За и против секциото?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: За и против секциото?

Мнениеот Буба Мара » 27 Мар 2018, 15:03

Докато българката продължава да бъде невежа, тези въпроси ще продължат да се задават. Колкото и непонятно да е за мен изобщо това и как изобщо има смисъл да се обсъжда - нямам идея. Има случаи, когато секциото е препоръчително и те не включват обяснения от типа - ама нормалното раждане крие риск от разкъсвания, ама секциото е по-добре, щото то е в реда на нещата стандартно след раждане за 24 часа да не си с детето си и с коремна операция да се чувстваш "перфектно" или още по-голямата глупост - абе нормалното раждане е по-добро за майката за сметка на детето?! :banghead:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: За и против секциото?

Мнениеот Malina » 27 Мар 2018, 15:27

И на мен ми е странно, на мен ми се наложи да родя секцио, имах контракции, изтекоха ми водите и всичко това в 7-мия месец, нямаше време да се мисли и да се чака, реагираха светкавично, 2 месеца и половина бебчето ми беше в болница, но най-накрая сме заедно, вече година и половина!
Никой не може да си прави сметки, защото не се знае в тоя живот какви точно ще излязат!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: За и против секциото?

Мнениеот Dalia » 31 Юли 2018, 14:46

Днес пак много актулана тема след потредната родилка починала след планирано секцио. :sad:
Аз съм раждала и два пъти така, тъй като и двете ми деца бяха седалищно предлежание и често не съм се и замисляла опасно ли е или не секциото. Но да си кажа честно и днес ако ми се наложи, пак бих избрала този начин на раждане. Всеки решава сам за себе си, но според мен и двата начина са си доста рискови, както за майката, така и за детето.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: За и против секциото?

Мнениеот Pipilota » 31 Юли 2018, 15:27

Не знаех за този случай с починалата родилка, сега прочетох повече по въпроса. Истината е, че при нищо няма гаранции, но когато човек се оставя на 100% в ръцете на лекарите, очаква, че те знаят как да реагират, затова и не ражда на полето. :-|
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За и против секциото?

Мнениеот Dalia » 13 Авг 2018, 17:22

А като си представя само, че едно време на полето са раждали косата ми настръхва. То сега с толкова напреднала медицина и болници и лекари специалисти, че пак стават грешки, а преди как е било не ми се и помисля...
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: За и против секциото?

Мнениеот Mon_ton » 13 Авг 2018, 18:14

Dalia написа:А като си представя само, че едно време на полето са раждали косата ми настръхва. То сега с толкова напреднала медицина и болници и лекари специалисти, че пак стават грешки, а преди как е било не ми се и помисля...

Преди не се е знаело, дали ще излезе жив човек от ситуацията. :-|
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: За и против секциото?

Мнениеот kalinka-kuku » 14 Авг 2018, 10:26

Аз съм За правото на избор, нека всяка жена да прецени. Така илииначе не раждането те прави добра майка. Важното е да бъдем дорби родители след това, а кой как ще роди е избор само на раждащия.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: За и против секциото?

Мнениеот _Лилия_ » 26 Окт 2018, 09:21

За секциото - когато то е наложително, по здравословни причини и с цел да се спаси бебето и/ или родилката.
Против - когато е само прищявка.
Какво означава жената да реши? Лекарите за какво са? Нали учат толкова години, за да насочат, да преценят. Хубаво е да има човек свобода, но понякога тя се изражда в нещо опасно, което може да застраши нечие здраве или живот. Аз бих се доверила на лекаря, който ми проследява бременността. Все пак съм избрала именно него, което означава че вярвам в преценката и компетентността му.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: За и против секциото?

Мнениеот Никол_20 » 04 Яну 2019, 16:54

Щекотлива тема. Всеки е свободен да избере най-доброто за себе си. Въпросът е дали знае кое е най-доброто за него или просто взима решения, воден от страх или предубеждения. Аз бих се доверила на проследяващия си лекар. Клоня повече към естествено раждане, но ако той се обоснове, че трябва да родя секцио поради тази и тази причина, вероятно ще го послушам.
Аватар
Никол_20
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:13

Re: За и против секциото?

Мнениеот Алиса_В » 05 Фев 2019, 15:57

Аз съм страхлива и ако мога да избирам, ще избера секцио. Колкото и лигаво да звучи. Слушала съм разкази как се ражда по естествен път и май не ми се рискува един ден да преживея цялата тази болка. :oops:
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта