Без ясна диагноза - главоболие, изтръпване и загуба на мускулна сила

Без ясна диагноза - главоболие, изтръпване и загуба на мускулна сила

Мнениеот sandstormbg » 19 Сеп 2017, 08:31

Здравейте !!!

Предистория : Аз съм на 33 години! Живея и работя в Германия. Физически здрав, пушач. Работя като доставчик на хранителни продукти за заведения (шофиране, товарене, разтоварване - ежедневно).

Случилото се : На 01.09 тази година, докато шофирах към поредния клиент, внезапно получих изтръпване в задната част на главата, силен световъртеж, изтръпване и загуба на чувствителност на десните крайници. Стигайки до клиента, измих лицето си със студена вода няколко пъти и поисках чаша кола или нещо сладко (мислейки, че ми е паднало кръвното), но без ефект. Звъннах на колега, той дойде, довърши курса и ме откара директно в болница.
След като прегледаха сърцето и ми взеха кръв, ми съобщиха че всичко е наред и ме изпратиха с направление към неврологично отделение в друга болница. Пристигайки там , бях прегледан от невролог и поставен под 24 часово наблюдение със съмнение за получен инсулт. След тези 24-часа и след като всичко до него момент беше ОК ме преместиха в нормална стая. Направени ми бяха няколко изследвания , от които според техните думи - няма нужда от притеснение, всичко е наред. Бях изписан от болницата и изпратен да почивам вкъщи. Няколко дни по-късно след като нямаше промяна в състоянието ми , постъпих в трета болница. Там също ми направиха няколко изследвания и също ме изпратиха вкъщи без да ми кажат ясна диагноза.

Състоянието ми : Загуба на мускулна сила в дясната ръка и десния крак. Периодично изтръпване на същите придружено със студени вълни с посока към пръстите. Главоболие , започващо от горната лява страна и завършващо в предната част на главата.

Предишни заболявания : Преди около 10-тина години спуках тъпанче. Преди година и нещо се появи една тъпа болка между два от прешлените ниско долу в кръста (предполагам от ежедневното натоварване на работата ми), която се изостря при натиск с пръст (примерно, докато се къпя и прокарам пръст през това място се усеща срязваща болка, която отшумява след няколко минути). Нямам хронични заболявания, нито наследствени болести и т.н.

Изследвания :
5 пъти ЯМР ( 2 цялостни и 3 локални (1 на шията и 2 само на главата)) - всички без да открият нещо
2 пъти ултразвук - 1 на сънните артерии и тази на тила - не откриха нищо нередно, 1 път на слепоочията от двете страни - откриха лека турболенция, но казаха че било нормално защото съм бил още млад
1 път ломбална пункция - всичко ОК
1 път изследване на нервите с ток (незнам как се нарича) - казаха че нервите ми реагирали нормално и всичко било ОК

Въпроси :
1. Защо след като всичко е ОК, не могат да ми кажат каква е причината за това състояние?
2. Какво би могло да е обяснението на състоянието ми ?
3. Какво мога да направя аз и към кого мога да се обърна?

Моля Ви за помощ защото тук не могат да ми поставят ясна диагноза. Изпращат ме на психотерапия и физиотерапия, които не мисля че имат нещо общо със случилото се и състоянието ми. Да физиотерапията може да помогне да възстановя силата си, но не мисля че психотерапията ще ми помогне с нещо.

Имам диск със всички изследвания , снимки от ЯМР и прочие, които са ми правени досега.

Благодаря предварително на всеки отзовал се.
sandstormbg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Сеп 2017, 07:57

Re: Без ясна диагноза

Мнениеот FramarLekari » 19 Сеп 2017, 10:56

Здравейте, sandstormbg!

Предлагаме Ви да се консултирате със специалиста по неврология д-р Савов във форума на Фрамар за компетентно мнение. Ето линк: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог. Успех!

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с неврологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта