Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Мнениеот renetka » 29 Апр 2015, 15:32

rabotnata pchela написа:Както казваше една моя учителка преди доста години - Глупости говорят глупавите хора, така че благодаря! :mrgreen:
Аз за био :!: приемам всичко :!: което е приготвено :!: съобразно екологичното :!: и :!: логичното правене :!: на каквото и да е било :!: :mrgreen:
От БИО мехлем за нос, разбира се нетестван в/у животни и хора, до био-краставици отговорили на същите условия! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Не съм искала да кажа, че си глупава.
Има си определени стандарти, по които се определя дали даден продукт е био или не.
Коментарът ми за глупостите беше, че Лавилин е единственият на пазара, чийто продукти да са био... а предишните няколко коментара бяха за това как много малко продукти, които не са тествани върху животни могат да се намерят на нашия пазар...Това беше :)
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Апр 2015, 15:37

renetka написа:Не съм искала да кажа, че си глупава.
Има си определени стандарти, по които се определя дали даден продукт е био или не.
Коментарът ми за глупостите беше, че Лавилин е единственият на пазара, чийто продукти да са био... а предишните няколко коментара бяха за това как много малко продукти, които не са тествани върху животни могат да се намерят на нашия пазар...Това беше :)

Няма нищо - разбрахме се, аз така си говоря. :mrgreen:
Нямам идея кое е тествано на животни и кое не - истината е, че е много трудно да се намерят такива продукти, а да отговаря на двете условия - още по-най. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Мнениеот renetka » 04 Май 2015, 13:20

rabotnata pchela написа:
renetka написа:Не съм искала да кажа, че си глупава.
Има си определени стандарти, по които се определя дали даден продукт е био или не.
Коментарът ми за глупостите беше, че Лавилин е единственият на пазара, чийто продукти да са био... а предишните няколко коментара бяха за това как много малко продукти, които не са тествани върху животни могат да се намерят на нашия пазар...Това беше :)

Няма нищо - разбрахме се, аз така си говоря. :mrgreen:
Нямам идея кое е тествано на животни и кое не - истината е, че е много трудно да се намерят такива продукти, а да отговаря на двете условия - още по-най. :mrgreen:


Ми аз много се дзверя по опаковките, но това, което ми прави впечатление е, че доста фирми пишат на сайта си, че не тестват, но на самите продукти - не :roll: Не знам защо така...
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Мнениеот penny » 04 Май 2015, 14:28

renetka написа:
rabotnata pchela написа:
renetka написа:Не съм искала да кажа, че си глупава.
Има си определени стандарти, по които се определя дали даден продукт е био или не.
Коментарът ми за глупостите беше, че Лавилин е единственият на пазара, чийто продукти да са био... а предишните няколко коментара бяха за това как много малко продукти, които не са тествани върху животни могат да се намерят на нашия пазар...Това беше :)

Няма нищо - разбрахме се, аз така си говоря. :mrgreen:
Нямам идея кое е тествано на животни и кое не - истината е, че е много трудно да се намерят такива продукти, а да отговаря на двете условия - още по-най. :mrgreen:


Ми аз много се дзверя по опаковките, но това, което ми прави впечатление е, че доста фирми пишат на сайта си, че не тестват, но на самите продукти - не :roll: Не знам защо така...

Същата съм и най-накрая купувам от най-смахнатите български марки и единственото, което ми остава е надеждата, че са такива, каквито искам, просто защото изглеждат невзрачни :D
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Мнениеот renetka » 04 Май 2015, 14:35

penny написа:Същата съм и най-накрая купувам от най-смахнатите български марки и единственото, което ми остава е надеждата, че са такива, каквито искам, просто защото изглеждат невзрачни :D

Другото, което е примерно Babaria - на душ гела има зайче на Peta, на лосиона - не помня, но на кремовете за лице - не. Лавилин пише в сайта, че не тестват, но на продуктите (поне подкранващия крем) - не. Билка - пише на сайта, на продуктите - не. :roll:
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Мнениеот Lisica » 07 Май 2015, 17:04

renetka написа:
penny написа:Същата съм и най-накрая купувам от най-смахнатите български марки и единственото, което ми остава е надеждата, че са такива, каквито искам, просто защото изглеждат невзрачни :D

Другото, което е примерно Babaria - на душ гела има зайче на Peta, на лосиона - не помня, но на кремовете за лице - не. Лавилин пише в сайта, че не тестват, но на продуктите (поне подкранващия крем) - не. Билка - пише на сайта, на продуктите - не. :roll:

Това е много странно, че не пише върху самия продукт!
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Мнениеот annamaria » 08 Май 2015, 10:23

Lisica написа:Това е много странно, че не пише върху самия продукт!


Иначе, виж тук и тук.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Мнениеот renetka » 08 Май 2015, 12:12

annamaria написа:
Lisica написа:Това е много странно, че не пише върху самия продукт!


Иначе, виж тук и тук.

Изпреварила си ме ;) Да, точно за това говоря :roll: А Лавилин се води Био и на опаковката си го пише. Билка не е био, нали? Babaria също не е био...
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Мнениеот magda » 20 Май 2015, 10:36

renetka написа:
annamaria написа:
Lisica написа:Това е много странно, че не пише върху самия продукт!


Иначе, виж тук и тук.

Изпреварила си ме ;) Да, точно за това говоря :roll: А Лавилин се води Био и на опаковката си го пише. Билка не е био, нали? Babaria също не е био...

Не, не са, обикновено цените им са поне с 10 лева над тези на Билка и Babaria :idea:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Био и еко козметика и продукти - какво представляват?

Мнениеот Lisica » 09 Сеп 2015, 16:41

Като искаш качествено и био трябва да си платиш това е положението, БИлка може и да имат нещо положително но е малко. :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта