Камъни в жлъчката - изхвърляне с лимонов сок, чист зехтин и английска сол

Камъни в жлъчката - изхвърляне с лимонов сок, чист зехтин и английска сол

Мнениеот ivodob » 11 Окт 2017, 01:03

Живея в чужбина повече от 15 години, преди 6 месеца имах силни стомашни болки, които се оказаха причинени от камъни в жлъчката. Следващите 5-6 месеца всичко изглеждаше спокойно, до преди месец, когато отново получих криза. Отидох на прегледи, потвърди се диагнозата за камъни в жлъчката. Четох доста по разни английски и български форуми за рецепти за прочистване на черен дроб и жлъчка (изхвърляне на камъните) с лимонов сок и чист зехтин (после английска сол), но се притеснявам да не би камъните да са големи и твърди и да се получи някакво запушване и съответно усложнения. Въпросите ми са може ли с ехограф (или рентген?) да се установи дали камъните са твърди или не, добра ли е идеята за изхвърляне на камъните по описаният начин? Благодаря.
ivodob
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Окт 2017, 00:45

Re: Камъни в жлъчката - изхвърляне с лимонов сок, чист зехтин и английска сол

Мнениеот FramarLekari » 11 Окт 2017, 10:53

ivodob написа:Живея в чужбина повече от 15 години, преди 6 месеца имах силни стомашни болки, които се оказаха причинени от камъни в жлъчката. Следващите 5-6 месеца всичко изглеждаше спокойно, до преди месец, когато отново получих криза. Отидох на прегледи, потвърди се диагнозата за камъни в жлъчката. Четох доста по разни английски и български форуми за рецепти за прочистване на черен дроб и жлъчка (изхвърляне на камъните) с лимонов сок и чист зехтин (после английска сол), но се притеснявам да не би камъните да са големи и твърди и да се получи някакво запушване и съответно усложнения. Въпросите ми са може ли с ехограф (или рентген?) да се установи дали камъните са твърди или не, добра ли е идеята за изхвърляне на камъните по описаният начин? Благодаря.


Здравейте, ivodob!

Най-добре е да следвате препоръките за лечение на лекуващия Ви лекар. Той е запознат с Вашето състояние и може да определи подходящото за Вас лечение. Ако желаете да предприемете успоредно лечение с алтернативни методи, е добре все пак да споделите на лекаря си.
Тези статии биха могли да Ви предоставят полезна информация:
ЖЛЪЧНОКАМЕННА БОЛЕСТ [ХОЛЕЛИТИАЗА] МКБ K80
ПРОФИЛАКТИКА И ЛЕЧЕНИЕ НА КАМЪНИ В ЖЛЪЧКАТА С АЛТЕРНАТИВНИ МЕТОДИ

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Камъни в жлъчката - изхвърляне с лимонов сок, чист зехтин и английска сол

Мнениеот iriny » 23 Яну 2020, 15:59

Майка ми пробва този начин с лимонов сок и зехтин, но без никакъв ефект. Дори напротив - болките зачестиха. Много хора казват, че тази комбинация действа, но аз не съм на това мнение.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с хирургия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron