Херпес Зостер - лечение или операция - кое да изберем?

Херпес Зостер - лечение или операция - кое да изберем?

Мнениеот лиляк » 17 Ное 2011, 16:36

Баба ми се разболя и след преглед при джипито и поставиха диагноза Херпес Зостермного я боли и не може да спи. Порових се из нета и вижте какво открих:
Херпес Зостер е често срещано заболяване, при което вирусът на Варицела зостер атакува освен кожата и периферните нерви. Обикновено засяга по - възрастни или прекарали тежки болести и интоксикации пациенти. Болестта започва с отпадналост, неразположение и невралгични болки, понякога много силни. След няколко дни в зоната на съответния нерв се появяват розово червени полета, които в последствие се покриват с множество гъсто разположени мехурчета, след разкъсването на които се получават язви. Най - често херпес зостер се локализира по хода на междуребрените нерви, на лицевия, на очния и на ушния нерв. При закъсняло или неправилно лечение се получават усложнения: от страна на нервната система - парализи и парези, а очните и ушните могат да увредят зрението и слуха. Лечението на дерматовирозите е общо и локално. Общото се провежда в насока към повлияване на кожната и невралгичната симптоматика и срещу бактериалната инфекция. При по - тежки форми се прилага специфична антивирусна терапия /Зовиракс, Валтрекс, Изопринозин/, която ускорява оздравителния процес, предпазва от постзостерна невралгия, а при гениталния херпес ограничава броя на рецидивите и удължава междупристъпния период. Локалното лечение се променя в зависимост от еволюцията на кожните обриви.

Започнахме лечение с медикаменти, но лекаря препоръча операция. Кое да изберем?
лиляк
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Ное 2011, 16:32

Re: Херпес Зостер

Мнениеот valiart » 17 Дек 2011, 23:36

лиляк написа:Баба ми се разболя и след преглед при джипито и поставиха диагноза Херпес Зостермного я боли и не може да спи. Порових се из нета и вижте какво Изопринозин/, която ускорява оздравителния процес, предпазва от постзостерна невралгия, а при гениталния херпес ограничава броя на рецидивите и удължава междупристъпния период. Локалното лечение се променя в зависимост от еволюцията на кожните обриви.

Започнахме лечение с медикаменти, но лекаря препоръча операция. Кое да изберем?[/quote]


Кое се оперира при Херпес зостер?!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Херпес Зостер

Мнениеот Forman » 18 Дек 2011, 11:03

Вероятно лекарят е препоръчал лечение чрез операция за усложнения с следствие на Херпес Зостер. Лечението на Херпес Зостер е комплексно, като включва приемането на карантинни мерки за облекчаване на симптомите на заболяването и атакуване на самия вирус. В голяма част от случаите лекарите препоръчват домашно лечение.
Хоспитализират се (приемат се за лечение в болница) само тежко протичащите случаи или тези с развитие на усложнения.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Херпес Зостер - лечение или операция - кое да изберем?

Мнениеот mim4eto88 » 02 Апр 2015, 11:26

детенцето ми е на 2 годинки и половина и се зарази от Варицела в яслата. Птоблема е там, че аз съм бременна в 12 седмица и до колкото знам съм прекарала варицелата, но въпреки всичко се притеснявам. Какъв е рискът да предам вируса на бебето ?
mim4eto88
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Апр 2015, 11:20

Re: Херпес Зостер - лечение или операция - кое да изберем?

Мнениеот FramarLekari » 06 Апр 2015, 13:42

mim4eto88 написа:детенцето ми е на 2 годинки и половина и се зарази от Варицела в яслата. Птоблема е там, че аз съм бременна в 12 седмица и до колкото знам съм прекарала варицелата, но въпреки всичко се притеснявам. Какъв е рискът да предам вируса на бебето ?


Здравейте, mim4eto88!

Ако сте прекарали варицела, Вие имате изградени антитела, които преминават в плода, и няма опасност от заразяване.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Херпес Зостер - лечение или операция - кое да изберем?

Мнениеот janita12 » 21 Яну 2016, 22:18

Здравейте!Синът ми е с поставена ваксина Варивакс на 3г.възраст.Сега е на 9г.Казаха ми да го реимунизирам на 13г. и вече ще има имунизация до живот.Така ли е или трябва по-рано да поставим ваксината?
janita12
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Яну 2016, 22:06


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с инфекциозни и паразитни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта