Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Мнениеот renetka » 27 Апр 2015, 12:48

Всъщност аз не знам какво кокосово масло съм пробвала, защото установих, че има такова за готвене, което става и за козметични цели, има и такова само за козметични цели, което не става за готвене :roll: Пак не смятам, че ще ми се получи де :) А за да се води био козметика кокосовото масло, самото то трябва да е био :idea: Това, по повод, че не всяко кокосово масло е био :P
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Мнениеот Kaya » 27 Апр 2015, 14:23

renetka написа: Това, по повод, че не всяко кокосово масло е био :P

:mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: Супер дълбоко разсъждение удари на поста си, но заключението ти е добро! :))
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Мнениеот renetka » 28 Апр 2015, 15:49

Kaya написа:
renetka написа: Това, по повод, че не всяко кокосово масло е био :P

:mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: Супер дълбоко разсъждение удари на поста си, но заключението ти е добро! :))

Усещам подигравка :lol: Но все пак сме в темата за био козметики ;) И понеже точно вчера си купих био кокосово масло (за готвене) се замислих, че да си вземеш някой био лосион, скъпичък, е по-евтино, отколкото да се мажеш с био кокосово масло :mrgreen:
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Мнениеот magda » 28 Апр 2015, 16:48

renetka написа:
Kaya написа:
renetka написа: Това, по повод, че не всяко кокосово масло е био :P

:mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: Супер дълбоко разсъждение удари на поста си, но заключението ти е добро! :))

Усещам подигравка :lol: Но все пак сме в темата за био козметики ;) И понеже точно вчера си купих био кокосово масло (за готвене) се замислих, че да си вземеш някой био лосион, скъпичък, е по-евтино, отколкото да се мажеш с био кокосово масло :mrgreen:

Добре де, я ни сподели с каква боя се боядисваш, ако го правиш, де, аз искам да си сменя драстично цвета на косата, но всички бои, които са ставащи или поне хората казват, че им се отразяват добре на тях, са тествани на животни! :evil:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Мнениеот annamaria » 29 Апр 2015, 10:38

magda, въпросът не е към мен, но виж :)

Според този списък, Aveda e голямо разочарование :evil: Не че имат знак и лъжат, но все се надявах. И пак от същия списък Ив Роше малко ми се вдигат в очите :roll:

Толкова много искам да има повече марки в България, които не тестват :!: :!: :!: :!: :!: :cry:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Мнениеот magda » 29 Апр 2015, 11:16

annamaria написа:magda, въпросът не е към мен, но виж :)

Според този списък, Aveda e голямо разочарование :evil: Не че имат знак и лъжат, но все се надявах. И пак от същия списък Ив Роше малко ми се вдигат в очите :roll:

Толкова много искам да има повече марки в България, които не тестват :!: :!: :!: :!: :!: :cry:

Много интересно, тези бои, които ми предложи доста ме впечатлиха, довечера ще мина през един от магазините където се предлагат, да видя как стоят нещата с цените, въпреки че промяната, която искам е драстична и не съм убедена, че ще може да се получи това, което искам с тези бои, но ще поговоря и с жената, която продава, би трябвало и тя да е наясно :roll: Иначе за боите на Phito съм чувала добри отзиви, въпреки че напоследък мисля, че се разби този мит, но цените не се повлияха!
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Мнениеот renetka » 29 Апр 2015, 12:15

magda написа:Добре де, я ни сподели с каква боя се боядисваш, ако го правиш, де, аз искам да си сменя драстично цвета на косата, но всички бои, които са ставащи или поне хората казват, че им се отразяват добре на тях, са тествани на животни! :evil:


Не си боядисвам косата и не съм се интересувала да ти кажа...

ännamaria, :shock: Това за Yves Rocher за първи път го чувам. Трябва да се провери!

И аз се депресирам като чета списъци с компании, козметични и др., които не тестват и никога не съм ги чувала и виждала, а и няма такъв шанс :(
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Апр 2015, 14:47

Не мисля, че има много продукти, които стигат до България и отговарят на всичките ни изисквания. Малко се получава като био монопол, Лавилин и толкова. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Мнениеот renetka » 29 Апр 2015, 14:53

rabotnata pchela написа:Не мисля, че има много продукти, които стигат до България и отговарят на всичките ни изисквания. Малко се получава като био монопол, Лавилин и толкова. :mrgreen:

Е, глупости :!:
Аз говоря не за БИО, а за тези, които НЕ тестват върху животни. Едното няма нищо общо с другото. Био не означава, че не тестват, както и това, че дадена компания не тества върху животни не е задължително да произвежда био продукти :idea:

Био продукти в БГ - бол.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Апр 2015, 15:21

Както казваше една моя учителка преди доста години - Глупости говорят глупавите хора, така че благодаря! :mrgreen:
Аз за био :!: приемам всичко :!: което е приготвено :!: съобразно екологичното :!: и :!: логичното правене :!: на каквото и да е било :!: :mrgreen:
От БИО мехлем за нос, разбира се нетестван в/у животни и хора, до био-краставици отговорили на същите условия! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта