Сърцебиене нощем след проблем с кръвното

Сърцебиене нощем след проблем с кръвното

Мнениеот Yanaya » 04 Фев 2018, 17:01

От няколко денонощия,всеки път,когато си легна,получавам сърцебиене....работя нощем,но с възможност да си подремна,сутрин,като се прибера,искам да поспя,но сърцето мисе разтуптява и край на почивката.Септември миналата година имах проблем с кръвното и отидох на кардиолог,който ми сложи диагноза леко уголемена аорта на сърцето.изписа ми хапчета за кръвното и ги пих известно време...после ги спрях,защото кръвното ми понякога даже падаше леко120/70...110/80...и ги спрях... ай беше грешка от моя страна....а сега това сърцебиене как ме мъчи....
Yanaya
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Фев 2018, 16:39

Re: Сърцебиене нощем след проблем с кръвното

Мнениеот kalinka-kuku » 06 Фев 2018, 18:45

И на мен ми се е случвало, имаше един период, в който всяка вечер, когато си легнех имах сърцебиене. За щастие отшумя за седмица, но беше доста неприятно. Ако продължава дълго време се консултирай отново с лекар. Помисли си дали и не си под стрес, дали не се храниш твърде нездравословно и вечер дали не преяждаш.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Сърцебиене нощем след проблем с кръвното

Мнениеот doktordi » 02 Апр 2018, 21:54

Консултирай се с кардиолог,смислено е да се направи изследване на кръвното с уред за 24 часа, така ще се разбере кога ти се вдига кръвното и съответно ще ти изпише кардиологът правилната дозировка на медикамента. Нощните смени предразполагат към качване на високо кръвно, както и стресът, ако пиеш много кафе през нощните също е предпоставка за сърцебиене, ако е така, намали кафето.
doktordi
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Апр 2018, 21:38


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със сърдечни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта