Рейки - има ли хора, които практикуват това учение?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Рейки - има ли хора, които практикуват това учение?

Мнениеот tweety » 24 Ное 2011, 10:45

"Рейки е форма на алтернативна медицина, разработена (преоткрита) през първата половина на 20 век от Д-р Микао Усуи в Япония. Излизайки извън Япония, Рейки добива широка популярност в Европа и САЩ. Името Рейки идва от Японските йероглифи Рей (霊, означаващ „вселена“, „дух“, „душа“) и Ки (също и Чи) (気, означаващ „енергия“, „живот“). Прието е да се превежда като „Универсална жизнена енергия“." Имате ли познати, които практикуват това древно японско учение. Какъв е ефекта след лечение с рейки? Вярвате ли в алтернативната медицина?
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Рейки

Мнениеот radowen » 24 Ное 2011, 11:11

За първи път чувам подобно нещо :o
А какво имаш предвид под алтернативна медицина?
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Рейки

Мнениеот сиско » 30 Ное 2011, 14:47

Според определението Рейки е универсална енергия, която се намира навсякъде около нас и е пропита във всичко. Рейки енергията ни стимулира и бута в посока Баланс. Какво е Баланс ли? Когато сме щастливи, спокойни, здрави, обичаме и се развиваме, тогава имаме Баланс. Всяко състояние, различно от това, означава, че сме излезли от линията на Баланса и че някъде имаме недостиг на енергия. Симптомите за това мога да бъдат различни – болест, твърде много стрес, контузия, депресия и т.н.

Източник: Какво е Рейки и как ни помага http://www.bb-team.org/articles/3891_ka ... z1fBj90ijf
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Рейки

Мнениеот Margo » 27 Дек 2011, 10:24

radowen написа:За първи път чувам подобно нещо :o
А какво имаш предвид под алтернативна медицина?

Всяка друга форма на медицина различна от традиционната се нарича алтернативна медицина.
За пръв чух за лечение с Рейки преди 5-6 години, имах колежка, която беше посещавала нещо като уроци в София. Тъй като имах емоционален проблем тя ми каза, че трябва да ми се освободи някаква енергия за да ми потръгнат нещата в личен план. Лечението с рейки става индиректно без допир. До колкото разбрах в тялото на човек се движат два вида енергия, които преминават през няколко точки или възела. Ако някой от възлите е стопирал енергията, тогава се получават здравословните и емоционални проблеми/
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Рейки - има ли хора, които практикуват това учение?

Мнениеот silver933 » 18 Ное 2014, 12:40

Напоследък го чух от наша семейна позната, която твърдеше,че по този начин ще поддържа доброто си състояние през бременността :) Ами да ви кажа не помогна, не знам някой дали наистина е постигнал ефект.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Рейки - има ли хора, които практикуват това учение?

Мнениеот Mon_ton » 22 Май 2017, 12:57

Има много хора, които вярват, че рейките помагат, а и кой знае, това може и да е така, а може и да не е. Аз съм на принципа и вярвам, че голяма част от нещата са до самовнушение, ако вярваш, че нещо ти помага, то е така, ако не си скептичен то няма как да има положително действие върху теб.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Рейки - има ли хора, които практикуват това учение?

Мнениеот S_Milenska » 23 Окт 2017, 13:57

Доста хора вярват, това е като с уроките - който вярва, значи му се получава. Но аз определено не мога да кажа, че за мен това са постижими и реални неща. Казват уж, че с ръце се затопля проблемното място и видиш ли - всичко ти минава.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Рейки - има ли хора, които практикуват това учение?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Ное 2017, 10:55

Чак пък да си падам по рейките не е било, изобщо не вярвам, че имат някакъв положителен и ползотворен ефект върху тялото.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Рейки - има ли хора, които практикуват това учение?

Мнениеот vanusha » 23 Ное 2017, 11:21

Интересно учение са рейките, имам няколко познати, които ги практикуват, но аз не съм сред тях, определено. :D
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Рейки - има ли хора, които практикуват това учение?

Мнениеот S_Milenska » 29 Ное 2017, 13:46

Не може да се отрича нещо, преди да се пробва, не забравяйте, че няма как да се откажем от това, кото не сме пробвали. Има си учение и се практикува от много хора а ефектите са наистина неоспорими
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта