ЕЛЕКТРИЧЕСКИ АСПИРАТОР ЗА НОС - мнения и препоръки

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

ЕЛЕКТРИЧЕСКИ АСПИРАТОР ЗА НОС - мнения и препоръки

Мнениеот micky » 17 Ное 2011, 16:26

Можете ли да ми препоръчате, някакъв аспиратор за носни секрети. Но да става за малки бебета и да се използва лесно :? Търся препоръки и мнения, каква марка аспиратор за нос използвате и доволни ли сте? Проблем ли е шумът за вашето дете?
micky
 
Мнения: 108
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 08:48

Re: ЕЛЕКТРИЧЕСКИ АСПИРАТОР ЗА НОС

Мнениеот tweety » 21 Ное 2011, 13:24

Ох не знам дали е ефикасно да чистиш нослето на бебето с аспиратор. Аз бях си купила такъв когато детето ми беше бебе, но честно казано никога не съм го ползвала. А за електрически... ?
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: ЕЛЕКТРИЧЕСКИ АСПИРАТОР ЗА НОС

Мнениеот bubulina » 20 Дек 2011, 00:11

Аз два пъти съм виждала как чистят носен секрет на бебе, не с електрически аспиратор а нещо като тръба-единият край е в нослето а другия край в устата на сестрата, която всмуква,естествено не смуче суполите тя тръбичката е доста дълга :). Но то детето като вземе да смуче и направо въздуха му излизаше, ужасно беше. Та незнам ако има някой по-добър метод по -добре него от колкото това.
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Детски аспиратор за нос

Мнениеот Genoveva » 26 Яну 2012, 16:26

От няколко дена на детенцето ми му е запушен носа, има сополки, но не могат да се изсекнат добре за това приятелки ми препоръчаха да си взема аспиратор.Искам да попитам как се ползва и има ли вероятност да нараня бебето с него? Тъй като чета, че с вакуум се изкарват въпросните дразнители.Ако някоя мама е ползвала такова нещо нека сподели!
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: ЕЛЕКТРИЧЕСКИ АСПИРАТОР ЗА НОС

Мнениеот eli » 27 Яну 2012, 16:13

Аз не съм ползвала, но съм водила дъщеря ми, като бебе да и ги дърпат. Но това го извършваше сестрата, иначе в къщи със спрей и с памучно фитилче ги отстранявах до колкото мога.мен лично ме е страх да правя подобни неща на детето, не знам дали има опасност да го нараниш, най добре попитай педиатър.
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: ЕЛЕКТРИЧЕСКИ АСПИРАТОР ЗА НОС

Мнениеот micky » 08 Мар 2012, 15:49

Предпочитам тези, които не са електрически, например има един на CAMERA и съм доволна. За използване в домашни условия е перфектен. Колкото до електрическите мисля че те трябва да се прилагат от медицинско лице, защото са опасни.
micky
 
Мнения: 108
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 08:48

Re: ЕЛЕКТРИЧЕСКИ АСПИРАТОР ЗА НОС

Мнениеот shushito » 21 Апр 2012, 11:06

micky написа:Предпочитам тези, които не са електрически, например има един на CAMERA и съм доволна. За използване в домашни условия е перфектен. Колкото до електрическите мисля че те трябва да се прилагат от медицинско лице, защото са опасни.

И аз купих първо такъв аспиратор за нос, но не останах никак доволна. Препоръчаха ми този на Marimer и проблемите ни приключиха дотам :) Малката беше около 6-месечна, когато й се запуши нослето и беше истински ад - не може да спи, не иска да яде, защото я кърмех и нямаше как да диша :? Аспиратора е просто незаменим, защото няма как да кажеш на 6-месечно бебе да духа сополките навън, за да не му се запушва нослето. Опитвала съм да ги почиствам с физиологичен разтвор, но беше истинска мъка за детето.

Marimer-aspirator-nos.jpeg
Marimer-aspirator-nos.jpeg (6.73 KiB) Прегледано 8998 пъти
shushito
 
Мнения: 59
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:30

Помпичка за нос – излишни сълзи или незаменим помощник?

Мнениеот YoLindi » 17 Окт 2013, 14:26

Навсякъде виждам реклами на този прословут Бейби Вак, някога ползвали ли сте подобна нещо?

Казано често на мен ми изглежда дори малко опасно. Пише, че вакуума може максимум да е до 1800W, нашата прахосмукачка е 2000W, значи трябва да си купя нова, така ли? Защото и няма степени на регулация, няма ли да му изсмуча мозъка през ноздрата. Пълен АБСУРД!

Кой е измислил подобно нещо, въобще! Повечето майки, с които съм говорила казват, че са много доволни от помпичката, но аз не го намирам за нормално!

Говорила съм и с приятелка, което е педиатър и не ми го препоръча, каза, че изсушава носната лигавица, а когато детето е болно, това е последното, което му липсва.
Все пак, защо първо да се пресушава, а след това да се добавя физиологичен разтвор, като може да се спести всичко това.

Очаквам скоро да стана и аз майка, но никога няма да пъхна такова нещо в носа на детето си! Според мен това са излишни сълзи и тормоз над детето, както и излишно налягане, което се получава в нослето! :idea: Е, какви са вашите наблюдения?
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Помпичка за нос – излишни сълзи или незаменим помощник?

Мнениеот lussy » 17 Окт 2013, 14:35

Аз не виждам нищо нередно, какъв е проблема с помпата. Моето дете се гипсира и нито плаче, нито нищо :) Не се притеснявай, няма проблеми с помпата, относно прахосмукачката, трябва да е степени или поне моята е такава ;)
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Помпичка за нос – излишни сълзи или незаменим помощник?

Мнениеот beautymaniac » 22 Окт 2013, 13:37

Сестра ми ползва помпичка на Маример, сама си продухва детето и е много доволна. Казва, че й помага безкрайно и бързо изтегля сополките.
beautymaniac
 
Мнения: 173
Регистриран на: 22 Окт 2012, 14:35

Следваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта