Чували ли сте за антинатализъм?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Чували ли сте за антинатализъм?

Мнениеот Ваня Стойчева » 02 Мар 2018, 16:17

И според мен ще пораснете и ще си промените мисленето. Когато сме млади до голяма степен и ексцентричността е важна - как да си признаем, че искаме деца и толкова обикновени неща, та нали няма да сме бунтари така? А да си различен и да отричаш всичко е много важно, за да си готин. :wink:
Тези, които сега го отричат ще ги питам след 10 години, когато пораснат, на какво мнение ще са. Млади сте още и не ви е дошъл акъла.
Винаги ще има и такива, които няма да искат деца, естествено, но те са малък процент.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Чували ли сте за антинатализъм?

Мнениеот Chalmers » 02 Мар 2018, 16:21

Ваня Стойчева написа:И според мен ще пораснете и ще си промените мисленето. Когато сме млади до голяма степен и ексцентричността е важна - как да си признаем, че искаме деца и толкова обикновени неща, та нали няма да сме бунтари така? А да си различен и да отричаш всичко е много важно, за да си готин. :wink:

Аз съм на 27, той - на 33. Зрели хора сме, отдавна не сме готини :lol: Не става въпрос за ексцентричност, а за въпрос на гледна точка сякаш...
Аватар
Chalmers
 
Мнения: 29
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:09

Re: Чували ли сте за антинатализъм?

Мнениеот bonbon » 02 Мар 2018, 18:38

Според мен всеки има право на избор и как да живее живота си, но хора, които не искат да имат деца според мен са страхливи и не смеят да излязат от зоната си на комфорт и от удобното си съществувание.
bonbon
 
Мнения: 30
Регистриран на: 02 Мар 2018, 17:56

Re: Чували ли сте за антинатализъм?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Мар 2018, 10:21

Моля ти се, на 33 години може спокойно все още да си мисли, че всичо, което лети се яде. Тея екстравагантности в наши дни вече са ми досадно смешни. Но просто някои хора, за щастие, не бива да се размножават. Явно твоя приятел е такъв, да живееш с мисълта, че едва ли не страдаш на тая земя, защо тогова си търси гаджета и приятели, това са неща, дето носят радост, да се хвърля от някой мост и да ни отърве всички от съществуването си
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Чували ли сте за антинатализъм?

Мнениеот Chalmers » 08 Мар 2018, 18:05

rabotnata pchela написа:Моля ти се, на 33 години може спокойно все още да си мисли, че всичо, което лети се яде. Тея екстравагантности в наши дни вече са ми досадно смешни. Но просто някои хора, за щастие, не бива да се размножават. Явно твоя приятел е такъв, да живееш с мисълта, че едва ли не страдаш на тая земя, защо тогова си търси гаджета и приятели, това са неща, дето носят радост, да се хвърля от някой мост и да ни отърве всички от съществуването си

:shock: До колкото си спомням това да имаш или не деца е въпрос на личен избор, който зависи от различни фактори, (финансови и друг тип възможности, надежден партньор, опит и т.н.) а не някаква "екстравагантност", която ти така грубо осъждаш. Самата аз уважавам това право на избор, както може би става ясно. Колкото до въпроса ти за хвърлянето от моста - приятелите, гаджетата и включително децата (дори особено) според мен са неща които ни носят радост. Но да си признаем живота не е само цветя и рози :roll: и това да създадеш живот с ясната представа, че той изобщо може да не е лек - оттам произлизат мотивите на моя приятел. Сега като се замисля много хора не искат деца от релативни екологични подбуди. И аз смятам, че има много хора, които не трябва да се размножават, да - безотговорни, невротични, егоистични типове хора, но ти гарантирам, че моят приятел далеч не спада към тази графа. :wink:
Аватар
Chalmers
 
Мнения: 29
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:09

Re: Чували ли сте за антинатализъм?

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Апр 2018, 08:59

Не виждам никаква логика, а и след кат оима подобни убеждения, пък не намирам смисъл да ги прави обществено достояние.
Аз се чудя, как може да стоиш с такъв човек, да му отдаваш от енергията си, от любовта си, от времето си, а той да не иска никакво продължение с теб, все едно всеки ден да си пържиш яйца, защото знаеш, че ги правиш добре и така и да не пробваш да си направиш спагети, да речем. :mrgreen:
Направо ти се чудя на теб, а за него съм сигурна, че след 15 години ще тика бебешка количка, знаеш ли колко ги познавам с тея убеждения, а после им се променят мислите, като видят всичките си приятели с деца, задомени. Всичко са приказки, мкаар че не отричам, че може да е от малкото, които наистина го вярват. :mrgreen:
Живота бил кофти и не искал деца.. наистина, той що страда в него, а не сложи край на мъките си, хем ще се лиши от риска да вземе да забремени някоя случайно :smack:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта