Мислите ли, че нашите ученици са по-умни от другите по света

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Мислите ли, че нашите ученици са по-умни от другите по света

Мнениеот klarissa » 06 Дек 2017, 10:45

Знаете, че се правят някакви анализи, които показват как се справят учениците по света, кои четат най-много и т.н. Обикновено сме в задните позиции и винаги с лошо се славим на тези анализи, но тази година изненадващо сме се справили много добре и нашите деца са с доста челни позиции, четат повече и са по-умни от повечето си набори в други държави.
Мислите ли, че това е истина, дали нашите деца наистина учат и четат повече и това хубаво и похвално ли е?
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: мислите ли, че нашите ученици са по-умни от другите по света

Мнениеот skyfly » 06 Дек 2017, 12:00

Не знам дали нашите деца са най-умни, или поне по-умни, но са доста изтормозени от амбциите на родителите си. Всяка седмица им е ангажирана до последния час, нямат време да отидат да играят на някоя площадка, заради големите си ангажименти от които им зависи блестяюото бъдеще. Вярно, че бъдещето се определкя до някъде и от способнострите, които имаме като деца, но не е чак толкова важно.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Mислите ли, че нашите ученици са по-умни от другите по света

Мнениеот chiZzY_biZzY » 06 Дек 2017, 13:02

Надявам асе да е така, но не мисля, че е нещо кой знае колко важно, ако учат и четат, интересуват се те самите от различни неща - нека, лошо няма. Но не трябва да е някаква маниакалност, обаче, която най-често от страна на родителите. Иначе се радвам, че сме подобрили позициите си.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Мислите ли, че нашите ученици са по-умни от другите по света

Мнениеот Alex_mor » 07 Дек 2017, 11:05

Дано да са, макар че учението не е гаранция за успех в живота. Може да си отличник, пък в крайна сметка в живота да си супер зле. :mrgreen:
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Мислите ли, че нашите ученици са по-умни от другите по света

Мнениеот Stark » 07 Дек 2017, 13:41

Надявам се, че сме станали по-умни, присвоявам се към учениците. от моя клас доста четат и имат различни интереси.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Мислите ли, че нашите ученици са по-умни от другите по света

Мнениеот Локумът » 19 Яну 2018, 11:47

Изобщо не мисля кой е по-умния и кой е по-глупавия, гледам си в нашата чиния. Нашите деца нямат никакви практически знания, иначе на четене на глупости много го докарват. Излишни и трудни неща се учат, които изобщо няма да им потрябват в живота.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Мислите ли, че нашите ученици са по-умни от другите по света

Мнениеот vanusha » 19 Яну 2018, 12:14

И според мен се учат много ненужни неща, за що е тоя тормз, нещата които ги карат да учат в училище не им влизат в употреба в живота, отгоре на всичкото се забравят точно след като са ги научили, защото са поднесени по такъв начин, че да не задържат вниманието им изобщо.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Мислите ли, че нашите ученици са по-умни от другите по света

Мнениеот Rali_hr » 06 Юни 2018, 10:27

Н знам дали са по-умни, но ги тормозят доста повече за знания, които не са практични и необходими в живота, много теория, малко практика.
Но децата ни са по-изморени, по-нещастни и по-натоварени.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Мислите ли, че нашите ученици са по-умни от другите по света

Мнениеот qwerryyy » 06 Юни 2018, 14:21

Не вярвам да са по-умни, по-скоро имат повече задължения да учат неща, които не са им чак толкова интересни, само защото трябва да имат някаква теория. Чисти теоритечно, може и да са по-добри, защото по света им дават право да избират от различни предмети, в които да се развиват, докато при нас учат всичко - химия, физика, биология, история, математика на много високо ниво, което не е правилно. не казвам да нямат обща култура, разбира се, но казвам, че трябва да имат право да наблягат на предметите, които са им интересни. На някой, който се интересува от математика, надали му пука особено за биологията, а ако трябва да сме честни, знанията се изпаряват много скоро след приключването на урока, а какъв е смисъла да се учат,след като след години например, тея неща ще са забравени и ако ни потрябва нещо в зряла възраст, ние просто няма да го знам, както би било, ако изобщо не сме го учили. :roll:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Мислите ли, че нашите ученици са по-умни от другите по света

Мнениеот kalinka-kuku » 06 Юни 2018, 18:02

Съгласна съм с предишните мнения. Децата ни са умни -теоритично. Но за света и за живота не са особено подготвени, училището не се развива така, както света, може да обърнат внимание, че огромна част от информацията, когато им е нужда, ще я намерят на смартфона си. Това не е преди 100 години... може да се наблегне на индивидуалното развитие.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron