ОКР, депресия, неадекватност - как мога да се справя с това?

ОКР, депресия, неадекватност - как мога да се справя с това?

Мнениеот alex_macleod » 06 Май 2018, 13:55

Здравейте, страдам от ОКР. От 5 месеца заради натрапчиви предъвквания на мисли ми се отключи депресия със неадекватно състояние. Тази неадекватност ми действа отрицателно върху всички направления от живота. Работата, учението, и с жените също започнах да имам проблеми страхувам се дори че ще си остана сам. В момента пия Ксетанор 20 мг, Олфрекс 10 мг и Атаракс 25 мг. Ходя рядко при една психоложка. И отделно на психятър. Вчера ми бе паднало кръвното, незнам дали не се бе получила реакция от лекарствата. Исках да попитам на някого дали се е случвало да изпадне в такова неадекватно състояние и как се е справил, защото вече не мога да понасям това състояние.
alex_macleod
 
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Апр 2018, 16:19

Re: ОКР, депресия, неадекватност - как мога да се справя с това?

Мнениеот Венцислав Маринов » 08 Май 2018, 14:02

alex_macleod написа:Здравейте, страдам от ОКР. От 5 месеца заради натрапчиви предъвквания на мисли ми се отключи депресия със неадекватно състояние. Тази неадекватност ми действа отрицателно върху всички направления от живота. Работата, учението, и с жените също започнах да имам проблеми страхувам се дори че ще си остана сам. В момента пия Ксетанор 20 мг, Олфрекс 10 мг и Атаракс 25 мг. Ходя рядко при една психоложка. И отделно на психятър. Вчера ми бе паднало кръвното, незнам дали не се бе получила реакция от лекарствата. Исках да попитам на някого дали се е случвало да изпадне в такова неадекватно състояние и как се е справил, защото вече не мога да понасям това състояние.

Спорт, чист въздух и излизане от общоприетите норми. Преди време заради лична трагедия бях изпаднал в подобно състояние. За щастие намерих пътя. Успех!
Само жената може за малко да спре времето.
Аватар
Венцислав Маринов
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Апр 2018, 14:22

Re: ОКР, депресия, неадекватност - как мога да се справя с това?

Мнениеот alex_macleod » 08 Май 2018, 14:13

Опитвам но е много трудно да спра мислите, и изпадам в ужасна неадекватност. Някакъв друг савет дали може да ми дадете.
alex_macleod
 
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Апр 2018, 16:19

Re: ОКР, депресия, неадекватност - как мога да се справя с това?

Мнениеот sidnikam » 08 Май 2018, 18:54

Здравей Алекс.Не съм медицинско лице,но и аз съм изпадала като много други в подобна ситуация.Лекарствата, които си посочил от психиатър ли са ти предписани или ти си решил,че те са най-доброто за теб.И от колко време приемаш антидепресанти.
sidnikam
 
Мнения: 11
Регистриран на: 21 Апр 2018, 23:35

Re: ОКР, депресия, неадекватност - как мога да се справя с това?

Мнениеот alex_macleod » 08 Май 2018, 20:04

Лекарствата ми ги предписа психятър, имах проблем със съня но покрай тях сякаш се пооправи. Но другото със неадекватните състояния сякаш няма подобрение. Винаги чувствам тревожност че няма да мога да говоря, и че натрапчивите мисли ще излязат на преден фон. Вече няколко месеца съм така и започнах да се отчайвам от това полужение. Някак ми е трудно да си върша нещата, което е най-големия проблем всичко става доста трудно.
alex_macleod
 
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Апр 2018, 16:19

Re: ОКР, депресия, неадекватност - как мога да се справя с това?

Мнениеот Кичка » 09 Май 2018, 10:44

Здравейте, има много стратегии, с които можете да управлявате чувството си на неадекватност, което идва от тревожността, която изпитвате, и мисловното предъвкване, което е резултат от нея. Ето едни хубави методи, които можете да упражнявате: https://psychology.framar.bg/9-%D0%BD%D ... 0%B3%D0%B0. Въобще, хубаво е да четете повече за тези неща (ОКР, тревожност, мисловно предъвкване - всички проблеми, които изпитвате), тогава ще знаете повече и ще осъзнаете, че тази неадекватност не се среща само при вас и че можете да си помагате, което ще ви даде чувство за контрол, което е основна нужда при ОКР. Хубав ден! :)
Кичка
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Апр 2018, 15:32

Re: ОКР, депресия, неадекватност - как мога да се справя с това?

Мнениеот ракун » 09 Май 2018, 10:54

Привет, alex_macleod.
Като човек преминал (преди години) през сериозни затруднения в живота си, заради тревожност, преминаваща границите на нормата, мога само да ви поздравя, че сте направил първите стъпки за подобряване на състоянието си.
Работата с психолог и психиатър е изключително важна за да се предотврати влошаване на тревогата.
Съветите, които Кичка Ви е пратила най-вероятно ще са ви от полза. В секция "психология" на сайта, има доста полезни статии за повлияване на състоянието.

Не се притеснявайте толкова от прилошаването, промените в кръвното налягане са напълно естествени при всички хора, просто тревожността изостря чувствителността на човек и той й отдава по-голямо значение.
Безсънието и натрапчивите мисли се влошават, когато им отдавате внимание, колкото повече мислите, че не можете да се справите с тях, толкова по-вероятно е да се появяват.
Аватар
ракун
 
Мнения: 23
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 11:05

Re: ОКР, депресия, неадекватност - как мога да се справя с това?

Мнениеот alex_macleod » 11 Май 2018, 14:28

В последно време изобщо не мога да се справя, предстои ми завършване на университет не мога да си намеря приятелка в това състояние и работа. Много е тежко, и аз вече се чудя как да се справя.Преследват ме и мисли за бившата.
alex_macleod
 
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Апр 2018, 16:19


Re: ОКР, депресия, неадекватност - как мога да се справя с това?

Мнениеот doktordi » 16 Май 2018, 05:51

Здравей, какво те тревожи? Добре е да знаеш ,че всичко,което мислиш и си набиваш в главата , всеки страх и безпокойство водят до един дяволски кръг в който се въртиш, преодолееш ли един свой страх, ще преодолееш и всички останали, скочи с бънджи, помага.
Като се страхуваш,че ще останеш сам, действително такава реалност и предизвикваш. Повярвай, че няма да бъдеш сам, дамата ще се появи.
Ако имаш проблеми със съня, мноого ефикасно е да затвориш очи и да ги насочиш към сърцето си, следи с поглед дишането от корема нагоре през белите дробове, носа и обратно, концентрирай се само с това и тревожните мисли отлитат без да се насилваш. Прилагай това като влязат натрапчиви мисли.
Концентрирай се върху същественото.. и то е да завършиш и да търсиш работа, а пък другото ще дойде, гледай да имаш занимания и хобита.
doktordi
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Апр 2018, 21:38


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron