Брекети - цена, увреждат ли емайла, пречат ли на говора?

Брекети - цена, увреждат ли емайла, пречат ли на говора?

Мнениеот tweety » 15 Ное 2011, 13:11

Детето ми има проблеми със зъбите и след консултация с ортодонт ни препоръчаха да носи брекети. Искам да попитам ако някой е наясно каква е цената им, не уврежда ли емайла на зъбите? Ще се появи ли дефект в говора?
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Брекети

Мнениеот monito » 12 Апр 2012, 10:26

Ооо, брекетите са къде къде по-добри от шините. Като си спомня едно време с какво неудоволствие сме ги носили... Аз миналата година си сложих брекети, въпреки че далеч съм прехвърлила детската възраст :mrgreen: Да ти кажа имаше ефект, при това много бързо се забеляза, та чак ортодонтката ми се учуди. В началото е малко по-трудно докато свикнеш, трябва да се избягват определени храни, като пуканки например или дъвченето на дъвка, но си заслужава. Дефект в говора не би трябвало да има, освен фъфленето в началото, когато ги поставят ;)
На колко годинки е детенцето? Една приятелка имаше същите проблеми със сина си, но я посъветваха да не бърза, защото децата растат и челюстта се променя. Сега е на 11 г и зъбите му сами се подредиха.
Посъветвай се и с друг ортодонт, за да имаш второ мнение и ако препоръча брекети действайте. Цената не е много ниска, но не се плаща накуп, а има първоначална вноска и след това малко по малко се изплаща. Моите струваха 1500 лв само за горна челюст - първо платих 400 лв, а след това по 80 лв на месец докато ги изплатя.
Успех и да пишеш как е минало :)
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13

Re: Брекети

Мнениеот teddy » 24 Апр 2012, 14:57

И аз искам да си сложа брекети, въпреки че не съм първа младост :mrgreen: Искам от тези прозрачните, за да не се забелязват. Не, че няма да ме разберат по фъфленето, но все пак изглеждат по-естетично :lol: Едно време и двете със сестра ми носихме апаратчета, но все още има какво да се желае. След месец съм на профилактичен преглед при моя стоматолог и непременно ще го питам какви са вариантите, и цените :)
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Брекети

Мнениеот Камелия » 24 Апр 2012, 15:42

teddy написа:И аз искам да си сложа брекети, въпреки че не съм първа младост :mrgreen: Искам от тези прозрачните, за да не се забелязват. Не, че няма да ме разберат по фъфленето, но все пак изглеждат по-естетично :lol: Едно време и двете със сестра ми носихме апаратчета, но все още има какво да се желае. След месец съм на профилактичен преглед при моя стоматолог и непременно ще го питам какви са вариантите, и цените :)

Не мисля, че е невъзможно тъй като съм виждала и възрастни с брекети, не само деца. Въпросът е дали ти ще издържиш да ги носиш, тъй като никак не е удобно с тях, променя ти се говора и както писа monito,а се налага и да се съобразяваш какво ядеш.
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Брекети

Мнениеот aninka » 10 Май 2012, 13:55

Моя приятелка използва момента след като роди да си сложи брекети и определено не сгреши в това си свое решение. Докато гледаше малкия, си ги носеше без притеснение и след 1 година зъбите й бяха перфектно подредени. Сложиха й брекети само отгоре - така прецени ортодонтката и резултата е налице. Няма значение от възрастта, щом има шанс да подобрим нещо в себе си, а когато зъбите са подредени, не задържат толкова храна помежду си и се образуват по-малко кариеси.
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Re: Брекети

Мнениеот safka » 27 Ное 2012, 12:57

И моята дъщеря има криви зъби зъболекарката ми предлага скоби ама аз искам да и сложа брекети защото съм чувала добри отзиви
safka
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Ное 2012, 12:23

Re: Брекети

Мнениеот geriva » 20 Фев 2013, 23:07

На моето дете също трябва да му бъдат поставени, но мен пък ме притеснява въпроса с хигиената. Освен това сме в шок, че трябва да седи с тези "грозни неща"(според него) цяла година , че и повече.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Брекети - на каква възраст се поставят и колко струват?

Мнениеот Захаринка » 30 Окт 2017, 21:32

Здравейте. Синът ми е на 14 години и е с обратна захапка. Въпросът ми е на каква възраст трябва да се поставят брекети за коригиране на захапката и колко струват
Захаринка
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Окт 2017, 21:27

Re: Брекети - на каква възраст се поставят и колко струват?

Мнениеот Jully » 31 Окт 2017, 09:14

Мисля, че точно сега е времето да се правят корекции при момчетата. Но сумите са жестоки, около 3000 лева трябва да приготвиш. Има тема с подходящ стоматолог, който може да ти даде най-точна информация и за цени и за това, кога е подходящо да се направи. Но мисля, че момента е точно сега.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Брекети - на каква възраст се поставят и колко струват?

Мнениеот kalina_216 » 31 Окт 2017, 10:51

Носих до преди година брекети, сложих ги като бях на 16, заради струпване на зъби -разбирайте криви зъби. Носих ги доста време. Струваха 2,800 лева.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron