ЕЛЕКТРИЧЕСКИ АСПИРАТОР ЗА НОС - мнения и препоръки

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Re: Помпичка за нос – излишни сълзи или незаменим помощник?

Мнениеот magy.atanasova » 20 Яну 2017, 10:35

А смятате ли, че ако има вероятност да "изсмуче мозъка на детето" помпичката за нос, която се ползва с прахосмукачка та ще е на пазара?!?
Някоя от вас сблъсквала ли се е с хрема на бебе, която е толкова обилна, че детето ѝ не може да диша, не може да спи, не може да се храни и разбира се не може само да си и духа носа? Какво правите в такъв случай?
Да, изсушава лигавицата, парното също я изсушава, него спирате ли го?! Има кремче Нисита и проблема е решен.
Бейби вак е една от най-сполучливите бебешки покупки! И двете ми деца съм изгледала с нея и съм изключително доволна! Когато поотраснаха малко сами си слагаха помпичката в носа и много се забавляваха.
А за вакуума от прахосмукачката, многото просто устройство на капсулата намалява неговата сила и когато възрастен си я сложи в носа усеща само гъделичкане.
Всеки сам решава как да си гледа децата, но е леко смешно да категоризирате нещо и да изказвате мнение за него, когато не сте го опитали.
magy.atanasova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Яну 2017, 10:20

Re: Помпичка за нос – излишни сълзи или незаменим помощник?

Мнениеот dejavu » 20 Яну 2017, 11:29

Децата се страхуват от такива помпички и се получава много неприятно, защото хем се мъчи и не може да си изчисти нослето и да диша, хем не дава да му помогнеш. Аз преди години ползвах една елементарна, стиска се гуменото отдолу. Не бях доволна.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Помпичка за нос – излишни сълзи или незаменим помощник?

Мнениеот qwerryyy » 20 Яну 2017, 11:57

Помпичките за нос си вършат идеална работа за децата, тези с прахосмукачката може би са по-голям минус, когато детето е сънено да речем.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Помпичка за нос – излишни сълзи или незаменим помощник?

Мнениеот exotic » 02 Фев 2017, 10:06

Аз не знам дете, което да не се е страхувало от каквато и да е помпичка :smile: . Но няма начин, нужни са и са за тяхно добро.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Помпичка за нос – излишни сълзи или незаменим помощник?

Мнениеот Frac » 27 Фев 2018, 14:52

Аз помпичките не ги одобрявам, защото не издърпват добре секрета, според мен. Купихме приставката за прахосмукачка (колкото и страшно да звучи), но с нея нещата се наредиха. Разбира се имаше притеснение в началото от шума, от това, което предстои, но след 2-3 процедури нослето се освобождава и малкия сам виждаше ефекта. Вкарваш малко удивление - "Уаууу какви големи сополи издърпахме, виж ги какви са гадни" :))) малко смях, "Голям си герой" и т.н. И така - помпичка, капки, загряващи лекарства, инхалатор и докато ги изредиш почваш наново!
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Помпичка за нос – излишни сълзи или незаменим помощник?

Мнениеот frodo23 » 28 Фев 2018, 15:14

а преди как са се случвали нещата като не е имало помпичка?? това са глезотии
frodo23
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Фев 2018, 15:01

Re: Помпичка за нос – излишни сълзи или незаменим помощник?

Мнениеот Frac » 28 Фев 2018, 18:29

Щом ги има и вършат работа не виждам защо да не се използват. Няма да се мъчи детето и да се стига до усложнения. Преди е нямало, но е нямало и такива болести. Храната, водата и въздухът вече не са като едно време. А и както се казва въпрос на личен избор, пък бил и той глезотия!!!
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Помпичка за нос – излишни сълзи или незаменим помощник?

Мнениеот Буба Мара » 10 Апр 2018, 15:55

Миналата година с интерес видях какво е това чудо с помпичката, зя която се ползва прахосмукацка :) Детенце не изпитваше страх, тъкмо обратното. и относно това дали е лиготия или не, всяко нещо което е в улеснение детенце да диша нормално и да му се облекчат мъките го подкрепям :)
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Помпичка за нос – излишни сълзи или незаменим помощник?

Мнениеот Ваня Стойчева » 11 Апр 2018, 10:26

Това с прахосмукачката не е много силно издърпването на секрета?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Помпичка за нос – излишни сълзи или незаменим помощник?

Мнениеот Frac » 11 Апр 2018, 16:18

Ваня Стойчева написа:Това с прахосмукачката не е много силно издърпването на секрета?

Не е много силно. На указанияето пише до колко оборота може да се използва Бейби Вак. Препоръчително е прахосмукачката да има степени. А и винаги се изпробва първо от майката.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

ПредишнаСледваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron