Брекети - цена, увреждат ли емайла, пречат ли на говора?

Re: Брекети - на каква възраст се поставят и колко струват?

Мнениеот Elica » 31 Окт 2017, 12:56

Носила съм 10 години брекети, истински ужас, но се налагаше. И аз съм ги носила за криви зъби, цената беше 3400 лева. Общо взето приготви 3000 лева и отивайте. Възрастта е подходяща, аз ги сложих на 13 години.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Брекети - на каква възраст се поставят и колко струват?

Мнениеот Rali_hr » 31 Окт 2017, 13:11

Точно това е възрастта за поставянето на брекети. Челюстта вече е достатъчно голяма и зъбите, ако ще се наместват, вече са се наместили. От там нататък всичко вече е въпрос на желание. На детето ти няма да му е никак лесно да свикне. Слагахме миналата година на дъщеря ми, нейните зъби са направо един върху друг, зад друг, изобщо е "картинка" в устата. Започнахме с телчета преди време, но ефекта беше много малък, сега вече е с брекети, година ги носи, почнахме да подреждаме зъбите, но ще ги носи поне още 7-8 години. Скъпи са еднократно да се направят, засега само натягаме, ще видим кога ще имат нужда от смяна. Струваха ни 3200 на нас, но имат опция изплащане в кабинета. :lol: Тамън ще ги изплатим и ще трябва да правим нови :mrgreen: Всъщност нямам идея, дали се подменят.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Брекети - на каква възраст се поставят и колко струват?

Мнениеот Ваня Стойчева » 01 Ное 2017, 11:13

Дъщеря ми поиска сега да й сложим, а е на 17. Има разстояние между първите зъби и затова поиска брекети, за мен беше ненужно, но за нея е важно.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Брекети - на каква възраст се поставят и колко струват?

Мнениеот iva.kaneva » 04 Яну 2018, 12:54

Моят съвет и личен и защото по стечение на обстоятелствата доста добре се запознах със стоматологията е да отидете при един добър стоматолог и да си направите една консултация. Не винаги проблема може да се разреши с брекети, може и с ортодонтско апаратче и така лечението е дори по-евтино. Много доктори вече практикуват на разсрочено плащане. А цената се определя от ИМЕТО на доктора и от вида на брекетите :) Ако имате нужда от помощ за намиране на добър специалист може да ми пишете с удоволствие бих помогнала.
iva.kaneva
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Яну 2018, 12:49

Re: Брекети - на каква възраст се поставят и колко струват?

Мнениеот S_Milenska » 04 Яну 2018, 13:04

На всяка възраст могат да се сложат брекети, без значение дали си на 10 или на 25 години. Само че не вианги е нужно да се носят брекети, те се слагат за по-сериозни изкривявания на зъбите.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Брекети - на каква възраст се поставят и колко струват?

Мнениеот Monika_Spasova » 04 Яну 2018, 20:46

Мисля, че могат да се сложат брекети винаги, без значение възрастта.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Брекети - на каква възраст се поставят и колко струват?

Мнениеот Йорданка.Калчева » 09 Окт 2018, 21:51

Добър вечер искам да попитам от година и нещо нося брекети, но от триенето на самоте брекети и дъгата с устната се образуваха нещо като топченца от вътре и най лошото е че от едната страна стой вече няколко месеца. Попитах ортодонта си каза че ще мине но ме е страх незнам с какво да се мажа какво да правя устната ми отвътре стой все едно е срязана и така е заразнала освен заради брекетите и заради този проблем не смея да си говоря и нормално. Моля дайде съвет какво да правя
Йорданка.Калчева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Окт 2018, 21:44

Re: Брекети - на каква възраст се поставят и колко струват?

Мнениеот Lollipop » 10 Окт 2018, 09:55

Каква е причината да не си говориш нормално? Според мен това е просто деформация на смат аустна, получена от брекетите, защото малко или много се притискат устните в тях, когато свалиш брекета ще се оправят нещата. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Брекети - цена, увреждат ли емайла, пречат ли на говора?

Мнениеот Elizabe7 » 13 Окт 2018, 22:40

Ще споделя моя опит с брекетите. През 2017 г. си сложих брекети в Македония, но преди да стигна до там много рових в нета за подробности, питах познати и накрая стигнах до там. Препрати ме познат, да ходя там в град Берово, съвсем близо до границата. Самия човек доставяше зъболекарски материали там. Даде ми тел на стоматоложката, свързах се с нея и се разбрахме кога да отида. Като отидох, посрещане уникално, взе ми отпечатък на устата, а самите брекети цените им също бяха уникални. Моите са стандартни брекети по 300 евро на челюст, т.е. 1200 лв. общо. Слагането е на второто ходене, след като вземе отпечатък.Ходи се на два месеца и ти взима за натягане 40 лв. общо, като ти си избираш цвета на ластиците. Брекетите в Македония са безплатни до 18 г., а й цените сравнение с тези тук са страшно ниски. Има други видове брекети като прозрачните са 500 евро на челюст, но всички вършат една и съща работа. Като ми ги сложиха ми беше леко кофти първата седмица, сякаш зъбите ми изтръпваха и плуваха в устата. Зъбите се изправят за 4 месеца, след това се носят за да свикнат в новото си положение. Лошото е че се вадят мъдреците, но и за това мога да кажа при кой отидох, хем добре се прави хем евтино взима. Ходих при Калин Калев в София, много е добър за долен мъдрец ми взе 180 лв., а за горен 140 лв. на зъб, тъй като е с хирургическа намеса малко се подуваш първите 4 дни, после всичко ще мине до 3тия месец.
Зъболекарите са много добри и приветливи в Македония, уникални хора са. Аз съм доволна, всичко върви наред. Казват, че там ги носят до 1 г. и половина, даже този период е за фрапиращи случай. А тук в БГ гледат колко се може повече да ги носиш, за да взимат пари за натягане. Не се колебайте и отивайте там.
Elizabe7
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Окт 2018, 22:24

Re: Брекети - цена, увреждат ли емайла, пречат ли на говора?

Мнениеот Pipilota » 15 Окт 2018, 12:48

Наиситна голяма разлика,а струва си човек да отиде до там да си поправи зъбите, тук е направо непосилно, хората си ги вземат на кредит брекетите,смешна история!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта