Чували ли сте за антинатализъм?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Чували ли сте за антинатализъм?

Мнениеот Chalmers » 26 Фев 2018, 17:22

Здравейте хора :grin: Приятелят ми е много интелигентен, разбран, хубав и стабилен мъж. Връзката ни не е на сериозен етап за момента, така че въпросът ми е по провокиран по-скоро от любопитство и желание да разбера дали има други запознати с темата.. Та, той е философ по образование (не работи по професията си, в сферата на финансите е, но това не е важно) и.. не иска да има деца. Сега може би се чудите каква е връзката между двете неща.. Явно има позиция във философията, която грубо казано гласи, че правенето на деца е морално неоправдано, защото животът е страдание. Той обича децата, просто не иска да има свои. Сигурна съм, че това може да се подкрепи с някакви аргументи.. дори съм го чувала да казва, че предпочита да осинови дете, защото злото е вече сторено. Аз наистина го харесвам, но честно казано това ми се струва малко откачено. Съгласна съм, че има много егоистични хора, които раждат деца само, за да са им в услуга, дето се вика. Но значи ли това, че трябва да загърбиш естествената си нужда да създаваш поколение? :banghead: Аз искам да имам свои дечица :umbrella: :yoshi: и да слушам по цял ден колко са нещастни хората ми идва как да кажа.. ами в повече :hammer: Имала съм моменти в живота си, когато не съм се чувствала съвсем добре или щастлива, да... но чак пък постоянно страдание? И понеже напоследък много ми se натяква темата, взе да ми втръсва.. мислите ли, че може да е някаква "детинска" глупост? нещо, което да му мине с времето.. макар че той твърди, че бил сигурен.. ама пък де да знам. Първоначално аз самата не гледах много сериозно на тези му изказвания, ама вече ми :screaming: Ще се радвам да чуя мнението ви :yellow1: :whiteflying:
Аватар
Chalmers
 
Мнения: 29
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:09

Re: Чували ли сте за антинатализъм?

Мнениеот Vasilka756 » 28 Фев 2018, 17:10

приятелят ти взима ли наркотици? :roll:
Vasilka756
 
Мнения: 15
Регистриран на: 26 Фев 2018, 17:51

Re: Чували ли сте за антинатализъм?

Мнениеот sad » 01 Мар 2018, 10:12

Боже, разбирам как се чувства партньорът ми. :eek: :shock: :???:


:+1:
Имам същите убеждения като него. Не желая свои деца, въпреки че съм склонна да отглеждам чуждо (като, че е мое).
В началото си мислех, че е страх от раждането, но после се оказа, че имам доста дълбоки морални подбуди и страха всъщност липсва. Заради позицията ми ме съдят доста и ме наричат егоист, партньорът ми видимо е в изключителен дисконфорт, а аз самата понякога се лангъркам между желанието да обичам някого повече от себе си и нежеланието да причинявам мъка на най-важното същество в живота си.

Доводът, че животът не е мъка, просто ще ви предложа да погледнете идеята на будистите за съществуването.
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Чували ли сте за антинатализъм?

Мнениеот Малката Сладката » 01 Мар 2018, 17:23

Поредната откачалка. Смята, че е по-добър от останалите хора, че не е за този свят, че има по-възвишена мисия от това да прави деца и да пръска семето си по света. Пълни глупости. Комплексар. Сигурно е ужасно уплашен и с ъкъл на 13-годишен, който не може да се грижи за себе си, камо ли за друго човешко същество. Егоистично копеленце. Басирам се, че му переш чорапите, а когато те няма, майка му му носи кутии с храна. Ама иначе се има за философ, идеалист, концептуалист и разни други повърни. Ако всички откажат да се размножават и станат антинаталисти човешката раса ще изчезне - това ли е смисъла на човешкото съществуване? Дейба и комплексара.
Малката Сладката
 
Мнения: 31
Регистриран на: 28 Фев 2018, 16:46

Re: Чували ли сте за антинатализъм?

Мнениеот sad » 01 Мар 2018, 17:25

Малката Сладката написа:Поредната откачалка. Смята, че е по-добър от останалите хора, че не е за този свят, че има по-възвишена мисия от това да прави деца и да пръска семето си по света. Пълни глупости. Комплексар. Сигурно е ужасно уплашен и с ъкъл на 13-годишен, който не може да се грижи за себе си, камо ли за друго човешко същество. Егоистично копеленце. Басирам се, че му переш чорапите, а когато те няма, майка му му носи кутии с храна. Ама иначе се има за философ, идеалист, концептуалист и разни други повърни. Ако всички откажат да се размножават и станат антинаталисти човешката раса ще изчезне - това ли е смисъла на човешкото съществуване? Дейба и комплексара.

Бе, келеш, ти пиеш ли си лекарствата!?
Тръгнала на'ща да определя другите!
Точно заради такива утайки като тебе, дето се размножават на воля света е място, на което да те е страх да отглеждаш дете!
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Чували ли сте за антинатализъм?

Мнениеот Atina_ » 01 Мар 2018, 17:33

Смятам, че по този въпрос всеки човек има право на личен избор. Още повече, че децата са огромна отговорност, отговорност и любов за цял живот. Женена съм от няколко години, но все още нямаме деца, защото не е дошъл моментът или пък може би "сляпата неделя", не знам. Знам само, че докато бях по-млада и необвързана винаги съм смятала, че децата трябва да са плод на любов, а не самоцел. Децата не могат да осмислят ничий живот, ако в живота вече няма смисъл. Ако родите дете, само за да "оставите нещо след себе си", да продължите рода и името си, гените си... рискувате да създадете едно малко нещастно чудовище. Аз самата се страхувам да имам деца, защото не искам да бъда лоша майка. Страхувам се, че няма да мога да им дам всичко онова, от което се нуждаят, или че ще ги увредя психически, че ще ги нараня. Но ако се случи, ще бъда най-щастливия човек на Земята. Или поне така предполагам. Може би трябва да поговориш с приятеля си и да си изясните ситуацията, преди връзката да е станала прекалено сериозна и всеки от вас да дърпа развитието й в различна посока - ти към семейство и деца, а той към... нещо друг. Единственото, което ще постигнете, е да се нараните. Почти убедена съм, че в момента, в който той поеме в ръце първородното си детенце, малко, безпомощно, с набръчкано личице, веднага ще промени възгледите си и визията си за света. Но съществува опасност и да го намрази, ако бъде родено против волята му... Но ако ти искаш деца, а той не, колкото и да го обичаш, в даден момент ще съжаляваш, че си останала с него.
Atina_
 
Мнения: 21
Регистриран на: 23 Фев 2018, 14:52

Re: Чували ли сте за антинатализъм?

Мнениеот Малката Сладката » 01 Мар 2018, 17:40

sad написа:
Малката Сладката написа:Поредната откачалка. Смята, че е по-добър от останалите хора, че не е за този свят, че има по-възвишена мисия от това да прави деца и да пръска семето си по света. Пълни глупости. Комплексар. Сигурно е ужасно уплашен и с ъкъл на 13-годишен, който не може да се грижи за себе си, камо ли за друго човешко същество. Егоистично копеленце. Басирам се, че му переш чорапите, а когато те няма, майка му му носи кутии с храна. Ама иначе се има за философ, идеалист, концептуалист и разни други повърни. Ако всички откажат да се размножават и станат антинаталисти човешката раса ще изчезне - това ли е смисъла на човешкото съществуване? Дейба и комплексара.

Бе, келеш, ти пиеш ли си лекарствата!?
Тръгнала на'ща да определя другите!
Точно заради такива утайки като тебе, дето се размножават на воля света е място, на което да те е страх да отглеждаш дете!


Айде моля, без квалификации. Пенсионерския клуб е две пресечки и един ритник по-надолу. Басирам се, че си някоя дърта крава, дето гледка един такъв путьо, който не може да намери кухнята сам дори ако му начертаеш карта. После на мене ще вика утайка. Ходи да си видиш боба, че ще загори и междувременно си наври коментара на онуй място дето слънце не огрява.
Малката Сладката
 
Мнения: 31
Регистриран на: 28 Фев 2018, 16:46

Re: Чували ли сте за антинатализъм?

Мнениеот Chalmers » 01 Мар 2018, 17:52

Atina_ написа:Почти убедена съм, че в момента, в който той поеме в ръце първородното си детенце, малко, безпомощно, с набръчкано личице, веднага ще промени възгледите си и визията си за света. Но съществува опасност и да го намрази, ако бъде родено против волята му...

Виж това и аз съм си го мислила. но доколкото сме говорили по темата, той ми е казвал, че ако някога забремени жена ще иска тя да направи аборт и точно този тип изказване ме кара да си визуализирам някакви ужасни картини :???: На този етап аз самата не съм гфотова за деца.Все пак това ме гложди по някакъв начин. И да си кажа право - намирам нещо вярно логика в думите му. Приятелка ми каза, че съм щяла да се поддам и да се откажа и аз да имам деца, ако съм с него. Не мисля, че това има как да се случи, но истината е, че си подхождаме във всяко друго отношение :cry: той все казва, че няма начин някога да размисли по този въпрос и още от малък така е мислил (без да знае как се нарича де). Според вас възможно ли е да си промени мнението? Имате ли опит с мъже, които не искат деца? :oops:
Аватар
Chalmers
 
Мнения: 29
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:09

Re: Чували ли сте за антинатализъм?

Мнениеот Frac » 02 Мар 2018, 13:06

Внимавай какво си пожелаваш, са казали хората. Не се знае какво ви предстои в бъдеще! И аз имам познати, които не искат собствени деца, но след време си промениха мнението - тогава пък вече беше късно.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Чували ли сте за антинатализъм?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Мар 2018, 15:10

Не знаех, че сиимат и философско название.
когато хората са млади им е широко около врата, играят го "играчи" - не искам деца, не знам си кво си, всъщност това не е такаи когато започнат да минават годинките, започва подсъзнателно да се прокрадва тази мисъл, защото колкото и да ти е пълноценен живота и изпълнен с интересни неща, то създаването на поколение го осмисля и в това не може да те убеди никой, ако ти сам не го разбереш. И това разбиране идва малко по малко, когато започнеш да остаряваш, минеш веслите 20( когато си заобиколен с приятели) и осъзнаеш, че всъщност, нямаш никой на света и няма на кой да се опреш и то не от егоизъм, ами ей така - да имаш най-малкото кого да обичаш. Когато всички около теб имат дом и семейство, хора, които да обичат и от които да получават любов.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта