домашни любимци - какви ги събирате у дома?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

домашни любимци - какви ги събирате у дома?

Мнениеот sad » 30 Мар 2018, 11:45

Споределете кавкви гадинки имате у дома (или пък за какви се грижите). Така ще можем да обменим информация.
За момента при мен е подвизават един мъж (той май не се брои), една к-у-ч-к-а Лора (декел), 2 женски котки( Миша и Рошла) и една мъжка (Филип). До скоро имах и хамстери, но се споминаха от старост.

гадовете съжителстват прекрасно, въпроса е че едната ми котка не може да се катери и трябва да я храня на земята, което разваля режима на кучето.... :banghead:
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: домашни любимци - какви ги събирате у дома?

Мнениеот Ваня Стойчева » 30 Мар 2018, 13:07

В момента нямаме домашни любимци, кучето ни почина преди няколко години. Най-пиковото ми отглеждане на животни са били папагали, котка и куче. Хубаво е човек да си има компания от домашни любимци, внасят спокойствие.
Теб какво те притеснява режима на кучето, не може ли да ги храниш котките, докато кучето е на разходка? :?:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: домашни любимци - какви ги събирате у дома?

Мнениеот sad » 30 Мар 2018, 13:55

добре е храната на котките да седи целодневно, трима са и най-кекавата не успява да се нахрани, ако ги храня 2 пъти дневно. а кучето яде 2 пъти дневно с ритуал (команда), които предотвратява ядене от чужда ръка (и евентуално натравяне).
Това са доводите на специялисти и по 2та въпроса.
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: домашни любимци - какви ги събирате у дома?

Мнениеот Ваня Стойчева » 30 Мар 2018, 14:04

Ясно! Може би трябва да обмислиш варианта да ги храниш в различни стаи.
Искам да взема домашен любимец за баща ми, какво е най-добре да избера? :?: Имайте предвид, че той е трудноподвижен и по-скоро искам да има комапния,а много обича животните.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: домашни любимци - какви ги събирате у дома?

Мнениеот fawla » 30 Мар 2018, 15:57

Преди няколко дни си взех котка, много е хубаво, едно малко сладурче, надявам се скоро да се кротне, сега прави много бели. :mrgreen:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: домашни любимци - какви ги събирате у дома?

Мнениеот Малката » 26 Окт 2018, 10:21

Имам си френски булдог, Чарли. Голям бандит е, но обожавам кучета и той ми е вярно другарче :razz:
Малката
 
Мнения: 23
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:14

Re: домашни любимци - какви ги събирате у дома?

Мнениеот Ива Тодорова » 26 Окт 2018, 10:55

Имам котка - персийска, много мързелива, на име Бела. Предпочитам котките, защото нямат нужда от разходки, което ми отнема от и без това малкото свободно време.
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: домашни любимци - какви ги събирате у дома?

Мнениеот Алиса_В » 29 Окт 2018, 14:55

При нашите имам хамстер. Лесно се гледа, чиста работа за мързеливи хора :lol:
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: домашни любимци - какви ги събирате у дома?

Мнениеот Петя Георгиева » 31 Окт 2018, 10:01

Имаме риби и един декоративен заек - Марси :mrgreen: Трето мисля да не взимаме, детето ни стига :lol:
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта