Заразни болести? Открих хлебарка в лещата...

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Заразни болести? Открих хлебарка в лещата...

Мнениеот nousername » 19 Май 2018, 04:07

Здравейте, моля лекарите тук във форума или някой компетентен човек да ми отговори.
Преди малко в лещата си открих хлебарка, от тези по - малките, кафявите.. добре, че я видях иначе направо щях да я погълна.. но все пак изядох 2-3 лъжици от лещата преди това. :shock: Опитах се на няколко пъти да повърна веднага след това по "изпитания" метод с пръстите в устата, но никога до сега не съм го правила и не успях.. мъчих се половин-един час, но после вече беше безмислено.. :| Всички знаем, че хлебарките пренасят какви ли не зарази и болести като хепатит А, дезинтерия, салмонела, холера и т.н.
Много съм притеснена, може ли наистина да ми стане нещо сега? :cry:
Моля ви, кажете ми какво да правя?
Да отида ли да се изследвам, за какво точно и след колко време? На какъв лекар да отида? Има ли нещо, което мога да изпия до тогава?
Не знам, дайте ми някаква информация, защото направо ще се побъркам.. :oops:
nousername
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Май 2018, 04:02

Re: Заразни болести? Помощ! Спешно!

Мнениеот Malina » 19 Май 2018, 08:36

Според мен няма нужда да се шашкаш толкова, изобщо не бих се изследвала. При теб по-скоро трябва да подходиш по въпроса с работата по хипохондрията ти, отколкото да мислиш, че си се заразила я с хепатит, я с дизентерия. Главно пренася стомашни болести, най-много да пооакаш пейжаза 1-2 пъти. Колко пък хлебарка си изяла... не се панирай, но сериозно - говори с психолог, не може за половин къшей малка бебе хлебарка, да изпишеш 30 реда в паника.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Заразни болести? Помощ! Спешно!

Мнениеот ElYoko » 19 Май 2018, 18:52

Ако и Беър Грилс разсъждаваше като вас, до сега щеше да е развил много сериозно психично разстройство....Все пак не се притеснявайте ...във студентските ми години като нямаще какво да ядем си ги карамелизирахме и ги хапвахме и бяха супер мезе.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :ugeek: :beamup:
ElYoko
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Май 2018, 18:46

Re: Заразни болести? Открих хлебарка в лещата...

Мнениеот Lili_pili » 20 Май 2018, 07:06

Изобщо не бих се притснила от малко хлебарка. Явно не сте имали студенски живот. На времето в общежитието хлебарките ни влизаха в кафето, докато си го пиехме. :lol:
Изобщо не съм се замисляла, че може да ми стане нещо. :lol: :lol: :lol: Пък и да се надяваме, че сте я яли тая леща топла, сигурно горката гад е починала от топлината, защото те не се давят така лесно. :) Виж, ако е плувала в лещата, сигурно е било доста вълнуващо :lol:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Заразни болести? Открих хлебарка в лещата...

Мнениеот Lollipop » 21 Май 2018, 12:35

Ако се заразяваха така лесно хората от хлебарки, то смятай, сега щеше да има бум с тея панелки в България. :grin:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Заразни болести? Помощ! Спешно!

Мнениеот nousername » 21 Май 2018, 13:31

ElYoko написа:Ако и Беър Грилс разсъждаваше като вас, до сега щеше да е развил много сериозно психично разстройство....Все пак не се притеснявайте ...във студентските ми години като нямаще какво да ядем си ги карамелизирахме и ги хапвахме и бяха супер мезе.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :ugeek: :beamup:

Ами очевидно не всички хора са Беър Грилс и не разсъждават по този начин. Това, което ти си правил в студентските ти години не е нормално, затова вместо да остроумничиш по форумите, отиди се прегледайте за психично разстройство!
nousername
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Май 2018, 04:02

Re: Заразни болести? Открих хлебарка в лещата...

Мнениеот nousername » 21 Май 2018, 13:42

Lili_pili написа:Изобщо не бих се притснила от малко хлебарка. Явно не сте имали студенски живот. На времето в общежитието хлебарките ни влизаха в кафето, докато си го пиехме. :lol:
Изобщо не съм се замисляла, че може да ми стане нещо. :lol: :lol: :lol: Пък и да се надяваме, че сте я яли тая леща топла, сигурно горката гад е починала от топлината, защото те не се давят така лесно. :) Виж, ако е плувала в лещата, сигурно е било доста вълнуващо :lol:

Ами ще те изненадам, в момента живея студентския си живот, но не ми се налага да спя в общежитие заедно с хлебарките. Е, аз съм ги изучавала, както и болестите, които пренасят, затова се замислих след като ми се случи това нещо, на всеки може да се случи, а и не е задължително да се е готвила вътре, може да е паднала след това.
Както и да е, реших да се посъветвам с КОМПЕТЕНТНИ хора, но тук явно такива няма, освен разни застаряващи лелки/чичаци, които търсят място, за да си избиват комплексите в интернет, защото са крайно неудовлетворени от реалният си живот. Пожелавам ти да си намериш нещо по-вълнуващо от това да се опитваш да се правиш на интересна пред непознати с коментарчета по форумите. Колкото си по-възрастна, толкова повече от страни изглежда смешно и жалко, повярвай ми.
nousername
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Май 2018, 04:02

Re: Заразни болести? Открих хлебарка в лещата...

Мнениеот kauda » 21 Май 2018, 13:49

Сигурна ли си, че е било хлебарка? Може да е било необелено зрънце леща, а не хлебарка. Все пак не мисля, че имаш защо да се притесняваш, надали ще те зарази с нещо. Все пак ако имаш съмнения и се появят някакви симптоми близките 2 седмици, потърси лекар и спомени за случая с хлебарката, макар че аз лично не бих се притеснявала.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Заразни болести? Открих хлебарка в лещата...

Мнениеот nousername » 21 Май 2018, 14:08

Първо, не знам кой и с чие позволение ми смени заглавието на темата, но съм нова тук и не знам как да го променя, нито пък как да изтрия/закрия темата, защото за мен тя е приключена и ще помоля модераторите да го направят вместо мен.
Второ, не знам дали можете да четете, но още в първия ред пише да ми отговарят само КОМПЕТЕНТНИ хора или ЛЕКАРИ! Така или иначе вече в друг форум получих възпитан и изчерпателен отговор на въпроса си, така че застаряващите лелки и чичаци от форума да не се хабят да пишат повече нелепите си и меко казано малоумни разсъждения в тази тема, защото е безмислено и безполезно, точно колкото мозъците ви. Пренасочете негативната си енергия към някоя друга тема, сигурна съм, че ще намерите къде да продължите жалките си опити да изглеждате "остроумни" пред непознатите хора във форума щом това успокоява по някакъв начин психичните ви отклонения и ви дава смисъл в живота, но само във виртуалния, защото в реалния явно сте загубили всякакъв смисъл и сте изключително нещастни, съдейки по злобата и подигравателния хейт, на които сте способни само от 1 тема. Аз съм многословна и по-емоционална и явно това се е отразило в поста ми, което не е никакъв проблем, но токсичните хора с проблеми като вас намират проблем и повод да се заяждат за всяко нещо, изумявам се просто колко мъка има по този свят и особено пък в България.. да се смее или да плаче човек?!
Пожелавам ви, когато имате някакъв проблем към вас да се отнесат с злобни нападки, подигравателни подмятания и неадекватни мнения. Лекувайте се, защото сте опасни и вредни за обществото!
nousername
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Май 2018, 04:02

Re: Заразни болести? Открих хлебарка в лещата...

Мнениеот nousername » 21 Май 2018, 14:09

kauda написа:Сигурна ли си, че е било хлебарка? Може да е било необелено зрънце леща, а не хлебарка. Все пак не мисля, че имаш защо да се притесняваш, надали ще те зарази с нещо. Все пак ако имаш съмнения и се появят някакви симптоми близките 2 седмици, потърси лекар и спомени за случая с хлебарката, макар че аз лично не бих се притеснявала.

Благодаря!
nousername
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Май 2018, 04:02

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта