Препоръчайте ми тест за бременност

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Препоръчайте ми тест за бременност

Мнениеот Margo » 04 Ное 2011, 13:44

Искам да попитам кой е най-бързия и точен тест за определяне на бременността? Колко дена след половия акт трябва да минат за да ми бъде отчетена бременността?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Тест за бременност

Мнениеот eli » 08 Ное 2011, 12:09

Има доста тестове, но кой в е най бързия не знам. Аз мисля, че най добрият е Шуърчек. Иначе някакви, които отчитат много бързо, но не знам до каква степен ще са верни.
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Тест за бременност

Мнениеот qproin » 11 Ное 2011, 15:18

Margo написа:Искам да попитам кой е най-бързия и точен тест за определяне на бременността? Колко дена след половия акт трябва да минат за да ми бъде отчетена бременността?

Sure Check....си правих аз и ми излязоха двете чертички. Ти колко бързо искаш да разбереш?
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Тест за бременност

Мнениеот Margo » 11 Ное 2011, 15:30

qproin написа:
Margo написа:Искам да попитам кой е най-бързия и точен тест за определяне на бременността? Колко дена след половия акт трябва да минат за да ми бъде отчетена бременността?

Sure Check....си правих аз и ми излязоха двете чертички. Ти колко бързо искаш да разбереш?

Нали знаеш, че понякога се получават непредвидени неща. За да взема по експедитивни мерки ще ми се да знам два-три дена след случката :lol: :lol:
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Тест за бременност

Мнениеот qproin » 11 Ное 2011, 17:35

Margo написа:
qproin написа:
Margo написа:Искам да попитам кой е най-бързия и точен тест за определяне на бременността? Колко дена след половия акт трябва да минат за да ми бъде отчетена бременността?

Sure Check....си правих аз и ми излязоха двете чертички. Ти колко бързо искаш да разбереш?

Нали знаеш, че понякога се получават непредвидени неща. За да взема по експедитивни мерки ще ми се да знам два-три дена след случката :lol: :lol:

Така е :)))) ама май по-добре да внимаваме, че да не се налага да вземаме по-експедитивни мерки
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Тест за бременност

Мнениеот totka_lukanova » 24 Дек 2011, 15:20

А кой е най-точният тест, който да не дава отклонения в резултата.
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Тест за бременност

Мнениеот georgi_78 » 13 Фев 2012, 17:24

Ами от това което съм прочел във форумите Шуър Чек мисля е най-точен.
Аватар
georgi_78
 
Мнения: 177
Регистриран на: 29 Апр 2011, 08:51

Re: Тест за бременност

Мнениеот Lola » 25 Фев 2012, 18:05

А знаете ли какво всъщност отчита тестът за бременност?

Тестът отчита количеството на един хормон, който се отделя в урината и се нарича човешки хорионгонадотропин. Хормонът започва да се отделя в женския организъм първоначално от бластоцитите, а по-късно и от синцитиотрофобластните клетки на плацентата веднага след зачеването и през първото тримесечие концентрацията му непрекъснато се повишава.
Тестът не може да покаже реален резултат веднага след сексуален контакт или близките няколко дни, тъй като количеството на хормона е все още малко, за да бъде уловено- през тези дни той винаги ще покаже отрицателен резултат. Така че твърдението ''Точен по всяко време'' не е толкова вярно. :D По-скоро се отнася до всяко време през денонощието- че може да се прави сутрин и вечер :)
Тестът за бременност е невалиден ако първата чертичка (контролата) не се появи.
Аватар
Lola
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Яну 2012, 23:46

Re: Тест за бременност

Мнениеот borislav.bo » 22 Мар 2012, 17:14

На приятелката ми преди един месец и закъсняваше с 6 дни. Взех ме 2 теста за бременност на Шуър Чек и един друг Изи. Първият беше отрицателен , а вторият положителен. Испаднах ме в ужас, веднага отидох до аптеката и взех други два, за голяма радост и те бяха отрицателни, а то и след 1 ден й дойде. Но така се бях изплашил. Незнам как може да има такива грешки в тестовете, ще вземат да докарат някого до инфаркт :evil:
borislav.bo
 
Мнения: 96
Регистриран на: 03 Юни 2011, 22:28

Re: Тест за бременност

Мнениеот ivka-86 » 22 Мар 2012, 17:38

totka_lukanova написа:А кой е най-точният тест, който да не дава отклонения в резултата.

Не мисля, че има такъв - винаги има вероятност за грешка, пък било то и минимална. Затова задължително се прави втори контролен тест. Аз използвах тестовете за овулация на CLEAR и останах много доволна, та след това си купих и техния тест за бременност - веднага ми отчете резултата, който между другото след малко ще взема от ясла :lol:
ivka-86
 
Мнения: 40
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:12

Следваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта