomira
 
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Юни 2012, 16:35

Re: Тест за бременност

Мнениеот Снежана » 21 Юни 2012, 11:20

liubomira написа:Аз от мерак да си направя теста за бременност и да видя двете чертички, отидох в аптеката и си купих възможно най-изчанчения :lol: Дигиталния тест за бременност на Clearblue може да отчете резултат дори 4 дни преди очаквания месечен цикъл. Аз си го направих в първия ден, след като ми закъсня, но нямах време да го изчакам, защото трябваше да тръгваме с мъжа ми за работа. Мушнах го в чантата и хайде с мен в колата :D Е, там разбрах, че съм бременна със сигурност, въпреки, че си го знаех отпреди, защото една жена винаги усеща тези моменти.

Clearblue-test-digital.jpg


Много хубаво, че очаквате бебе, но се зачудих защо си избрала този вид тест за бременност? Все пак смятам, че всички тестове за бременност отчитат правилно дали си бременна или не. В много редки случаи теста не е обективен.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Тест за бременност

Мнениеот mimeto » 22 Юни 2012, 17:07

Моят тест за бременност си беше съвсем обикновен и струваше около 2 лева и стотинки някъде. Така или иначе установяването на бременността не се извършва от теста, а от медицинския преглед при гинеколог. Не виждам смисъл да се хвърлят маса пари в това, защото както е казала Снежана - всеки тест за бременност отчита резултат и всеки тест за бременност може да сгреши, затова се прави втори контролен :idea:
mimeto
 
Мнения: 57
Регистриран на: 26 Апр 2012, 15:25

Re: Тест за бременност

Мнениеот elza@abv.bg » 03 Сеп 2012, 11:19

elena написа:Купих си тест за ранна бременност на Presto, защото нямах търпение да видя втората чертичка :) Съдържа две касети, първата от които се използва още седмица след половия акт, а втората - ден, след като ви закъснее. За наше щастие още първия тест беше положителен, а втория просто потвърди, че ще ставаме родители :D

prestotest.jpeg

Точно този тест /в кутииката са два броя/ ми показа,че не съм бременна ,а аз бях!!!!
elza@abv.bg
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Апр 2012, 14:56

Re: Тест за бременност

Мнениеот Камелия » 04 Сеп 2012, 16:04

Има ли вариант да си направя тест за отчитане на ранна бременност и да ми отчете отрицателен резултат, а след една две седмици да бъде положителен? Колко време след вероятната дата за зачеване може да се направи тест?
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Тест за бременност

Мнениеот Rali_hr » 19 Яну 2015, 17:27

Камелия написа:Има ли вариант да си направя тест за отчитане на ранна бременност и да ми отчете отрицателен резултат, а след една две седмици да бъде положителен? Колко време след вероятната дата за зачеване може да се направи тест?

След като ти закъснее цикъла поне със седмица чак след това се прави тест, за да си сигурна в резултата.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Препоръчайте ми тест за бременност

Мнениеот Lollipop » 21 Яну 2015, 10:55

Веднъж съм ползвала тест за бременност, взех си шуър чек и беше на бързо с две черти, като се има предвид, че изчаках поне 10 дена след закъснението на цикъла ми, за да си направя теста.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Препоръчайте ми тест за бременност

Мнениеот nadqta » 22 Яну 2015, 14:09

Повечето жени си купуват безумно скъпи тестове, аз не ползвам често, но си купувам от тези, които са без касети и са с по 5-6 лева по-евтини от рекламираните :idea:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Препоръчайте ми тест за бременност

Мнениеот Snejna » 22 Яну 2015, 14:23

nadqta написа:Повечето жени си купуват безумно скъпи тестове, аз не ползвам често, но си купувам от тези, които са без касети и са с по 5-6 лева по-евтини от рекламираните :idea:

Шуър а чек не са особено скъпи, мисля че и те са към 4-5 лв. аз като го ползвах преди доста години беше към 3лева дори :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

ПредишнаСледваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта