Проблем със студени крайници - дайте препоръки?

Проблем със студени крайници - дайте препоръки?

Мнениеот mary jane » 24 Ное 2011, 10:41

Здравейте!
Имам проблем с крайниците. Краката и ръцете са ми постоянно ледено студени. Особенно сега зимата е много неприятно, защото така и денем и нощем все треперя и не мога да се стопля. Когато на краката ти е студено и цялото ти тяло изпитва студ.
Дайте някакви препоръки, какво да използвам за студени крайници - да е ефикасно и без станични ефекти. Разглеждах в сайта и намерих няколко продукта - Гинко Хот и Гинко Вин, както и едно мазило на Асам за трайно затопляне, но тъй като никога не съм ги пробвала, ще помоля някой да даде мнение за тях, а и за други продукти и медикаменти, може и някоя бабина рецепта! ;)
Благодаря предварително!
Аватар
mary jane
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:11

Re: Студени крайници

Мнениеот radowen » 24 Ное 2011, 11:03

И аз имама същия проблем /бях го споменала в темата за хипотонията/ -не знам точно на какво се дължи, но съм се замисляла за взимането на някакви билкови таблетки с Гинко Билоба...Но мисля да се консултирам с лекар преди това.
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Студени крайници

Мнениеот valiart » 24 Ное 2011, 14:05

Гинко Билобата наистина помага. Със студовете, ръцете ми пак започнаха да замръзват и подуват, взех си Допелхерц актив Омега-3 + Гинко Билоба. Определено имах подобрение. Препоръчвам!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Студени крайници

Мнениеот radowen » 24 Ное 2011, 14:32

valiart написа:Гинко Билобата наистина помага. Със студовете, ръцете ми пак започнаха да замръзват и подуват, взех си Допелхерц актив Омега-3 + Гинко Билоба. Определено имах подобрение. Препоръчвам!

Какво представлява Допелхерц актив Омега-3 + Гинко Билоба? Хомеопатично ли е? Как се взима - по колко пъти на ден, колко време? Има ли странични ефекти?
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Студени крайници

Мнениеот valiart » 24 Ное 2011, 14:36

radowen написа:
valiart написа:Гинко Билобата наистина помага. Със студовете, ръцете ми пак започнаха да замръзват и подуват, взех си Допелхерц актив Омега-3 + Гинко Билоба. Определено имах подобрение. Препоръчвам!

Какво представлява Допелхерц актив Омега-3 + Гинко Билоба? Хомеопатично ли е? Как се взима - по колко пъти на ден, колко време? Има ли странични ефекти?


Ето тук може да видиш информация. Аптеки ФРАМАР го предлагат.
http://apteka.framar.bg/30022812/%D0%B4 ... z1ecc6ggeK
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Студени крайници

Мнениеот radowen » 25 Ное 2011, 14:31

valiart написа:
radowen написа:
valiart написа:Гинко Билобата наистина помага. Със студовете, ръцете ми пак започнаха да замръзват и подуват, взех си Допелхерц актив Омега-3 + Гинко Билоба. Определено имах подобрение. Препоръчвам!

Какво представлява Допелхерц актив Омега-3 + Гинко Билоба? Хомеопатично ли е? Как се взима - по колко пъти на ден, колко време? Има ли странични ефекти?


Ето тук може да видиш информация. Аптеки ФРАМАР го предлагат.
http://apteka.framar.bg/30022812/%D0%B4 ... z1ecc6ggeK

Благодаря! :) Прочетох, хареса ми, а и цената ми оттърва и смятам да си го поръчам!
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Студени крайници

Мнениеот сиско » 29 Ное 2011, 23:02

И аз ще го взема за коледен подарък на баща ми, че постоянно иска да му взема от аптеката. Ще се зарадва, а и има същите оплаквания.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Студени крайници

Мнениеот mary jane » 12 Дек 2011, 11:14

Ходих при моя личен лекар по друг повод, но го попитах какво да пия за студени крайници. Той ми препоръча Гинко Прим Макс, като мога да комбинирам и с някакво мазило за загряване, но и само таблетките също щели да свършат рабора.
Аватар
mary jane
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:11

Re: Студени крайници

Мнениеот ivan33 » 08 Фев 2012, 12:16

Здравейте,

аз ще предложа малко от "бабините" процедури.

ако не може да заспите от студени ходила, пробвайте да си направите 3-минутен масаж на всяко от ходилата. Като по този начин ще се затопли цялото тяло, благодарение на подобрената циркулация на кръвта.

Сега през зимата е популярно и т. нар. "парене на краката", като към топлата вода добавете морска сол.
ivan33
 
Мнения: 16
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:09

Re: Студени крайници

Мнениеот ПетърВн » 10 Фев 2012, 16:14

ivan33 написа:Здравейте,

аз ще предложа малко от "бабините" процедури.

ако не може да заспите от студени ходила, пробвайте да си направите 3-минутен масаж на всяко от ходилата. Като по този начин ще се затопли цялото тяло, благодарение на подобрената циркулация на кръвта.

Сега през зимата е популярно и т. нар. "парене на краката", като към топлата вода добавете морска сол.



Също така към този метод ако се прибави чаша червено вино ефекта би бил още по-добър.
"Аз отхвърлям вашата реалност и я замествам с моя собствена" - Адам Савидж
ПетърВн
 
Мнения: 44
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:03

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кръвоносните съдове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта