Енергийните напитки ли са по-вредни или кафето?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Енергийните напитки ли са по-вредни или кафето?

Мнениеот emilina » 10 Окт 2017, 20:00

Аз съм на 20 години и от скоро започнах да пия по 1 кенче енергийна напитка през 2 или 3 дни. На тях си пише, че не трябва да се пие по повече от 1 на ден и да се смесва с алкохол. Не го и правя. Знам, че са много вредни, но като пия по 1 през няколко дни ще има ли проблем? Нямам никакви проблеми със сърцето. Четох, че ако имаме тогава не трябва да се пие. Иначе засега нямам никакви странични ефекти от него. Напълно здрава съм си. И не го пия наведнъж, а за половин или един час. И наистина помага да се концентрирам и да не ми се приспива. Иначе не пия кафе. Знам, че има много кофеин, но не е ли същото все едно съм изпила няколко кафета през деня или е по-вредно?
emilina
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Окт 2017, 19:51

Re: Енергийните напитки ли са по-вредни или кафето?

Мнениеот Mon_ton » 11 Окт 2017, 09:38

А защо ги пиеш, как се чувстваш без тях? Липсата на енергия може да е в резултат от липса на витамини, на непълноценно хранене. Когато човек се чувства зле, трябва най-напред да обърне внимание на ежедневието си, на храната си, а не да бърза да пие енергийни напитки и те да са редовни в живота му. По-добре да включиш повече полезна и жива храна в менюто си, да пиеш витамини, отколкото да започваш с енергийните напитки. Но всеки си решава, аз не бих пила нещо такова, но аз и по принцип не пия газирани напитки.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Енергийните напитки ли са по-вредни или кафето?

Мнениеот vanusha » 11 Окт 2017, 14:11

Разбира се, че е по-вредно. Първо, че ще изпиеш 1 кафе, ако не е нес кафе, то е достатъчно добро,като избор. На второ място е хубаво да се обърне внимание на това, че в енергийните напитки няма само кофеин, има добавени овкусители, стабилизатори, консерванти, поне 100 грама захар, ако не и повече. Така че сравнението ти е немислимо, дори и да ти изглежда "същото". Защото не е същото . По-добре да изпиеш едно хубаво късо кафе, отколкото да се наливаш с 500мл. боклук.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Енергийните напитки ли са по-вредни или кафето?

Мнениеот Stark » 11 Окт 2017, 15:11

Не го пий, кафето , ако не е нес кафе може и да е доста полезно, но няма да откриеш нито едно твърдение, че енргийните напитки са полезни. По-добре да изпиеш едно кафе или да потърсиш защо ти липсва енергия.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Енергийните напитки ли са по-вредни или кафето?

Мнениеот Elica » 11 Окт 2017, 16:21

За мен са по-вредни, но вече ти сама ще си решиш какво да правиш... не бих ги пила, нито бих ги сравнявала с кафето.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Енергийните напитки ли са по-вредни или кафето?

Мнениеот Kaya » 18 Ное 2017, 15:13

по-вредни са, не смао заради високото съдържание на кофеин, което имаме и при кафето, но има страшно много добавена захар, количества, които са повече от дневните. Няма да коментирам изобщо останалите ефекти, които имат върху здравето, не мисля, че при тях има само кофеин.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Енергийните напитки ли са по-вредни или кафето?

Мнениеот Malina » 09 Фев 2018, 14:04

Мисля, че са доста вредни енергийните напитки, по-добре човек да си пие кафе, отколкото да пие подобни неща. Освен добавения кофеин има и много добавени захари, оцветители и откусители. По-добре човек да изпие едно кафе.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Енергийните напитки ли са по-вредни или кафето?

Мнениеот rali06 » 13 Фев 2018, 11:12

Енергийните напитки са доста по-голямо зло. В кафето има само кофеин, а в тези напитки има изключително силни и вредни съставки.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Енергийните напитки ли са по-вредни или кафето?

Мнениеот fawla » 13 Фев 2018, 11:30

Вече не пия нито кафе, нито кофеиновите енергийни напитки, чувствам се ного по-добре. А комбинацията на енергийни напитки и алкохол е много опасна, а редовно се прави така - редбул и уиски... тотален бич за сърцето
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Енергийните напитки ли са по-вредни или кафето?

Мнениеот Гълъбина_55 » 28 Фев 2018, 18:19

Оффф, да ви кажа, според мен и двете са вредни. Въпреки че съм голям привърженик на кафето, но за жалост трябваше да го спра. И сега нито кафе, нито енергийни напитки. Но не съжалявам, чувствам се прекрасно. И не, нямам проблеми със ставането рано сутрин. :jumpeveryone:
Аватар
Гълъбина_55
 
Мнения: 85
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:06

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта