Астма - възможно ли е да се излекувам напълно

Астма - възможно ли е да се излекувам напълно

Мнениеот tweety » 15 Ное 2011, 12:00

Малко след като родих детето си се започнаха редица от алергии.Първо ми отичаха очите и ми течеше носа, след което една нощ се събудих от задушаване. Нагълтах се със сироп за кашлица защото това имах под ръка и на следващия ден право при лекаря. Лекарката Уши-нос и гърло ми пусна изследвания на кръв, носен секрет, и снимка на синусите. Оказа се, че имам астма. Между другото преди да ми се случи това бях пушачка, но след тази случка веднага отказах цигарите.
Със всички изследвания лекуващата ми лекарка ме прати на Алерголог за тестове и три маркера ми излязоха положителни. Изписаха ми лекарства и работата беше дори доста сериозна, тъй като ми изписаха и инхалаторна машинка.Сега след няколко години нямам този проблем. Периодично се консултирам с лекар, но ми казаха че съм в период на ремисия.Но това не е съвсем успокояващо тъй като от силни аромати, от влага в помещението и от бои и лакове отново правя същите спазми. Според вас дали е възможно да се излекувам напълно или ще си остана за винаги с това заболяване? Защото знам, че астмата поразява и други органи като сърце и т.н. Ако някой е с подобен на моя проблем да пише!
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Астма

Мнениеот Bella » 09 Дек 2011, 13:59

tweety написа:Малко след като родих детето си се започнаха редица от алергии.Първо ми отичаха очите и ми течеше носа, след което една нощ се събудих от задушаване. Нагълтах се със сироп за кашлица защото това имах под ръка и на следващия ден право при лекаря. Лекарката Уши-нос и гърло ми пусна изследвания на кръв, носен секрет, и снимка на синусите. Оказа се, че имам астма. Между другото преди да ми се случи това бях пушачка, но след тази случка веднага отказах цигарите.
Със всички изследвания лекуващата ми лекарка ме прати на Алерголог за тестове и три маркера ми излязоха положителни. Изписаха ми лекарства и работата беше дори доста сериозна, тъй като ми изписаха и инхалаторна машинка.Сега след няколко години нямам този проблем. Периодично се консултирам с лекар, но ми казаха че съм в период на ремисия.Но това не е съвсем успокояващо тъй като от силни аромати, от влага в помещението и от бои и лакове отново правя същите спазми. Според вас дали е възможно да се излекувам напълно или ще си остана за винаги с това заболяване? Защото знам, че астмата поразява и други органи като сърце и т.н. Ако някой е с подобен на моя проблем да пише!

Астмата най-често е хронично заболяване на дихателната система. Ако майката или бащата страда от бронхиална астма, не е задължително детето да унаследи болестта. Но повечето деца на родители с астма имат предразположение, може да я отключат при определени обстоятелства.
Понякога минават дълги години до ремисията, друг път астматичните пристъпи могат да се обострят могат за много кратък период. Най-добри при пристъп са медикаменти под формата на аерозоли с помощта на специални дихателни апарати
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Астма - възможно ли е да се излекувам напълно

Мнениеот Oggie Boggie » 21 Ное 2016, 13:21

Лечение няма, но има дълги периоди на ремисия. Аз самият съм астматик, пазя се къде ходя, какъв въздух дишам, спрях цигарите. Полезно е да живеете здравословно.
Oggie Boggie
 
Мнения: 20
Регистриран на: 21 Ное 2016, 12:58

Re: Астма - възможно ли е да се излекувам напълно

Мнениеот zheleva212 » 21 Ное 2016, 14:32

Чувала съм, че при децата някои видове астма може да се израстат. Дали е вярно или това и споменатата римисия, не знам. Но обикновено при възрастните такива шансове за излекуване няма.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с белодробни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта