Вярвате ли, че ще открият жив Боян Петров?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Вярвате ли, че ще открият жив Боян Петров?

Мнениеот Andrey » 14 Май 2018, 11:26

Знаете, че вече 10-ти ден продължава издирването на изчезналия българсаки алпинист. Мислител и, че ще успеят спасителите да го открият жив и здрав, или трябва да се откажат и да оставят всяка надежда.
Според мен отдавна човека е мъртъв, което е много жалко, но не вярвам, че ще го открият, и все пак се надявам на добри новини и в близките дни да получим положителна развръзка на историята.
Какво е вашето мнение и каква грешка според вас е допуснал известния алпинист, за да се достигне до тук?
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Вярвате ли, че ще открият жив Боян Петров?

Мнениеот Adhoc » 14 Май 2018, 11:45

За съжаление, не вярвам. След 10 дни в нищото, без храна, инсулин и без елементарни предпоставки за живот, не виждам кой ще оцелее. Очаквам хубавата новина, но не и вярвам.
Adhoc
 
Мнения: 67
Регистриран на: 26 Фев 2018, 14:07

Re: Вярвате ли, че ще открият жив Боян Петров?

Мнениеот Andrey » 14 Май 2018, 11:47

Adhoc написа:За съжаление, не вярвам. След 10 дни в нищото, без храна, инсулин и без елементарни предпоставки за живот, не виждам кой ще оцелее. Очаквам хубавата новина, но не и вярвам.

Да, и аз не вярвам, че ще е жив, след като има и заболявания, а и дори да ги няма 10 дни без храна в тези условия, никой не би оцелял.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Вярвате ли, че ще открият жив Боян Петров?

Мнениеот Adhoc » 14 Май 2018, 12:07

Andrey написа:
Adhoc написа:За съжаление, не вярвам. След 10 дни в нищото, без храна, инсулин и без елементарни предпоставки за живот, не виждам кой ще оцелее. Очаквам хубавата новина, но не и вярвам.

Да, и аз не вярвам, че ще е жив, след като има и заболявания, а и дори да ги няма 10 дни без храна в тези условия, никой не би оцелял.

Чух една много странна версия, че той е подготвял самоубийството си и нарочно го е направил там. Бил в много влошено здравословно състояние и искал да почине като герой. Дали е възможно и това?
Adhoc
 
Мнения: 67
Регистриран на: 26 Фев 2018, 14:07

Re: Вярвате ли, че ще открият жив Боян Петров?

Мнениеот Lisica » 14 Май 2018, 12:42

Стига бе, наиситна ли?! С толкова влошено състояние не вярвам някой да го пусне да пътува, а и как човек се оставя да бъде пострадал толкова, макар че оставянето на дрехи, храна, инсулин, може да доведе до нещо подобно.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Вярвате ли, че ще открият жив Боян Петров?

Мнениеот Буба Мара » 14 Май 2018, 15:32

Много версии ще наизлязат, много експерти ще се изкажат по проблема с човека, който вероятно вече не е между живите. Ако е решил да си посяга на живота не би трябвало да е чак толкова безотговорен, за да вкара във филма толкова народ. Иначе не знам кое е по-добре. Дали да му намерят тялото и да си го погребат хората, или да си остане в планината като идеализиран образ. За мен по-интересно е как след като духът ни е излязъл от тялото роднините се чудят на кого е и се разпореждат с него.. Един казва по-добре да си остене в планината, друг казва - а не..
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Вярвате ли, че ще открият жив Боян Петров?

Мнениеот Stark » 14 Май 2018, 15:54

Те и да искат, може би изобщо няма да намерят дори и трупа, според мен той вече е пропаднал някъде и е затрупан от снежните бури. Не вярвам изобщо да го открият и просто ще остане в планината.. а близкитему ще се покланят на празен гроб. :(
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Вярвате ли, че ще открият жив Боян Петров?

Мнениеот Lollipop » 15 Май 2018, 08:59

До колкото разбрах, днес приключват с издирването, надали ще го открият. Човекът остана там, където му харесва най-много.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вярвате ли, че ще открият жив Боян Петров?

Мнениеот Dominator » 15 Май 2018, 15:46

Няма никакъв шанс, 10 дни по-късно в планината е абсурдно да се вярва, че без кислород има каквито и да е шансове. Оставете инсулина, ако изобщо се е движил, кръвната захар няма да му се качи, но шансовете за оцеляване са 24 часа, хайде той е бил в супер форма, 35 часа е максимума. Говорил съм с него за подготовката му, всеки ден е правил спринтове от Симеоново до хижа Алеко за време, като се е стремял да го подобрява във всяка тренировка. И въпреки това, 10 дни горе на височина над 7500 метра е невъзможно дори да се мисли за това
Аватар
Dominator
 
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Фев 2013, 14:15
Местоположение: Варна

Re: Вярвате ли, че ще открият жив Боян Петров?

Мнениеот Monika_Spasova » 15 Май 2018, 15:57

И според мен човекът си е заминал, какво се е случило никога няма да разберем, но няма как да е жив. Не знам колко кислород има или няма там, но в тези условия, никой не би могъл да издържи 10 дни, без храна, без вода, без възможност да се стопли, само в движение.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта