Една детска мечта - да представи страната на фестивал в Рига

Търсите или продавате дефицитно лекарство, нуждаете се от спешна помощ или съдействие.

Една детска мечта - да представи страната на фестивал в Рига

Мнениеот Даниела Иванова » 10 Ное 2017, 12:56

Здравейте, казвам се Даниела Иванова и съм майка на едно десет годишно дете занимаващо се с народно пеене.Преди около десетина дни получи покана да представи страната ни на международен фестивал в Рига - Латвия.Поради краткия срок и непосилната за нас сума търсим помощ от близки, познати и непознати хора с надеждата да ни помогнат да сбъднем нейната мечта - да продължава да пее с любов българската фолклорна музика.
Горда съм че тя избра този път на развитие по желание , но като всеки родител ме натъжава факта, че в такива моменти в които тя има нужда не само от нашата морална подкрепа но и финансова - на нас ни е трудно да се отзовем . Занимава се с народно пеене от пет години, започна в местното читалище, след това с нея започна да работи Янка Рупкина и от миналата година е ученичка в 144 СУ "Народни будители" и неин преподавател по народно пеене е Бинка Добрева. За тези години има спечелени повече от 80 медала от наши и международни фестивали. Но поради краткият срок и не малката сума 2500 лв няма да можем да се справим сами. За съжаление се сблъскваме с много трудности търсейки финансова подкрепа от институции , и имам чувството че вървия към задънена улица защото от мнозина всеизвестни и познати държавни и частни институции в България за сега само единици са проявили желание да подкрепят фолклорната музика . Иска ми се да попитам някой,но вече не зная към кого да се обърна с този въпрос - кой подкрепя фолклорната музика в България за да се обърна с моята молба лично към него?
Нас като родители на това дете не ни е срам да потърсим помощ , знаейки че причината е щастието и бъдещето на нашето дете. Моля, ако имате желание и средства да подпомогнете дъщеря ми да сбъдне и тази нейна мечта.Банкова сметка:Банка ДСК BG67STSA93000013504582
Аз съм титуляр нейната майка Даниела Иванова
С уважение.
Даниела Иванова
Даниела Иванова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Ное 2017, 12:54

Re: Една детска мечта - да представи страната на фестивал в Рига

Мнениеот Pipilota » 10 Ное 2017, 13:44

Надявам се да успеете да намерите парите за детето! Сумата не е голяма, пробвахте ли да се свържете с Министерството на образованието?
Има и много певци, които вземат активно участие, може да пробвате с тях , както и актьори, които държат повече на българското, или в някое радио биха могли да ви съдействат, също. Успех ви желая!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Една детска мечта - да представи страната на фестивал в Рига

Мнениеот Даниела Иванова » 10 Ное 2017, 13:58

Pipilota написа:Надявам се да успеете да намерите парите за детето! Сумата не е голяма, пробвахте ли да се свържете с Министерството на образованието?
Има и много певци, които вземат активно участие, може да пробвате с тях , както и актьори, които държат повече на българското, или в някое радио биха могли да ви съдействат, също. Успех ви желая!

Пробвала съм на ниво община, Министерство на културата на образованието, писах на много известни личности, но от повечето места не получих дори отговор макар и отрцателен. Ще продължавам да се боря.
Даниела Иванова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Ное 2017, 12:54

Re: Една детска мечта - да представи страната на фестивал в Рига

Мнениеот Jolene » 10 Ное 2017, 14:08

Значи направо не знам, сумата е толкова малка, на база на париате, които се дават за глупости в тая държава! Много се надявам да ги съберете, за съжаление сега не мога да ви помогна, но ще споделя призива ви! Искрено се наявам, че детенцето ви ще се представи добре на фестивала, защото вярвам, че ще отиде! :heartbeating:
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Една детска мечта - да представи страната на фестивал в Рига

Мнениеот Даниела Иванова » 10 Ное 2017, 14:30

Jolene написа:Значи направо не знам, сумата е толкова малка, на база на париате, които се дават за глупости в тая държава! Много се надявам да ги съберете, за съжаление сега не мога да ви помогна, но ще споделя призива ви! Искрено се наявам, че детенцето ви ще се представи добре на фестивала, защото вярвам, че ще отиде! :heartbeating:

Към днешна дата имаме събрани 1000 лева и аз твърдо се надявам, да не разочаровам дъщеря си и да успее да се яви на този фестивал. Благодаря Ви за милите думи, споделянето също е много голяма помощ.
Даниела Иванова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Ное 2017, 12:54


Назад към Зов за помощ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта