Модата с яденето на плацентата и пребиването на лекари..

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Модата с яденето на плацентата и пребиването на лекари..

Мнениеот Lisica » 07 Юли 2017, 08:40

Мен ме шокира това, че се приема плацентата, Но и самия факт как този баща ще отглежда дететео си, след като е толкова агресивен. Винаги е можело да се договорят, да обсъдят намеренията си. Много ми е интересно, как ей така го решават, че ще направят нещо самоцелно без изобщо да се замислят за реда за това как стават нещата.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Модата с яденето на плацентата и пребиването на лекари..

Мнениеот Pipilota » 12 Юли 2017, 14:55

Сигурна съм, че плацентата има много полезни свойства и всеки, който желае може са изяви претенции към нея. Но нека тези неща се случват правилно и по съответния ред. Сами създаваме анархия и беззакния, защото иака е всеки закон да бъде заобикилен от нас,когато ни е изгодмо.
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Модата с яденето на плацентата и пребиването на лекари..

Мнениеот Локумът » 12 Юли 2017, 15:28

Само това не бяхме яли и само за това не се беше бил Бай Ганьо. Дс пребиеш жената, помогнала на раждането на детето ти.. трябва дс си абсолютен идиот. Не съм следил случая, но мие интересно как е реагирала майката, желаеща да изяде плацентата. Дали е била щастлива, пе мъжътй се е бил за нея?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Модата с яденето на плацентата и пребиването на лекари..

Мнениеот Rali_hr » 13 Юли 2017, 09:18

Всичко е сбъркано от самото начало. Трябвало е просто да спазят процедурата. Не знам това дете как ще бъде отглеждано от родители, пребиващи лекарите. Ами то когато има проблеми и расте, разболява се, лекарите ще треперят да не бъдат пребити ли?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Модата с яденето на плацентата и пребиването на лекари..

Мнениеот mix_twix » 13 Юли 2017, 09:57

Дали вашите баби, прабаби, бабите живели преди 300 години са си яли плацентата? Мислите ли??? :roll: Ние почваме да откриваме топлата вода един вид и решаваме, че плацентата е много полезно нещо... само че това е сбъркано..
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Модата с яденето на плацентата и пребиването на лекари..

Мнениеот kalinka-kuku » 13 Юли 2017, 10:47

Това са някакви животински инстинки, които мисля, че повече са свързани с това да не се надушва от другите хищници, че там има бебета, а не толкова, че е полезно и затова котките после имат повече кърма.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Модата с яденето на плацентата и пребиването на лекари..

Мнениеот kikimoraa » 13 Юли 2017, 13:49

Можела е лекарката да даде плацентата после да се погрижи за документите и тогава нямаше да го има този инцидент. Лекарите постоянно обикалят правилата и си правят каквото си искат, ама някой път стават толкова примерни, че чак си просят боя.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Модата с яденето на плацентата и пребиването на лекари..

Мнениеот Yunona » 13 Юли 2017, 14:39

kikimoraa написа:Можела е лекарката да даде плацентата после да се погрижи за документите и тогава нямаше да го има този инцидент. Лекарите постоянно обикалят правилата и си правят каквото си искат, ама някой път стават толкова примерни, че чак си просят боя.


Това сериозно ли???
Да слушкаме насилника, да престъпваме правилата, за да няма бой?
Мислех си, че сме надраснали робската психика, но подобни мнения ме хвърлят в отчаяние.
Няма такова нещо като "да си просиш боя". Трябва да си много сбъркан, за да го мислиш.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Модата с яденето на плацентата и пребиването на лекари..

Мнениеот kikimoraa » 13 Юли 2017, 14:42

Yunona написа:
kikimoraa написа:Можела е лекарката да даде плацентата после да се погрижи за документите и тогава нямаше да го има този инцидент. Лекарите постоянно обикалят правилата и си правят каквото си искат, ама някой път стават толкова примерни, че чак си просят боя.


Това сериозно ли???
Да слушкаме насилника, да престъпваме правилата, за да няма бой?
Мислех си, че сме надраснали робската психика, но подобни мнения ме хвърлят в отчаяние.
Няма такова нещо като "да си просиш боя". Трябва да си много сбъркан, за да го мислиш.

Лекарите постоянно обикалят правилата, дали ще ти изпишат лекарстав, които няма да ти дадат,дали ще ги изпишат няколко процедури, които не са ти направени, сега за една плацента, тръгнаха и направиха световен въпрос. НИкъде не се казва как се е държала и въпросната докторка. Не мисля да я оправдавам само защото е станала жертва накрая.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Модата с яденето на плацентата и пребиването на лекари..

Мнениеот Yunona » 13 Юли 2017, 15:58

kikimoraa написа:Лекарите постоянно обикалят правилата, дали ще ти изпишат лекарстав, които няма да ти дадат,дали ще ги изпишат няколко процедури, които не са ти направени, сега за една плацента, тръгнаха и направиха световен въпрос. НИкъде не се казва как се е държала и въпросната докторка. Не мисля да я оправдавам само защото е станала жертва накрая.


Ясно е, че има и лекари, които не спазват правилата и правят процедурни нарушения. Но има и много съвестни и грижовни лекари. Затова не бива всички да бъдат поставяни под общ знаменател.
И да, не може току-така да се дава плацента или какъвто и да е биологичен материал без съответната документация. Ами ако приготвят нещо си от нея, ядат, пият и се изпотровят - кой ще носи отговорността? Който е дал плацентата при неспазване на реда, нали? Нека си получи документацията, да подпише, че взима материала на собствена отговорност, пък тогава да го вземе. Ама не - психото си го иска сега и веднага!!
А как се е дължала лекарката няма никакво значение - дори да е повишила тон, или да му е тръшнала вратата под носа, той няма право да я удря. Няма оправдание за физическото посегателство! И смятам, че всеки, който в тази конкретна ситуация оправдава насилникът или сам е такъв, или е от жертвите на насилие, които смятат, че са си го "изпросили". Наистина сбъркана история...
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта