Брекети - цена, увреждат ли емайла, пречат ли на говора?

Re: Брекети - цена, увреждат ли емайла, пречат ли на говора?

Мнениеот velvet_81 » 30 Окт 2018, 10:46

Следя темата и аз, че забелязвам неправилно израстване на един от постоянните зъби на дъщеря ми. Разговаряхме веднъж че може, евентуално, да й се наложи да поноси брекети, но пък един ден ще се гордее с хубави зъби и усмивка. Доста скъпи се оказват обаче. Да видим стоматологът как ще се произнесе като я прегледа.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Брекети - цена, увреждат ли емайла, пречат ли на говора?

Мнениеот kauda » 30 Окт 2018, 11:01

velvet_81 написа:Следя темата и аз, че забелязвам неправилно израстване на един от постоянните зъби на дъщеря ми. Разговаряхме веднъж че може, евентуално, да й се наложи да поноси брекети, но пък един ден ще се гордее с хубави зъби и усмивка. Доста скъпи се оказват обаче. Да видим стоматологът как ще се произнесе като я прегледа.

Ако е за един зъб, най-вероятно само телчета ще помогнат, чак брекети, ако не е много крив няма смисъл. Иначе много клиники предлагат да си вземеш брекети на изплащане, а една жена във форума писа, че в Македония били на половина.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Брекети - цена, увреждат ли емайла, пречат ли на говора?

Мнениеот Sisito83 » 24 Юни 2019, 15:52

Elizabe7 написа:Ще споделя моя опит с брекетите. През 2017 г. си сложих брекети в Македония, но преди да стигна до там много рових в нета за подробности, питах познати и накрая стигнах до там. Препрати ме познат, да ходя там в град Берово, съвсем близо до границата. Самия човек доставяше зъболекарски материали там. Даде ми тел на стоматоложката, свързах се с нея и се разбрахме кога да отида. Като отидох, посрещане уникално, взе ми отпечатък на устата, а самите брекети цените им също бяха уникални. Моите са стандартни брекети по 300 евро на челюст, т.е. 1200 лв. общо. Слагането е на второто ходене, след като вземе отпечатък.Ходи се на два месеца и ти взима за натягане 40 лв. общо, като ти си избираш цвета на ластиците. Брекетите в Македония са безплатни до 18 г., а й цените сравнение с тези тук са страшно ниски. Има други видове брекети като прозрачните са 500 евро на челюст, но всички вършат една и съща работа. Като ми ги сложиха ми беше леко кофти първата седмица, сякаш зъбите ми изтръпваха и плуваха в устата. Зъбите се изправят за 4 месеца, след това се носят за да свикнат в новото си положение. Лошото е че се вадят мъдреците, но и за това мога да кажа при кой отидох, хем добре се прави хем евтино взима. Ходих при Калин Калев в София, много е добър за долен мъдрец ми взе 180 лв., а за горен 140 лв. на зъб, тъй като е с хирургическа намеса малко се подуваш първите 4 дни, после всичко ще мине до 3тия месец.
Зъболекарите са много добри и приветливи в Македония, уникални хора са. Аз съм доволна, всичко върви наред. Казват, че там ги носят до 1 г. и половина, даже този период е за фрапиращи случай. А тук в БГ гледат колко се може повече да ги носиш, за да взимат пари за натягане. Не се колебайте и отивайте там.



Elizabe7, би ли споделила малко повече информация относно брекетите слагани в Македония? Име на ортодонта,телефон, адрес и т.н.
Благодаря предварително!
П.с. това е моят email: sisi.zloto_83@abv.bg. Ако прецениш, че ще правим реклама, ми пиши на пощата.
Sisito83
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Юни 2019, 15:44

Re: Брекети - цена, увреждат ли емайла, пречат ли на говора?

Мнениеот beti.grahovska » 02 Дек 2019, 02:36

Здравейте
бихте ли ми дали адрес и номер за връзка за зъболекаря в Берово. Това е моят email може да ми пишете на него: grahovska96@abv.bg
Бльгодаря предварително!
beti.grahovska
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Дек 2019, 02:31

Re: Брекети - цена, увреждат ли емайла, пречат ли на говора?

Мнениеот FramarModTanko » 02 Дек 2019, 17:07

beti.grahovska написа:Здравейте
бихте ли ми дали адрес и номер за връзка за зъболекаря в Берово. Това е моят email може да ми пишете на него: grahovska96@abv.bg
Бльгодаря предварително!


Бихте ли уточнили къде се намира Берово? Област, община?
Аватар
FramarModTanko
Модератор
 
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Ное 2018, 10:20

Брекетите ще ме деформират ли?

Мнениеот clouds30 » 09 Юни 2020, 06:35

Здравейте. Извинявам се ако съм сгрешил раздела, но този ми се струва най-подходящ за моя въпрос.

Вярно ли е, че брекетите ще направяр усмивката ми, захапката ми и челюста ми по-тесни и ще издърпат долната ми челюст и брадичката на вътре, което ще доведе до сънна апнеа и устни, които изглеждат плоски?

Акотова е вярно, има ли начин да се предотврати с разширители - palate expanders

На 20 години съм ако има значение от гледна точка на това колко ми е развита костната структура.
clouds30
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Юни 2020, 06:24

Re: Брекетите ще ме деформират ли?

Мнениеот radakazakova » 10 Юни 2020, 13:56

Здравейте.

За да Ви се отговорят на въпросите с точност, е небходимо да се направи ортодонтска консултация. Тя обикновено включва преглед, анализ на модели, фотоснимки, рентгенови снимки и/или други изследвания според конкретния случай. След това може да се обсъдят вариантите на лечение, подходящи за Вашия конкретен случай.

Поздрави,
Д-р Казакова
radakazakova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Юли 2017, 14:11

Re: Брекети - цена, увреждат ли емайла, пречат ли на говора?

Мнениеот майка 1010 » 01 Сеп 2020, 13:05

В никакъв случай не се доверявайте на Иванка Обрешкова от Бургас. Тя причини невероятно страдание на дъщеря ми след поставянето на брекети! След като ги свали,дъщеря ми започна да се оплаква от болка при хранене. Обрешкова каза,че това било от лошия въздух в Бургас… Постави две меки шини ,с които дъщеря ми трябва да спи. В резултат на носенето на тези шини се е изместила цялата долна челюст на дясно и се е променила захапката! В резултат на това болките стават все по-големи. За да се облекчи състоянието й потърсихме помощ от ортодонт в София,който си разбира от работата. Като начало той ще постави нова шина,която трябва да се носи постоянно около половин до една година, след което отново трябва да се поставят нови брекети, които да оправят пораженията, нанасесен с първите брекети,поставени от Обрешкова! Освен това ретейндъра, който се слага след маханато на брекетите се отстранява след 2 години, а при дъщеря ми е оставен вече 6 години…Мили хора,бягайте от Обрешкова и не причинявайте подобни страдания на детето си!
майка 1010
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 12:40

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта