За и против секциото?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

За и против секциото?

Мнениеот temenuga » 30 Яну 2018, 17:08

Здравейте, предстои ми раждане, в момента съм с 6-тия месец, предстои ми раждане, както се и очаква. Но проблемът е, че у дома всички ме убеждават да родя естествено, защото секциото било много опасно и после трудно мога да се възстановя. Дайте ми съвет как да постъпя, аз лично предпочитам да родя секцио, но бих направила всичко за детето си! :thankyouyellow: :wink:
temenuga
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Яну 2018, 16:36

Re: За и против секциото?

Мнениеот Rali_hr » 31 Яну 2018, 11:39

Всеки трябва да решава за себе си, но ако няма медицински причини, аз съм против, и затова съм направила този избор. Ако някоя иска да ражда секцио - има право!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: За и против секциото?

Мнениеот Krum » 31 Яну 2018, 12:42

Родилката трябва да реши кой вариант предпочита, след като смята някоя от възможностите по-лека,какво пречи да се въползва?
Особено пък мъже да даваме наклон, така да се каже, при положение, че не се пише на нашия г**.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: За и против секциото?

Мнениеот katy77 » 31 Яну 2018, 13:17

Аз бях пред тази дилема преди 2 години. в крайна сметка родих естествено. при секциото е голяма опасността от срастване на коремната стена, а и знам, че някои жени доста по-трудно се възстановяват отколкото след естествено раждане. :shrug: :wink: :wink:
katy77
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Яну 2018, 13:12

Re: За и против секциото?

Мнениеот Ваня Стойчева » 31 Яну 2018, 13:36

При естественото пък има големи рискове от разкъсвания. Като цяло рискове винаги има, в единия случай обаче трудностите идват след раждането, упойките, тежкото състояние и т.н.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: За и против секциото?

Мнениеот Yunona » 31 Яну 2018, 16:46

Раждала съм и нормално (съвсем естествено, натурално, без никакви системи, упойки и успокояващи) и секцио (идеалното секцио, никакви усложнения).
Категорично съм за естественото раждане по много причини. Него бих препоръчала и на двете си дъщери :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: За и против секциото?

Мнениеот Innerlane » 31 Яну 2018, 17:24

Аз пък родих секцио и не съжалявам, защото за мен лично беше перфектното решение. След стандартния престой от 24 часа в реанимация, си взех от следващия ден детето в моята стая и си се грижих за него до изписването. Седмица след операцията се чуствах перфектно. Нямаше никакви усложнения. Бях в частна болница при лекар, който е невероятно добър хирург.

И все пак, по принцип и чисто теоретично, секциото е по-безопасният вариант за бебето, докато за майката е по-добре да ражда по естествен начин.

А коя жена какъв избор ще направи си зависи изцяло от нея. Мен лично ме ужасяваше мисълта нещо да се обърка при нормалното раждане за детето - защото при всяко нормално раждане го има този риск, дори да е минимален. За собственото ми възстановяване въобще не ме е било грижа чак толкова, все пак съм голям, здрав човек и вярвам, че с всичко ще се справя. За щастие, накрая и в това отношение извадих огромен късмет.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: За и против секциото?

Мнениеот Гошко » 31 Яну 2018, 18:01

То затова България е с много болен народ - защото всеки си мисли, че е лекар.

Цезарово сечение (секцио) се прави, ако е налице обоснована медицинска причина за това, а не защото някоя жена така си е решила. Това си е оперативна процедура, а не козметична манипулация.

Според различните международни здравни институции и СЗО оптималната честота на цезаровото сечение е между 10% и 15%. В България е 40 (четиридесет) процента и нараства всяка година. Поради тази причина много здравни министерства на различни държави популяризират програми за ограничаване използването на цезарово сечение в полза на естественото раждане.

А тук се прави за добро утро...
Гошко
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Окт 2017, 11:51

Re: За и против секциото?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 09 Фев 2018, 11:46

При нас вече наистина е позволено да се прави секцио по всякакви причини - от страх, от притеснение за вагината, от желание всичко да свърши по-бързо - заспиваш и хоп- бебе... Всеки има право да реши. Тъпо е да се говори, че секциото има предимства, няма такива, азтова едното се нарича естествено раждане.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: За и против секциото?

Мнениеот S_Milenska » 09 Фев 2018, 12:44

Аз нямам позиция, за мен всеки има право да прави с тялото си каквото реши, раждането било то секцио или естествено е избор за жената. Но смятам, че за бебчето е по-полезно да се роди естествено, все пак процеса на раждане приготвя организма му за първата глътка въздух и целия процес е важен за подготовката на бебчето. Иначе както си стои на топличко и хал хабер си няма да се ражда, някой идва и го издърпва- буквално!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта