Енергийните напитки ли са по-вредни или кафето?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Енергийните напитки ли са по-вредни или кафето?

Мнениеот rali06 » 01 Мар 2018, 13:09

fawla написа:Вече не пия нито кафе, нито кофеиновите енергийни напитки, чувствам се ного по-добре. А комбинацията на енергийни напитки и алкохол е много опасна, а редовно се прави така - редбул и уиски... тотален бич за сърцето


Така е, но голяма част от хората, особено по нощните клуобове прилагат тази практика.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Енергийните напитки ли са по-вредни или кафето?

Мнениеот Konstantin » 12 Мар 2018, 12:30

Много мога да говоря за енрегийните напитки и то от личен опит! Пред 6 години реших да спра да пия кафе, защото наистина бях започнал да прекалявам, та реших, вместо кафе ще пия енергийна напитка, понякога съм стигал дори до 5-6. И така малко повече от една година. Голяма грешка! в началото изобщо не се замислих за страничните ефекти, дори не прердопалагах, че има толкова много - трепене, превъзбуденост, световъртеж, а накрая дори не можех да спя, въпреки че припадах от умора. Личният ми лекар ме посъветва да ги спра и ефектът дойде още след един месец, почувствах се много по-добре. Сега пия само чай и съм в страхотна форма!
Konstantin
 
Мнения: 52
Регистриран на: 10 Ное 2011, 17:07

Re: Енергийните напитки ли са по-вредни или кафето?

Мнениеот Mon_ton » 12 Мар 2018, 12:32

Не знам как може някой да замени кафето с енергийна напитка, при положение, че вторите са доказано вредни. По-добре човек да пие по едно две хубави качествени кафета на ден - еспресото е най-добрия избор, недейте да пиете, например, нес кафе, то също е изключително вредно.
Но енергийките напитки са най-лошият избор, който човек може да направи за себе си.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Предишна

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron